reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Test dekodera player+ BOX

dodano: 2018-09-11 11:26 | aktualizacja: 2018-09-12 22:01
autor: Konrad Dąbek | źródło: SAT Kurier 7-8/2018

player+ BOX 11 czerwca br. oficjalnie do sieci sprzedaży trafił dekoder player+ BOX. Jest to pierwsze urządzenie dedykowane dla usługi player+, będącej wspólną ofertą TVN oraz platformy nc+ w sieci. Usługa player+ w założeniu zawiera najlepsze kanały na żywo z treściami premium od Canal+, TVN i innych dostawców – telewizja i biblioteka z tysiącami pozycji wideo na żądanie przez Internet. Istotną zaletą jest brak zobowiązań – aby korzystać z tej oferty, nie trzeba podpisywać długoterminowych umów.

Player+ BOX


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Do tej pory z usługi można było korzystać na komputerach i smartfonach oraz niektórych TV (Samsung, LG, inne z systemem Android TV i stosowną aplikacją). Dekoder player+ BOX wypełnia z jednej strony lukę, pozwalając na dostęp do oferty telewizji online i wideo na żądanie na dowolnym wyświetlaczu (TV, monitory, projektory), z drugiej udostępnia przy okazji dodatkowe możliwości. Wśród nich są np. 7-dniowy Backward EPG, umożliwiający wygodne cofanie się do dowolnego programu nawet sprzed tygodnia bez konieczności wcześniejszego nagrywania oraz odbiór kanałów naziemnej TV cyfrowej DVB-T.

Premiera player+ BOX była spodziewana. Zapowiedzi takiego urządzenia pojawiły się jeszcze w listopadzie ubiegłego roku, ale operatorowi udało się jednak ruszyć ze sprzedażą z delikatnym zaskoczeniem.

PODSTAWOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERTY

Player+ BOX jest oferowany z dostępem do pakietu MAX na 90 dni w cenie 199 zł. W momencie zakupu pakietu MAX na 90 dni w zestawie z player+ BOX urządzenie przechodzi na własność użytkownika.

Oferta MAX zapewnia dostęp do niemal pełnej oferty kanałów TV na 3 miesiące (bez kanałów HBO i Eleven Sports 1-3). Tu jednak ważna uwaga – oferta opiera się na kanałach na żywo takich marek jak: TVN, Discovery, Disney, FOX, AXN, National Geographic, MTV, Nickelodeon, Canal+ czy Eurosport. Częścią oferty nie są kanały obecne w ramach naziemnej TV cyfrowej. Pod tym zagadkowym stwierdzeniem kryje się to, że kanały znane z DVB-T nie są przesyłane przez Internet, co oznacza, że jeśli nie zapewnimy dekoderowi dostępu do sygnału z anteny naziemnej (bo np. takiej nie posiadamy lub korzystamy z urządzenia za granicą), to będziemy bez dostępu do podstawowych kanałów TV. Odbiór naziemnej TV cyfrowej jest opcją dodatkową i w pełni rozumiemy tu taką, a nie inną decyzję operatora – zwłaszcza w tle kłopotów usługi WP Pilot, gdzie TVP domaga się usunięcia swoich kanałów przy transmisji bez stosownej umowy (WP Pilot powołuje się na zasadę must carry).

Zatem aby korzystać z urządzenia player+ BOX, przede wszystkim należy zapewnić przynajmniej szerokopasmowe połączenie z Internetem (przewodowe lub bezprzewodowe, gdyż dekoder ma wbudowaną obsługę Wi-Fi) oraz podłączyć urządzenie do TV lub wyświetlacza poprzez przewód HDMI. Wskazane jest podłączenie sygnału TV naziemnej.

Jeśli chodzi o pakiety dostępne w ofercie, to użytkownicy player+ BOX mają możliwość wyboru spośród kilku płatnych pakietów i opcji dodatkowych. Wszystkie pakiety są dostępne bez długoterminowych zobowiązań. Po wygaśnięciu 90-dniowego pakietu startowego użytkownicy mogą skorzystać z bogatej oferty płatnych pakietów i opcji dodatkowych player+ lub z treści bezpłatnych biblioteki VOD oraz 21 kanałów cyfrowej telewizji naziemnej (dzięki wbudowanemu tunerowi DVB-T).

