reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Dekoder Pace od nc+ przestaje działać ze splitterami

dodano: 2018-08-28 09:11 | aktualizacja: 2018-08-28 15:30
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: satkurier.pl

nc+ Od 28 sierpnia br. drogą satelitarną przesyłana jest nowa wersja oprogramowania dla dekoderów PVR Box+ Pace HDS 7241/91 platformy nc+. Jest ona dostarczana tylko do starszych egzemplarzy, które dotychczas pracowały pod kontrolą oprogramowania 159. Aktualizacja jest oznaczona numerem 162 i przynosi niemiłą niespodziankę dla osób, które korzystają np. ze splitterów kart.

nc+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Z dekoderami Pace HDS 7241/91 platformy nc+ od dłuższego czasu była ciekawa sytuacja, gdyż urządzenia dystrybuowane w przeszłości pracowały pod kontrolą oprogramowania 159. Nie dostarczano do nich żadnych aktualizacji. Jednocześnie jednak od pewnego okresu w dystrybucji wraz z ofertami nc+ telewizji na kartę dostępne były Pace HDS 7241/91 z fabrycznie załadowanym oprogramowaniem oznaczonym jako 163.

Te drugie, z nowszym software'em, zachowywały się wyraźnie inaczej, nie współpracowały ze splitterami kart i oceniając zachowanie można było dojść do wniosku, że w przypadku nowszego oprogramowania czytnik kart nie działał już przez tunelowanie Seca, a bezpośrednio w systemie Nagra MA.

Od 28 sierpnia br. na satelitę trafiło oprogramowanie 162 (o numer niższe od wgrywanego w dekoderach będących w sieci dystrybucji) i wstępne raporty posiadaczy wskazują, że wprowadza ono tę samą zmianę dla pozostałych dekoderów Pace.

Jeśli ktoś korzystał z Pace HDS 7241/91 ze splitterem kart - ten po aktualizacji przestaje działać, choć sama karta bezpośrednio w tunerze nadal pracuje. Dekoder nie jest parowany z kartą, gdyż działa jakakolwiek oryginalna Cameleon umieszczona w czytniku. Ale komunikuje się on z kartą bezpośrednio przez Nagra MA (CAID 0x1813) zamiast Seca. Dlatego splittery, które używają starej metody komunikacji, po aktualizacji dekodera nie będą już z nim współpracować.

Operator nie zapowiedział oficjalnie tej aktualizacji, ale można podejrzewać, że to kolejny etap uszczelniania zabezpieczeń i powolnego wygaszania tunelowania Seca na kartach Cameleon, o czym portal satkurier.pl informował już kilkakrotnie, m.in. w tekście nc+: Unifikacja zabezpieczeń do końca 2019.

Wg informacji pochodzących od dystrybutorów główne zmiany to:
- odświeżona struktura menu ekranowego (dodatkowe plansze z ustawieniami, usunięcie całkowicie kategorii VOD+ - nie można zamawiać już Premier VOD+ z poziomu dekodera Pace)
- zmiany na ekranie TV Rachunek
- poprawa zabezpieczeń oferowanych treści
- dodana obsługa kart Cayman, zatem jeśli zajdzie potrzeba wymiany karty Cameleon - do dekodera po aktualizacji będzie mogła być wydana nowa karta Cayman (dotychczas musiała być to karta Cameleon)

Uwaga - jeśli ktoś chce zachować dotychczasowe oprogramowanie (z zastrzeżeniem, że dekoder w przyszłości może nie być gotowy do kart Nagra MA, a nie ma gwarancji, że aktualizacja zostanie utrzymana na satelicie na stałe), to istnieje taka możliwość, można wymusić wyłączenie automatycznych aktualizacji dekodera Pace.

Należy kolejno przejść do:
Menu i wybrać tam Ustawienia
Przejść do Parametry techniczne (7)
Przejść do Ustawienia anteny (1)
Wcisnąć OK
Wcisnąć 9 na pilocie

Pojawi się ukryte menu Ustawienia specjalne, w którym należy przełączyć opcję Autoaktualizacje na "Nieaktywne".

Dekoder nie zaktualizuje się sam na czuwaniu, ale nadal będzie wykrywał nową wersję i prosił o jej pobranie. Tego wyłączyć nie można i z komunikatem trzeba będzie "walczyć". Wyłączyć go można wciskając "A" na pilocie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii CANAL+


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

509 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...