reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polsat Games od października? Pokaże polską Ultraligę

dodano: 2018-09-03 13:45 | aktualizacja: 2018-09-13 11:31
autor: Anita Kaźmierska | źródło: polsatsport.pl/satkurier.pl

Ultraliga Z informacji zawartych na stronie internetowej Polsatu Sport wynika, że Polsat Games wystartuje najpóźniej 1 października br. To nowy kanał Telewizji Polsat dedykowany rozgrywkom e-sportowym i grom komputerowym. Będzie można w nim oglądać m.in. zmagania nowej polskiej ligi - Ultraligi.

Ultraliga


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przypomnijmy, że Telewizja Polsat otrzymała od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji koncesje na nadawanie kanałów Polsat Rodzina, Polsat Games i Smart Dom w czerwcu br. Polsat Games ma być stacją o charakterze wyspecjalizowanym dla osób interesujących się grami komputerowymi.
 

To projekt 360, będzie realizowany na wszystkich polach, gdzie to tylko możliwe, i niezwiązany tylko z telewizją. Polsat Games jest projektem kompleksowym. Tak jak przy Polsat Sport zbudowaliśmy profesjonalne studio, to tutaj gamerów chcemy potraktować bardzo poważnie. Jesteśmy w trakcie budowy zaawansowanego technologicznie studia do gier

- powiedział Maciej Stec, członek zarządu Cyfrowego Polsatu, podczas sierpniowej konferencji prasowej Cyfrowego Polsatu.

Jak czytamy na polsatsport.pl, od 1 października na antenie kanału Polsat Games transmitowana będzie Ultraliga. Jest to projekt, w którym osiem drużyn będzie rywalizowało ze sobą w League of Legends, a w puli nowej polskiej ligi znajdzie się 100 tys. zł. Pomysłodawcą projektu jest firma Frenzy, powiązana z nowo powstałym kanałem Polsat Games. Wiadomo już, że część spotkań fazy zasadniczej i cała faza play-off będzie rozgrywana w trybie offline, w nowoczesnym studiu e-sportowym w Warszawie.

Studio Polsatu Games jest pierwszym tego typu w Polsce, informuje nadawca. - Na przestrzeni 500 metrów kwadratowych stworzono miejsce, które wyposażeniem przewyższa większość studiów sportowych. Zmagania elektronicznych atletów kibice będą obserwowali za pośrednictwem ponad dwudziestu kamer, a dla zespołów stworzono również pomieszczenie umożliwiające rozgrzewanie się przed właściwą rywalizacją! - kontynuuje.
 

- Pokażemy e-sportowe zmagania w sposób, w jaki nie robił tego jeszcze nikt w Polsce - tłumaczy Bartosz Pawlik, dyrektor kanału Polsat Games. - Oprócz czołowych zawodników zaangażowaliśmy najlepszych ekspertów i komentatorów, a sama oprawa show będzie o kilka poziomów wyżej, niż bywało do tej pory w Polsce. Wierzymy także, że dzięki wsparciu telewizji sam poziom sportowy mocno wzrośnie, a sponsorzy zauważą potencjał wynikający z inwestowania w drużyny e-sportowe.

Na razie nie wiadomo zbyt wiele o zaproszonych drużynach ani o komentatorach, którzy będą zajmowali się oprawą Ultraligi. Wiadomo jednak, że będą musieli przejść specjalne szkolenia, uwzględniające standardy towarzyszące transmisjom telewizyjnym. Te będą prowadzone wyłącznie w języku polskim, więc komentatorzy muszą wyzbyć się stosowania angielskiego nazewnictwa i słów pochodzących z gwary graczy.

Wiadomo już, że rozgrywki będą transmitowane w poniedziałki i wtorki. Więcej informacji odnośnie Ultraligi będzie pojawiać się na profilach Frenzy i Ultraligi w mediach społecznościowych.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...