reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Miasto Wrocław i EmiTel rozwijają rozwiązania smart cities

dodano: 2018-08-30 10:09
autor: Jerzy Kruczek | źródło: EmiTel

IoT Internet rzeczy Przedstawiciele władz Wrocławia i EmiTel podpisali list intencyjny, którego celem ma być wspólne prowadzenie testów związanych z wdrożeniem rozwiązań w zakresie inteligentnych miast. Technologie i usługi świata internetu rzeczy mają poprawić warunki życia mieszkańców i ułatwić zarządzanie miastem.

IoT Internet rzeczy


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wrocław współpracuje już z EmiTel w projektach pilotażowych dotyczących kontroli zajętości miejsc postojowych dla autokarów turystycznych w centrum miasta oraz w monitorowania miejskich wysp ciepła. EmiTel zapewnia m.in. rozwiązania oparte o sieć typu LoRaWAN, która umożliwia komunikację z wykorzystywanymi czujnikami. Pomyślna realizacja projektów skłoniła partnerów do rozszerzenia współpracy o nowe obszary.
 

W związku z tym, że EmiTel jest jedną z wiodących polskich firm w zakresie usług bazujących na nowoczesnych systemach łączności bezprzewodowej, podjęliśmy rozmowy o współpracy i wykorzystaniu tego potencjału do stworzenia nowych rozwiązań w obszarze miasta Wrocławia

- mówił w czasie uroczystego podpisania listu intencyjnego wiceprezydent Wrocławia, Maciej Bluj.

W ramach podjętej współpracy, rolą EmiTel będzie rozbudowa systemów łączności bezprzewodowej, które pozwolą władzom miasta na wykorzystanie rozwiązań internetu rzeczy w wielu dziedzinach miejskiego życia. Dzięki temu samorządowcy będą mogli wdrożyć rozwiązania ułatwiające codzienne życie mieszkańców oraz lepiej wykorzystywać dostępne zasoby i obniżać koszty utrzymania.
 

Cieszymy się, że Wrocław aspiruje do roli lidera we wdrażaniu rozwiązań smart cities i że zdecydował się wykorzystać doświadczenie EmiTel. Nasza firma wychodzi na przeciw samorządom wpierając je w budowie nowoczesnych, przyjaznych i wygodnych dla mieszkańców rozwiązań

- mówił podczas uroczystości wiceprezes zarządu EmiTel, Maciej Staszak.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Internet rzeczy - IoT


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC Biały

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

549 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 60cm

Aluminiowy stojak ścienny 60cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

129 zł Więcej...