reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
 • Zaloguj

„Miesiąc tajemnic w History” we wrześniu

dodano: 2018-08-17 12:20
autor: Jakub Sulisz | źródło: History

Starożytni kosmici History Wrzesień na kanale History upłynie pod znakiem fascynujących programów dla miłośników poszukiwaczy prawdy i odkrywania tajemnic. Od 1 września o godz. 20:00 History zabierze widzów w niezwykłą podróż przez różne epoki historii w premierowych odcinkach swoich najciekawszych programów. Na antenie H2 od 4 września pokazany zostanie 2. seria programu Łowcy UFO.

Starożytni kosmici History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Miesiąc tajemnic w History
Od 1 września, codziennie o 20:00 
 
 • Starożytni kosmici
 • Mroczne tajemnice templariuszy
 • Biblia: nakazy i zakazy
 • Korea Północna: tajemnice reżimu Alcatraz: w poszukiwaniu prawdy
 • Titanic 100: zagadka rozwiązana
 • Superbomby: nowy wyścig zbrojeń
 • UFO: łowcy prawdy
 • Legendy Alcatraz
 • Władimir Putin: największe zagrożenie Ameryki?
 • Atlantyda odnaleziona
 • Ostatni papież?
 • Kto zabił Kurta Cobaina

Korea Północna: Tajemnice reżimu
Zapewne większość mieszkańców Zachodu słyszała o broni nuklearnej, jaką dysponuje Korea Północna, czy o niedawnym spotkaniu Prezydenta Trumpa z Kim Dzong Unem podczas historycznego szczytu w Singapurze. Wciąż natomiast niewiele wiadomo o osobliwościach codziennego życia w tym totalitarnym państwie. „Korea Północna: tajemnica reżimu” to dwugodzinny program specjalny, który odsłania kulisy tego kraju. Dzięki rozmowom z ekspertami i ludźmi, którzy mieszkali bądź odwiedzili Koreę Północną, poznamy lepiej panującą tam kulturę i obyczaje. Dowiemy się, że w Korei obowiązuje np. prawo „trzypokoleniowej kary”, zgodnie z którym do więzienia trafia nie tylko winowajca, ale także cała jego rodzina. Wyjaśnimy, jakimi zasadami rządzi się ruch uliczny skoro światła drogowe nie działają. Wreszcie zastanowimy się nad tym jak w kraju, w którym nie istnieje internet i nie wolno nosić dżinsów, marihuana jest całkowicie legalna.
W sobotę, 1 września o 20:00 w History

Biblia: Nakazy i zakazy
Wszyscy wiedzą, że Biblia zawiera dziesięć przykazań, ale w rzeczywistości najróżniejszych zasad, praw i przepisów jest w niej aż ponad 2000. Obejmują one niemal każdą sferę ludzkiego życia, od miłości i wojny, przez jedzenie i picie, po szczegółowe opisy tego, jak należy się modlić i w co się ubierać. Prawa te są zarazem swoistym portalem do starożytnego świata, do cywilizacji dawnego Rzymu, Egiptu czy Mezopotamii, które zniknęły tysiące lat temu. Na podstawie biblijnych nakazów i zakazów spróbujemy opowiedzieć o tych odległych czasach i ówczesnych ludziach, o tym, jak kochali, myśleli i walczyli. Jeśli na przykład Biblia głosi, że „Ktokolwiek złorzeczy ojcu albo matce, będzie ukarany śmiercią”, przyjrzymy się historycznym realiom, z których wyrosło to zaskakujące prawo, analizując znaczenie rodzicielstwa w starożytności i wagę, jaką kiedyś przykładano do rzucania klątw. Odkryjemy w świętej księdze judaizmu i chrześcijaństwa prawa przedziwne, kuriozalne i wiele mówiące o tamtych czasach – prawa, które pomogą nam lepiej zrozumieć historię.
Od 5 września, w środy o 20:00 w History
 

Starożytni kosmici
Twórcy serii poszukują śladów kosmitów na Ziemi, które zostawiali przez ostatnie 75 milionów lat: od epoki dinozaurów, przez starożytny Egipt, po współczesną Amerykę. Zbadają dokumenty historyczne i dzieła sztuki sugerujące spotkania z pozaziemską cywilizacją, a także współczesne doniesienia o obserwacjach tajemniczych obiektów na niebie. Spróbują potwierdzić wiarygodność tych źródeł i zbadają ich wpływ na nasz świat, szczególnie na rozwój techniki.
Od 6 września, w czwartki o 20:00 w History

Mroczne tajemnice Templariuszy
W całej historii nie było grupy zazdrośniej strzegącej swoich sekretów niż templariusze. W nowym cyklu śledczym zebrana przez nas ekipa przeanalizuje dokładnie kolejne posunięcia zakonu od upadku Jerozolimy do spalenia jego członków na stosie w Paryżu. W czterech odcinkach spróbujemy prześwietlić tajemnice rycerzy – zwłaszcza sieć ich sekretnych powiązań na obszarze o średnicy sześciu tysięcy kilometrów – i opowiedzieć o jednej z najbardziej fascynujących organizacji w dziejach świata.
Od 10 września, w poniedziałki o 20:00 w History
 

Łowcy UFO
Twórcy serii poszukują śladów kosmitów na Ziemi, które zostawiali przez ostatnie 75 milionów lat: od epoki dinozaurów, przez starożytny Egipt, po współczesną Amerykę. Zbadają dokumenty historyczne i dzieła sztuki sugerujące spotkania z pozaziemską cywilizacją, a także współczesne doniesienia o obserwacjach tajemniczych obiektów na niebie. Spróbują potwierdzić wiarygodność tych źródeł i zbadają ich wpływ na nasz świat, szczególnie na rozwój techniki.
Seria 2. od 4 września, we wtorki o 21:00 w H2


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

499 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

319 zł Więcej...