reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

27-30.12 Hackers Congress w Lipsku

dodano: 2018-09-04 14:17
autor: HP | źródło: CCC.de

CCC_Hackerskongress_360px.jpg Niemiecka impreza Hackers Congress pozostaje w Lipsku. Klub Komputerowy Chaos (CCC) ponownie zorganizuje kongres hakerów w Lipsku pod koniec grudnia 2018 r. W poprzednim roku 4-dniowe wydarzenie w Lipsku odwiedziło w sumie ponad 15 tys. ludzi, a gościem był m.in. Edward Snowden.

CCC_Hackerskongress_logo_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Decyzja w sprawie 35. Kongresu Hakerów (35C3 - 35. Chaos Communication Congress) w Lipsku została podjęta mimo innych propozycji co do miejsca. Spotkanie odbędzie się 27-30 grudnia 2018 r. w Congress Center Leipzig, Seehausener Allee 1.

W 2017 r. po raz pierwszy zorganizowano kongres hakerów w Lipsku. Wcześniej organizowano go w Hamburgu, ale napotkano tam ograniczenia.

Hackers Congress mimo kontrowersyjnej nazwy zajmuje się się aspektami bezpieczeństwa IT, ale także kwestiami społeczno-politycznymi.
Hakerzy prezentują luki w zabezpieczeniach, które wykryli, np. w stacjach ładowania, bankowości internetowej lub robotach odkurzających.

Wśród gości na scenie w 2017 r. znaleźli się m.in. były komisarz federalny ds. ochrony danych Peter Schaar, weteran zielonych Hans-Christian Ströbele lub demaskator Edward Snowden, który przyleciał ze swojego moskiewskiego wygnania. Wiele prezentacji dotyczyło również sytuacji w zakresie polityki sieciowej w poszczególnych krajach, takich jak Chiny, Korea Północna, Iran czy Arabia Saudyjska.

Ciekawostką był fakt, że w 2017 r. na kongresie hakerów było wielu młodych gości. Wyglądało to tak jakby hakerzy sprowadzili całą rodzinę, co świadczy o zmianie pokoleniowej w tym środowisku.

W ciągu ostatnich 30 lat kongres zawsze odbywał się w Berlinie lub Hamburgu. 34. edycja (34C3) po raz pierwszy odbyła się w Lipsku - w 2018 pozostanie w tym mieście.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Cyberprzestępczość


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

459 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + DVB-T/T2/C Tuner

Zestaw Homatics BOX Q z DVB-T/T2/C Dongle to najpotężniejszy odtwarzacz...

469 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

279 zł Więcej...