reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Miasto Wrocław i EmiTel rozwijają rozwiązania smart cities

dodano: 2018-08-30 10:09
autor: Jerzy Kruczek | źródło: EmiTel

IoT Internet rzeczy Przedstawiciele władz Wrocławia i EmiTel podpisali list intencyjny, którego celem ma być wspólne prowadzenie testów związanych z wdrożeniem rozwiązań w zakresie inteligentnych miast. Technologie i usługi świata internetu rzeczy mają poprawić warunki życia mieszkańców i ułatwić zarządzanie miastem.

IoT Internet rzeczy


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wrocław współpracuje już z EmiTel w projektach pilotażowych dotyczących kontroli zajętości miejsc postojowych dla autokarów turystycznych w centrum miasta oraz w monitorowania miejskich wysp ciepła. EmiTel zapewnia m.in. rozwiązania oparte o sieć typu LoRaWAN, która umożliwia komunikację z wykorzystywanymi czujnikami. Pomyślna realizacja projektów skłoniła partnerów do rozszerzenia współpracy o nowe obszary.
 

W związku z tym, że EmiTel jest jedną z wiodących polskich firm w zakresie usług bazujących na nowoczesnych systemach łączności bezprzewodowej, podjęliśmy rozmowy o współpracy i wykorzystaniu tego potencjału do stworzenia nowych rozwiązań w obszarze miasta Wrocławia

- mówił w czasie uroczystego podpisania listu intencyjnego wiceprezydent Wrocławia, Maciej Bluj.

W ramach podjętej współpracy, rolą EmiTel będzie rozbudowa systemów łączności bezprzewodowej, które pozwolą władzom miasta na wykorzystanie rozwiązań internetu rzeczy w wielu dziedzinach miejskiego życia. Dzięki temu samorządowcy będą mogli wdrożyć rozwiązania ułatwiające codzienne życie mieszkańców oraz lepiej wykorzystywać dostępne zasoby i obniżać koszty utrzymania.
 

Cieszymy się, że Wrocław aspiruje do roli lidera we wdrażaniu rozwiązań smart cities i że zdecydował się wykorzystać doświadczenie EmiTel. Nasza firma wychodzi na przeciw samorządom wpierając je w budowie nowoczesnych, przyjaznych i wygodnych dla mieszkańców rozwiązań

- mówił podczas uroczystości wiceprezes zarządu EmiTel, Maciej Staszak.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Internet rzeczy - IoT


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,0 m w wersji v2.1...

99 zł Więcej...

Konwerter Single Multifeed Megasat

Specjalny konwerter Single Multifeed Megasat z bardzo wąskim promiennikiem N.F.:...

35 zł Więcej...

Konwerter Monoblock Twin 6° Opticum LMTP-04H

Tania wersja konwertera Universal Monoblock Twin marki Opticum (6 stopni...

79 zł Więcej...
reklama