reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Arianespace wyniesie 5 kolejnych satelitów Eutelsatu

dodano: 2018-09-10 13:32 | aktualizacja: 2018-09-10 13:59
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Eutelsat/Arianespace/satkurier.pl

Arianespace Eutelsat Spółki Arianespace i Eutelsat Communications zawarły długoterminową umowę na starty kilku satelitów. Do podpisania umowy doszło podczas World Satellite Business Week w Paryżu (10-14 września).

Eutelsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Umowa z Arianespace obejmuje pięć uruchomień do 2027 roku i ma zapewnić Eutelsatowi elastyczny harmonogram przy stosunkowo niskich kosztach. Wraz z tym porozumieniem Eutelsat jest pierwszym klientem komercyjnym, który skorzysta z nowej rakiety nośnej Ariane 6. Rakieta ta rozpocznie loty w 2020 roku.

To nowe, długoterminowe zobowiązanie opiera się na poprzedniej umowie podpisanej przez Eutelsat i Arianespace w lutym 2013 roku, które następnie zostało rozszerzone w 2017 roku. Zgodnie z tymi wcześniejszymi umowami, trzy przyszłe satelity Eutelsatu - Eutelsat 7C, Eutelsat Quantum i Konnect, są już zaplanowane do wyniesienia na pokładzie Ariane 5.
 

Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy pierwszym operatorem, który użyje Ariane 6. Ten symboliczny europejski program jeszcze bardziej zwiększy naszą zdolność uzyskania dostępu do przestrzeni w sposób terminowy, konkurencyjny i niezawodny. Wzmacnia nasze relacje z naszym długoletnim partnerem, Arianespace, któremu powierzono już wyniesienie połowy naszej floty. Ponadto ilustruje kluczową rolę Eutelsatu w rozwoju sektora kosmicznego, wspierając przy tym nasze zobowiązanie do zwiększania wydajności naszych programów satelitarnych

- powiedział Rodolphe Belmer, dyrektor generalny Eutelsat Communications.

Ponadto spółka Arianespace podpisała podczas World Satellite Business Week dwie inne umowy: z francuskimi agencjami CNES i DGA na satelitę CSO-3 oraz z Indian Space Research Organization (ISRO) na wyniesienie satelitów GSAT-30 i GSAT-31 przy pomocy Ariane 5. Natomiast 20 września ma dojść do podpisania kolejnego kontraktu - tym razem z południowokoreańską agencją KARI na start rakiety Vega C (nowa rakieta, pierwszy start w 2019 roku).

W harmonogramie Arianespace na kilka najbliższych lat jest obecnie 59 startów, w tym 3 przy użyciu rakiety Vega C i 5 przy pomocy Ariane 6.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 110A grafit

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

649 zł Więcej...

Dron wyścigowy Hubsan H122D X4 Storm FPV

Potężne silniki, kamera HD i mnogość funkcji przekonują, że Hubsan...

429 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD60 S2X

AX 4K HD60 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

450 zł Więcej...
reklama