reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sobotnie maratony we wrześniu na National Geographic

dodano: 2018-08-08 10:55
autor: Jakub Sulisz | źródło: National Geographic

National Geographic Potęga techniki Pasjonaci techniki i maszyn wszelkiego rodzaju we wrześniu znajdą dla siebie mnóstwo propozycji w ofercie kanału National Geographic. W ośmioodcinkowej serii „Maszyny bojowe” przyjrzymy się z bliska sprzętom, które zmieniają losy wojen. Z kolei seria „Potęga techniki” zbada, jak najciekawsze koncepcje inżynierów wpływają na nasze codzienne życie.

Wrzesień National Geographic


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na ekrany wraca też „Katastrofa w przestworzach” – doskonale znana widzom seria, w której zobaczymy rekonstrukcje najbardziej znanych katastrof lotniczych, a także próby ustalenia, co do nich doprowadziło. We wrześniowe piątki zajmiemy się z kolei nieco dalszą historią w filmach „Przełomowe bitwy” oraz „Apokalipsa: Stalin”, natomiast w rocznicę wybuchu II wojny światowej – w sobotę 1 września – minimaraton programowy przybliży wydarzenia sprzed 79 lat. Kolejne soboty poświęcone będą atakom z 11 września, mafijnym porachunkom i skarbom, które pobudzają wyobraźnię. Atmosferę jeszcze bardziej podgrzeje seria „Koszmarna wyprawa: ocaleni”, ukazująca wyjazdy bardzo dalekie od wymarzonych wakacji. Dreszczyku emocji z pewnością nie zabraknie!

Katastrofa w przestworzach
Kiedy dochodzi do katastrofy lotniczej, informacja błyskawicznie rozchodzi się po mediach i staje się głównym tematem rozmów. Gdy świat snuje domysły, na miejscu zdarzenia są już zazwyczaj eksperci, których zadaniem jest ustalenie przyczyn wypadku. Każdy odcinek „Katastrofy w przestworzach” zawiera zeznania świadków, rekonstrukcję tragicznych wydarzeń, doskonałe animacje komputerowe i wywiady ze śledczymi, których profesjonalizm i ciężka praca pozwalają odkryć, co dokładnie się wydarzyło. Często sprawa nie jest łatwa. Jak w takich sytuacjach radzą sobie eksperci? Z jakich dowodów są w stanie odtworzyć przebieg katastrofy?
Premiery w poniedziałki od 17 września o godz. 21:00

Potęga techniki
„Potęga techniki” to nowa seria, która przedstawia fascynujący świat inżynierii. Innowacje, odkrycia, rywalizacja na lądzie, morzach i w powietrzu – program pokaże, w jaki sposób technologia wpływa na nasz świat, od funkcjonowania społeczeństwa, przez podróże, po handel i działania wojenne. Zobacz, jak inżynieria definiuje kierunek naszej technologicznej przyszłości.
Premiery w czwartki od 6 września o godz. 21:00

Koszmarna wyprawa: Ocaleni
W serii „Koszmarna wyprawa: ocaleni” poznamy ludzi, którzy znaleźli się w więzieniu podczas pobytu za granicą. Ich opowieści przyprawią o szybsze bicie serca. Jedni trafili za kratki, ponieważ faktycznie złamali prawo, inni zostali uwięzieni w bardziej dramatycznych okolicznościach – na przykład jako ofiary porwania.
Premiery w czwartki od 13 września o godz. 22:00

Maszyny bojowe
Ośmioodcinkowa seria „Maszyny bojowe” wyjaśnia, dlaczego maszyny stały się istotnym elementem uzbrojenia armii. Twórcy programu prezentują cuda inżynierii wojskowej, szczytowe osiągnięcia techniki i relacje ludzi, którzy korzystali z efektów pracy wybitnie utalentowanych konstruktorów. Wykorzystano w niej wywiady ze specjalistami, fabularyzowane fragmenty przedstawiające przebieg wydarzeń, schematy techniczne i materiały archiwalne. Oto opowieść o maszynach, które zmieniły oblicze wojny. Wśród zaprezentowanych sprzętów znajdują się historyczne wynalazki, takie jak karabin maszynowy Hirama Maxima skonstruowany w XIX wieku, a także współczesne pojazdy pancerne, w tym Cougar i Marauder. Poszczególne odcinki przedstawią historię maszyn m.in. z I i II wojny światowej oraz wykorzystywanych podczas wojny w Wietnamie.
Premiery w niedziele od 2 września o godz. 22:00

Apokalipsa: Stalin
Historycy od dziesięcioleci szukają słów, które mogą najlepiej opisać Józefa Stalina. Człowiek, który pokonał nazizm? "Mały Ojciec Narodów"? A może największy zbrodniarz swoich czasów? W trzech odcinkach serii „Apokalipsa: Stalin”, autorzy wielu nagradzanych filmów dokumentalnych - Isabelle Clarke i Daniel Costelle malują portret jednego z najzagorzalszych despotów XX wieku, wykorzystując materiały archiwalne z jego czasów.
Premiery w piątki od 14 września o godz. 20:00

Przełomowe bitwy
O losach bitew II wojny światowej decydowała nie tylko przyjęta strategia, ale też ukształtowanie terenu, dostęp do zasobów i przede wszystkim każdy człowiek, który wchodził w skład jednej z walczących przeciwko sobie armii. Wynik tych starć przeważał o dalszym zajęciu pozycji i możliwości kontynuowania walki. W niektórych przypadkach to spektakularne zwycięstwa miały kluczowy wpływ na losy wojny. Innym razem bardziej znaczące były porażki.
Premiery w piątki od 28 września o godz. 21:00


