reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Vectra chce przejąć sieć Multimedia Polska

dodano: 2018-08-28 11:37 | aktualizacja: 2018-08-28 12:35
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Vectra/Multimedia/satkurier.pl

Multimedia Polska Vectra chce przejąć sieć Multimedia Polska. Są to odpowiednio drugi i trzeci co do wielkości operator kablowy w Polsce. Wcześniej do kupna Multimediów przymierzała się pierwsza w kraju kablówka, spółka UPC, ale ostatecznie wycofała się z tej transakcji. Nastąpiło to po postawieniu warunków przez UOKiK, które okazały się dla operatora niekorzystne.

Vectra


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
28 sierpnia br. Vectra i Multimedia opublikowały komunikat o zgłoszeniu zamiaru koncentracji polegającej na przejęciu przez Vectrę wyłącznej kontroli nad Multimediami Polska oraz jej spółkami zależnymi. Strony podpisały tak zwany term sheet (harmonogram kolejnych kroków prowadzących do transakcji), ustalając wstępne warunki przejęcia 100 proc. akcji w kapitale zakładowym Multimediów przez Vectrę, na podstawie którego 27 sierpnia dokonały zgłoszenia zamiaru koncentracji prezesowi Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Sprzedaż akcji może nastąpić jedynie pod warunkiem podpisania przedwstępnej umowy sprzedaży akcji oraz wydania przez UOKiK zgody na dokonanie koncentracji.
 

– Niniejsza transakcja wpisuje się w strategię Vectry. Zwiększenie skali działalności wzmacnia potencjał dalszego rozwoju oraz zwiększa możliwości dalszych inwestycji infrastrukturalnych i technologicznych – powiedział Tomasz Żurański, prezes zarządu Vectra. – Połączony podmiot skorzysta z istotnych synergii i będzie mógł efektywniej funkcjonować na konkurencyjnym polskim rynku telekomunikacyjnym.

Vectra to drugi co do wielkości operator kablowy w Polsce, którego sieci obejmują 2,6 mln gospodarstw domowych w Polsce, natomiast Multimedia Polska są trzecie z zasięgiem 1,7 mln gospodarstw domowych. Obaj operatorzy mają swoje siedziby w Gdyni.

Po ewentualnym połączeniu, sieć Vectra stałaby się liderem rynku operatorów kablowych z ponad 1,72 mln klientów, wyprzedzając UPC Polska (Grupa Liberty Global), który ma 1,43 mln abonentów.

Nie wiadomo, jakie mają być warunki finansowe przejęcia.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polskie kablówki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

849 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...

DJI Mavic Mini Fly More Combo

Mavic Mini waży zaledwie 249 gramów. właśnie jego niska waga...

2 240 zł Więcej...
reklama