reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wyspa Rottnest w Australii [wideo]

dodano: 2018-08-07 19:13 | aktualizacja: 2019-10-16 13:52
autor: Janusz Sulisz/Anna Sulisz | źródło: podrozezantena.pl

Rottnest Wyspę Rottnest obecni lokalni mieszkańcy okolic Perth i Fremantle w Australii Zachodniej pieszczotliwie nazywają „Rotto”. Znana jest też jako Wadjemup, nazywana tak przez lokalnych ludzi z plemienia Noongar. Faktycznie nazwa pochodzi od odkrywcy tej wyspy i kapitana floty holenderskiej De Vlamingha, który w 1696 r. natknąwszy się na tamtejszego miłego zwierzaka zwanego kuoka uznał, że widzi szczura. Nazwał wyspę z holenderskiego ratten nest czy raczej fryzyjskiego rat nest, co po polsku oznacza „szczurze gniazdo”. Szczurów tam nie było i nie ma, a Rottnest Island to jedna z najbardziej słonecznych, uroczych i wręcz rajskich wysp, jakie widziałem.

Rottnest_mapka_australia_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

W 2017 r. pojawił się nowy operator promów, SeaLink Rottnest Island, który rozpoczął świadczenie usług na wyspę, zmniejszając koszt biletu o 30 proc. Inne usługi promowe są świadczone z Perth i Fremantle przez Rottnest Express oraz przez Rottnest Fast Ferries z przystani Hillarys Boat Harbour. Prom płynie na Rottnest około 25 minut z Fremantle, 45 minut z Hillarys i aż 90 minut z Perth.
 

Popłynęliśmy szybkim katamaranem z Hillarys. Ciekawostka jest taka, że rower dostawało się w ramach biletu już na kontynencie. Ładowano go na prom i po kilkunastu minutach wyładowywano go na przystani na Rottnest. Ze względu na wyspę - rezerwat na miejscu nie ma składowiska/magazynu rowerów, bo na to nie pozwalają władze. Tworzy to troszkę bałagan z tym przewożeniem rowerów tam i z powrotem, ale wyspa zachowała swój urok i im dalej od przystani, tym jest większa cisza i spokój - jakoś nie widać tych tłumów, jakie widzi się już na przystani.
 
Załadunek rowerów na prom
Przygotowanie kasku i jedziemy wokół Rottnest
Drogi asfaltowe przygotowane perfekcyjnie dla rowerzystów

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Australia i Oceania


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...