SOBOTNIE MARATONY
W każdą sobotę od 1 września od godz. 21:00

Maraton „Rocznica II wojny światowej”
W sobotę 1 września od godz. 21:00
Apokalipsa. Siła Hitlera – emisja dwóch odcinków w sobotę 1 września od godz. 21:00
W 1924 roku Hitler napisał: "Rasa silniejsza zniszczy rasy słabsze". Nikomu nie przyszło wtedy na myśl, że Hitler zostanie kiedyś dyktatorem Niemiec - Führerem. W okopach toczonej w latach 1914-1918 Wielkiej Wojny niedoszły artysta i samotnik odkrywa swoje przeznaczenie - ma zbawić Niemcy. Na początku większość Niemców traktuje go jako niespełna rozumu wariata z marginesu politycznego życia. Punktem zwrotnym jest rok 1929 i kryzys gospodarczy. W obawie przed chaosem i "Czerwonymi", wielu Niemców głosuje na Hitlera. Wydaje się, że nie ma komu bronić młodej, niemieckiej demokracji. Nazistowska dyktatura ogarnia cały kraj. Hitler utrzymuje, że pragnie pokoju, ale przygotowuje się do wojny, a właściwie - do Apokalipsy.
 

Treblinka: Hitlerowska Machina Śmierci – emisja w sobotę 1 września o godz. 23:00
Dokument ukazuje prace archeologów, którzy jako pierwsi prowadzili badania w miejscu, gdzie znajdował się niemiecki obóz zagłady w Treblince.
 
Maraton „9/11”
W sobotę 8 września od godz. 21:00
Policjanci z 11 września – emisja w sobotę 8 września o godz. 21:00
Wzruszająca opowieść o policjantach z Nowego Jorku, którzy stracili swoich kolegów podczas niesienia pomocy ofiarom zamachów z 11 września.

11 września: Nowojorscy strażacy – emisja w sobotę 8 września o godz. 22:00
Nieznana historia remizy Ten House położonej tuż obok wieżowców WTC, z której strażacy jako pierwsi pojawili się na miejscu zamachu 11 września.

11 września: atak na Pentagon – emisja w sobotę 8 września o godz. 23:00
W dokumencie nagranym przy okazji 15. rocznicy zamachu, ocaleni i świadkowie dzielą się swoimi wspomnieniami dnia, który zmienił świat.


Maraton „Mafia”
W sobotę 15 września od godz. 21:00
Narkotykowe imperia: dorwać Guzmana – premiera w sobotę 15 września o godz. 21:00
Przenikamy do świata meksykańskich karteli narkotykowych, gdzie niewyobrażalne bogactwa i zbytek idą w parze z okrucieństwem i przemocą.

Sekrety mafii – premiera w sobotę 15 września o godz. 22:00
Kulisy bandyckich porachunków, emocje i marzenia, które napędzały słynnych mafiosów. Oto prawdziwe historie najgroźniejszych mafijnych bossów.

Tajne bunkry mafii – emisja w sobotę 15 września o godz. 23:00
Profesor i znawca mafii John Dickie zapuszcza się w mroczne podziemia i zaprasza nas do niecodziennej kwatery ojca chrzestnego


Maraton „Skarby do odkrycia”
W sobotę 22 września od godz. 21:00
Zaginione cywilizacje Amazonii – premiera w sobotę 22 września o godz. 21:00
Opowieści o zaginionych antycznych cywilizacjach w głębi Amazonii przetrwały wiele stuleci. Czy można potwierdzić ich prawdziwość?

Rysunki z Nazca – premiera w sobotę 22 września o godz. 22:00
Rysunki z Nazca są jednymi z najbardziej intrygujących szkiców kiedykolwiek wykonanych przez człowieka. Rozciągają się na setkach kilometrów i przedstawiają zwierzęta, bóstwa i geometryczne kształty. Odkryjcie z nami, jak ludzie żyjący 100 lat p.n.e. wykonali te zapierające dech w piersiach obrazy. Helikopter-robot pozwala naukowcom stworzyć pierwszą cyfrową mapę rysunków z Nazca, żeby skonstruować kompletny obraz dzieła i jego powiązań z pustynnym krajobrazem i starożytnymi osadami.
 

Sekrety Strefy 51 – premiera w sobotę 22 września o godz. 23:00
Co naprawdę dzieje się w najtajniejszej bazie wojskowej świata? Zaglądamy do dokumentów CIA i rozmawiamy z ludźmi, którzy pracowali w Strefie 51.


Maraton „Skarby do odkrycia”
W sobotę 29 września od godz. 21:00
Skarby Wyspy Wielkanocnej – premiera w sobotę 29 września o godz. 21:00
Opowieść o genezie i upadku cywilizacji na Wyspie Wielkanocnej. Wskutek zmian klimatycznych ten ląd wraz z posągami moai może zniknąć na zawsze.
 

Śladami biblijnych artefaktów – premiera w sobotę 29 września o godz. 22:00
Twórcy programu zestawiają Arkę Przymierza i arkę Noego – dwa obiekty należące do najbardziej pożądanych starotestamentowych artefaktów.

Złote królestwo faraonów – premiera w sobotę 29 września o godz. 23:00
Archeolodzy gromadzą pozostałości po dawnym królestwie Kusz, które znajdowało się na terenach dzisiejszego Sudanu.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD51 S2X

AX 4K HD51 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

730 zł Więcej...

Mini PC Android HiMedia Q30

Mini PC na systemie Android 7.0 Nougat z procesorem 4...

399 zł Więcej...
reklama