reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Arianespace wyniesie 5 kolejnych satelitów Eutelsatu

dodano: 2018-09-10 13:32 | aktualizacja: 2018-09-10 13:59
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Eutelsat/Arianespace/satkurier.pl

Arianespace Eutelsat Spółki Arianespace i Eutelsat Communications zawarły długoterminową umowę na starty kilku satelitów. Do podpisania umowy doszło podczas World Satellite Business Week w Paryżu (10-14 września).

Eutelsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Umowa z Arianespace obejmuje pięć uruchomień do 2027 roku i ma zapewnić Eutelsatowi elastyczny harmonogram przy stosunkowo niskich kosztach. Wraz z tym porozumieniem Eutelsat jest pierwszym klientem komercyjnym, który skorzysta z nowej rakiety nośnej Ariane 6. Rakieta ta rozpocznie loty w 2020 roku.

To nowe, długoterminowe zobowiązanie opiera się na poprzedniej umowie podpisanej przez Eutelsat i Arianespace w lutym 2013 roku, które następnie zostało rozszerzone w 2017 roku. Zgodnie z tymi wcześniejszymi umowami, trzy przyszłe satelity Eutelsatu - Eutelsat 7C, Eutelsat Quantum i Konnect, są już zaplanowane do wyniesienia na pokładzie Ariane 5.
 

Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy pierwszym operatorem, który użyje Ariane 6. Ten symboliczny europejski program jeszcze bardziej zwiększy naszą zdolność uzyskania dostępu do przestrzeni w sposób terminowy, konkurencyjny i niezawodny. Wzmacnia nasze relacje z naszym długoletnim partnerem, Arianespace, któremu powierzono już wyniesienie połowy naszej floty. Ponadto ilustruje kluczową rolę Eutelsatu w rozwoju sektora kosmicznego, wspierając przy tym nasze zobowiązanie do zwiększania wydajności naszych programów satelitarnych

- powiedział Rodolphe Belmer, dyrektor generalny Eutelsat Communications.

Ponadto spółka Arianespace podpisała podczas World Satellite Business Week dwie inne umowy: z francuskimi agencjami CNES i DGA na satelitę CSO-3 oraz z Indian Space Research Organization (ISRO) na wyniesienie satelitów GSAT-30 i GSAT-31 przy pomocy Ariane 5. Natomiast 20 września ma dojść do podpisania kolejnego kontraktu - tym razem z południowokoreańską agencją KARI na start rakiety Vega C (nowa rakieta, pierwszy start w 2019 roku).

W harmonogramie Arianespace na kilka najbliższych lat jest obecnie 59 startów, w tym 3 przy użyciu rakiety Vega C i 5 przy pomocy Ariane 6.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Karta USB WiFi Vu+ 600Mbps z anteną

Karta USB WiFi specjalna wersja do tunerów Vu+. Działa również...

120 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...

Konwerter Single Televes LNB

Ostatni model pojedynczego konwertera Universal hiszpańskiej firmy Televes. Charakterystyczna pomarańczowa...

35 zł Więcej...
reklama