Użytkownicy posiadający player+ BOX-a i dowolną ofertę player+ będą mogli oglądać wykupione treści również na innych urządzeniach (komputer, telefon, tablet) w ramach jednego konta player.

CENY I ZAWARTOŚĆ PAKIETÓW

Przy stanie na czerwiec 2018 r. operator proponuje 5 pakietów oraz 3 opcje dodatkowe.

Pakiet START - 10 zł/30 dni

Dostęp do szerokiej oferty wideo na żądanie VOD, a w niej do seriali i programów z oferty Grupy TVN bez reklam i nawet do 7 dni przed ich emisją w TV. Dodatkowo ponad 400 godzin bajek dla dzieci.

Pakiet START EXTRA - 20 zł/30 dni

Pakiet START powiększony o dostęp do wybranych kanałów na żywo, m.in. TVN24, HGTV, MiniMini+, Ale Kino+, TVN24 BiS, TVN Turbo, Planete+, Domo+, TVN Style, nSport+, TeleToon+, Kuchnia+ oraz kolekcji programów na życzenie z oferty tych stacji.

Pakiet BEST TV - 40 zł/30 dni

Pakiet START EXTRA rozszerzony o najpopularniejsze na rynku kanały na żywo i biblioteki programów z portfolio Discovery, National Geographic, Eurosport, FOX, Disney, Eleven Sports, BBC, MTV, AXN, Cartoon Network oraz Nickelodeon.

Pakiet CANAL+ promocyjnie 60 zł/30 dni

Pakiet START EXTRA oraz 9 kanałów Canal+ na żywo (premiery filmowe, wydarzenia sportowe na żywo) i kolekcje Canal+ VOD.

Pakiet MAX - promocyjnie 80 zł/30 dni

Pakiet BEST TV oraz 9 kanałów Canal+ na żywo (premiery filmowe, wydarzenia sportowe na żywo) i kolekcje Canal+ VOD.

Jeśli widz byłby zainteresowany poszerzeniem tej oferty, to wśród opcji dodatkowych dostępne są:
  • opcja HBO (25 zł/30 dni, od pakietu START EXTRA): 3 kanały HBO oraz bogata biblioteka filmów i seriali VOD od HBO
  • opcja Eleven Sports (15 zł/30 dni, traktowany także jako osobny pakiet – można wykupić samodzielnie): 4 kanały Eleven Sports na żywo z ekskluzywnymi prawami sportowymi
  • opcja Canal+ Seriale Extra (15 zł/30 dni, od START EXTRA): kolekcja programów na życzenie oraz seriali znanych z anten Canal+.

Poza tym można też zakupić dostęp do wybranych filmów na żądanie na określony czas (przeważnie 48 lub 72 godziny).

Można podejrzewać, że oferta będzie dynamicznie rozwijana. Trzeba zauważyć, że nadawcy dopiero wychodzą do klientów szukających nowych form dostępu do zawartości. Gdzie wideo na żądanie gra główną rolę i kluczem jest dostęp do treści wtedy, kiedy to widz ma czas, a nie gdy akurat jest to nadawane w TV. Dlatego pewnie w zależności od odpowiedzi rynku może dojść do rozbudowy i zmian, warto śledzić aktualną ofertę na stronie domowej.

Np. w momencie przygotowywania artykułu dostępne były promocje na dostęp do oferty pakietów przy zakupie ich na dłuższy okres z góry – START (120 dni za 30 zł zamiast cennikowych 40 zł) i START EXTRA (60 zł za 120 dni zamiast 80 zł), promocja zestawu START EXTRA z HBO (40 zł za 30 dni zamiast 45 zł) oraz różne możliwości uzyskania prezentów, np. kanały HBO do końca roku przy opłacaniu Canal+ odnawialnie kartą płatniczą.

