reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

SPAUN electronic może przestać istnieć

dodano: 2018-09-06 02:04
autor: Janusz Sulisz | źródło: SPAUN electronic

SPAUN_FIBRE_OPTICS_360px.jpg Okazuje się, że SPAUN Electronic, niemiecki producent elektroniki z Singen z 50-letnią tradycją, znany prawie każdemu instalatorowi w Europie ze sprzętu SAT IF, został zmuszony do ogłoszenia upadłości. Na razie 4 września 2018 r. przedstawiono dokumenty dotyczące postępowania upadłościowego SPAUN electronic GmbH & Co KG. Jest jeszcze szansa na uratowanie tej firmy.

SPAUN_fibre_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ekspert ds. restrukturyzacji, Christian Zschocke, został mianowany tymczasowym syndykiem masy upadłościowej przez Sąd Rejonowy w Konstancji.
Celem tymczasowego zarządcy masy upadłościowej jest restrukturyzacja firmy SPAUN Electronic, którego działalność będzie początkowo kontynuowana bez żadnych ograniczeń.

Ostatnio SPAUN electronic doznał strat w sprzedaży, co pozbawiło firmę zysku. SPAUN chciał zrównoważyć spadek sprzedaży w segmencie tradycyjnym dzięki nowym, innowacyjnym produktom technologii dystrybucji optycznej. Jednak ten segment biznesowy jest obecnie w trakcie budowy i nie mógł natychmiast zrekompensować spadku sprzedaży. Na razie udało się uruchomić odpowiednie linie kredytowe, które pozwolą na działanie firmy SPAUN do listopada 2018 roku.

To dość bolesny sygnał dla niemieckiego rynku, że tak znana firma jak SPAUN o 50-letniej tradycji musi zmierzyć się z problemami finansowymi i ew. upadłością.

Ekspert Christian Zschocke przeprowadził wstępne rozmowy i zorientował się w sytuacji firmy SPAUN. Przede wszystkim ma zrobić wszystko, co w jego mocy, aby utrzymać jak najwięcej miejsc pracy. Pracownicy zostali niezwłocznie poinformowani o aktualnej sytuacji. Na razie zabezpieczono finanse na pensje dla około 40 pracowników w Singen, ale tylko do końca listopada. Do tego czasu będzie wiadomo, czy uda się uratować choć część firmy SPAUN electronic GmbH & Co KG.

Źródło: spaun.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Opticum RED Wideband + 4 SAT Legacy

Cyfrowy konwerter hybrydowy - WIDEBAND + 4 SAT Legacy. To...

149 zł Więcej...

Moduł DeltaCam Pro Twin REV 2.0 Deltacrypt CI

Uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM Twin REV 2.0 Deltacrypt CI z...

520 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo - następca najbardziej udanych odbiorników satelitarnych producenta...

325 zł Więcej...
reklama