reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nexera udostępni Orange sieć światłowodową

dodano: 2018-09-10 11:50
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Nexera/Orange

Światłowód T-Mobile Orange Nexera i Orange Polska podpisały umowę w sprawie wykorzystania budowanej przez Nexerę sieci światłowodowej w województwach: świętokrzyskim, łódzkim, kujawsko-pomorskim i warmińsko-mazurskim. Większość gospodarstw domowych objętych umową to budynki jednorodzinne położone na terenach wiejskich i podmiejskich. Dzięki umowie już wkrótce ich mieszkańcy będą mogli korzystać z superszybkiego Internetu światłowodowego.

Orange Światłowód


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Dzięki nowoczesnej sieci światłowodowej Nexery i usługom świadczonym na niej przez Orange już wkrótce mieszkańcy kolejnych obszarów Polski będą mogli korzystać z bardzo szybkiego dostępu do internetu. Dla mieszkańców tych regionów będzie to prawdziwy skok cywilizacyjny i szansa przyłączenia się do cyfrowej rewolucji

– mówi Jacek Wiśniewski, prezes zarządu Nexery.

Rozpoczęcie współpracy z Orange, ogólnopolskim dostawcą usług dostępu do superszybkiego internetu światłowodowego, potwierdza najwyższą jakość naszej sieci i rosnące zainteresowanie naszymi usługami hurtowymi

– mówi Paweł Biarda, członek zarządu ds. sprzedaży i rozwoju biznesu Nexery.

Współpraca operatorów obejmuje teren wszystkich 13 obszarów, na których Nexera zwyciężyła w 2. konkursie POPC (Program Operacyjny Polska Cyfrowa) i będzie rozszerzana o kolejne adresy w miarę rozbudowy sieci.

Do 2020 roku sieć Nexery obejmie ponad 450 tys. gospodarstw domowych głównie na terenach wiejskich i podmiejskich, z czego 280 tys. będzie budowana przy wykorzystaniu środków unijnych.

Uzgodnione pomiędzy stronami warunki współpracy zakładają, że Orange będzie płacić jedynie za wykorzystywaną infrastrukturę, a koszty będą zależne od liczby aktywnych klientów.
 

Systematycznie poszerzamy dostępność naszej oferty światłowodowej, zarówno rozbudowując własną sieć, jak i współpracując z innymi operatorami. Światłowody to przyszłość stacjonarnego internetu. Ta nowoczesna infrastruktura pozwala nam świadczyć usługi najwyższej jakości, jak telewizja 4K czy superszybki internet domowy. Dzięki podpisanej dziś umowie będą one dostępne dla mieszkańców kolejnych kilku tysięcy miejscowości

– mówi Piotr Jaworski, dyrektor wykonawczy ds. sieci i technologii Orange Polska.

Jako pierwsi z usług Orange będą mogli skorzystać mieszkańcy powiatów: kieleckiego, bydgoskiego, chełmińskiego, bartoszyckiego, szczycieńskiego, radomszczańskiego, bełchatowskiego, opatowskiego, staszowskiego, sandomierskiego, sieradzkiego, łaskiego, zduńskowolskiego, łowickiego oraz rawskiego.

Obecnie w zasięgu sieci światłowodowej Orange Polska znajduje się ponad 3 mln gospodarstw domowych w całej Polsce. W latach 2016-2020 firma planuje przeznaczyć na inwestycje nawet 4 mld zł. Celem Orange jest objęcie zasięgiem światłowodu 5 mln domów mieszkań i biur do 2020 roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Orange TV


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 9-10/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2021

10 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 60cm

Aluminiowy stojak ścienny 60cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

129 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...