WYGLĄD I WYPOSAŻENIE

Dekoder player BOX+ jest sprzedawany w całkiem sporych kwadratowych pudełkach, ale gdy opakowanie otworzymy, to czeka nas zaskoczenie. Urządzenie jest naprawdę małe – niewielki, niepozorny kwadracik w kolorze czarnym, zaprojektowany całkiem nowocześnie. Nie jest to nic przypominającego klasyczne odbiorniki cyfrowe. W środku poza samym urządzeniem znajdziemy jeszcze zewnętrzny zasilacz (12 V, 1,5 A), pilot zdalnego sterowania (identyczny jak dodawany w ostatnim czasie do dekoderów 4K UltraBOX+ od nc+ i co być może ważne – ma te same kody, więc mając obydwa urządzenia ich ustawienie obok siebie nie będzie najlepszym pomysłem) oraz całkiem rozbudowana (jak na dzisiejsze standardy) polskojęzyczna instrukcja obsługi i dodatkowa kartka wypełniająca obowiązki informacyjne operatora i zawierająca (w razie potrzeby) gotowy formularz odstąpienia od umowy zawartej na odległość (może nie dotyczyć dekoderów sprzedawanych w punktach stacjonarnych).
Producentem dekodera jest Technicolor Delivery Technologies (ta sama firma, która dla platformy nc+ dostarcza dekodery 4K UltraBOX+). Model urządzenia jest opisany jako DTI744NCP. Jak wspomniano, player+ BOX jest naprawdę malutki, to kostka – sześcian 85 x 85 x 85 mm (+ małe podstawki od spodu, na szczęście gumowe, bo urządzenie jest też lekkie, więc mogłyby je ściągać kable).
 

Od góry na obudowie są trzy przyciski pozwalające na przełączanie kanałów do przodu i do tyłu oraz na włączanie lub wyłączanie dekodera na czuwanie. Na panelu przednim poza wyróżniającym się białym plusem pełniącym rolę logotypu (i diody LED) jest wyświetlacz i to ciekawy, bo kolorowy LCD TN 2,8’’. W trakcie pracy pokazuje on logotyp lub nazwę kanału, a na czuwaniu logotyp player+ oraz aktualny czas. Nie rzuca się w oczy, ale obecny jest także czujnik podczerwieni dla pilota zdalnego sterowania.

Jeśli chodzi o złącza, to na panelu tylnym jest to, co niezbędne: mechaniczny włącznik zasilania wraz z gniazdem dla zewnętrznego zasilacza, port Ethernet (10/100 Mbit/s), wejście anteny naziemnej dla tunera DVB-T, port USB 3.0, wyjście HDMI 1.4b oraz uniwersalne wyjście dźwięku typu „jack”. Jego uniwersalność polega na tym, że może pełnić albo rolę wyjścia analogowego L/P albo cyfrowego koaksjalnego S/PDIF. W instrukcji obsługi zamieszczono schemat przewodu, jaki powinien być przygotowany, by wykorzystać pełnię możliwości, ale samego przewodu nie ma w zestawie. Jako że jest on niestandardowy, to może to być kłopotliwe dla klientów. Redakcja nie zauważyła nawet możliwości jego dokupienia.

Jeśli chodzi o dodawany pilot, to jest on niewielkich rozmiarów, czarny z wierzchu, z białym spodem. Wierzch jest wykonany na połysk, co z jednej strony wygląda efektownie z początku, ale jednocześnie jest szalenie podatne na zbieranie odcisków, więc wymaga pewnej dbałości. Pilot korzysta do zasilania z niezbyt wygodnych baterii płaskich CR2032, ale za to sprawia to, że jest jeszcze lżejszy. Posiada 38 dobrze opisanych silikonowych przycisków, w większości czarnych poza OK i kursorami, które są białe i tworzą symbol „+”. Pilot po odpowiednim zaprogramowaniu (szczegóły w instrukcji obsługi) ma możliwość sterowania podstawowymi funkcjami popularnych modeli TV. Posiada też diodę LED, dzięki czemu widać, gdy jesteśmy w trybie obsługi TV (zapala się na czerwono).
 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Testy


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

385 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...