reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Test dekodera player+ BOX

dodano: 2018-09-11 11:26 | aktualizacja: 2018-09-12 22:01
autor: Konrad Dąbek | źródło: SAT Kurier 7-8/2018

player+ BOX 11 czerwca br. oficjalnie do sieci sprzedaży trafił dekoder player+ BOX. Jest to pierwsze urządzenie dedykowane dla usługi player+, będącej wspólną ofertą TVN oraz platformy nc+ w sieci. Usługa player+ w założeniu zawiera najlepsze kanały na żywo z treściami premium od Canal+, TVN i innych dostawców – telewizja i biblioteka z tysiącami pozycji wideo na żądanie przez Internet. Istotną zaletą jest brak zobowiązań – aby korzystać z tej oferty, nie trzeba podpisywać długoterminowych umów.

Player+ BOX


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

PIERWSZE URUCHOMIENIE

Po podłączeniu wszystkich niezbędnych przewodów można przejść do uruchomienia dekodera. Minimum to podpiąć player+ BOX do zasilacza i HDMI. Dostęp do Internetu można zapewnić przez Wi-Fi, choć polecamy pewniejsze podłączenie przewodem Ethernet, jeśli istnieje taka możliwość. Uczulamy także na to, co zauważyliśmy wcześniej: bez podłączonej anteny naziemnej zabraknie podstawowych kanałów – na dekoderze będzie tylko oferta płatna.
 

Zaraz po podłączeniu, najpierw na ekranie zobaczymy logotyp player+, później pojawi się ekran powitalny, a następnie urządzenie próbuje nawiązać połączenie z siecią. Jeśli wykryte zostanie połączenie kablowe, dekoder automatycznie podejmie próbę aktualizacji oprogramowania. Przy tym procesie może dojść do jednego lub dwóch ponownych uruchomień, ale wszystko przebiegnie bezobsługowo, nie licząc potwierdzania, że idziemy dalej.
 

Jeśli połączenie kablowe nie zostanie wykryte lub mimo podpięcia przewodu sieciowego połączenia tą drogą nie uda się nawiązać, to przed podjęciem aktualizacji pojawi się kreator połączenia sieciowego. Jeśli dekoder wykryje obecność sieci bezprzewodowych, to już na tym etapie poinformuje, że wykrył takie, a wejście do opcji Połączenie Wi-Fi pozwoli wybrać konkretną z dostępnych. Na liście sieci poza nazwami za pomocą ikon wskazywane jest wsparcie WPS (Wi-Fi Protected Setup), obecność zabezpieczeń (kłódka) oraz moc sygnału (tylko w prostej formie graficznej). Sieci na liście są posortowane według siły sygnału, czyli na samej górze są najmocniejsze dostępne opcje.
 

Na tym etapie przycisk żółty pozwala na odświeżenie listy, a niebieski na dodanie ręcznie sieci, jeśli np. mamy ją ukrytą. Na każdym etapie przycisk zielony wywołuje ekran z pomocą (podstawowe informacje).

Po udanej aktualizacji oprogramowania i aplikacji dekoder podejmie próbę wyszukania kanałów naziemnej TV cyfrowej. Nie jest to obowiązkowe – można pominąć ten etap (przycisk niebieski), ale na liście zabraknie podstawowych kanałów TV (redakcja sprawdziła i potwierdziła to na wersji oprogramowania aktualnej w momencie testów 16 lipca 2018).

Samo wyszukiwanie potrwa do 3 minut i powinno dać w rezultacie przynajmniej 23 kanały TV (3 podstawowe muxy DVB-T). Jeśli mamy taki (lub lepszy) wynik, to można przejść dalej, jeśli nie – zalecamy pochylić się nad instalacją naziemną, aby nie pozbawić się dostępu jakiejś grupy do podstawowych kanałów TV.
 

W kolejnym kroku należy określić, czy dekoder ma korzystać z funkcji Szybki start. Domyślnie opcja jest ustawiona na „Tak” i jeśli to tak zostawimy – urządzenie będzie się szybciej włączać z trybu czuwania, ale kosztem większego poboru prądu. Dezaktywując funkcję – oszczędzimy energię, gdy player+ BOX będzie na czuwaniu, ale w zamian przy jego włączaniu trzeba będzie poczekać. Testy redakcyjne wykazały, że jeśli Szybki start jest aktywny – dekoder uruchamia się ok. 25 sekund od momentu włączenia do pojawienia się obrazu (na kanale DVB-T), a jeśli Szybki start wyłączymy, dekoder potrzebuje na to ok. 75 sekund. Dodatkowym skutkiem ubocznym wyłączenia Szybkiego startu będzie to, że na wyświetlaczu na czuwaniu nie będzie logotypu usługi ani zegara.

Końcowy etap konfiguracji to powiązanie konta w usłudze Player z dekoderem. Gdy tego dokonamy – ruszy trzymiesięczny okres próbny, w którym będziemy mogli korzystać z pakietu MAX, a samo urządzenie pojawi się na naszym koncie. Należy przejść na stronę www.player.pl/box. Jeśli konta nie mamy – trzeba będzie je dopiero utworzyć, bez konta nie można korzystać z dekodera. Rejestracja nie jest szczególnie skomplikowana i wystarcza mieć dostęp do konta poczty elektronicznej. Po zalogowaniu się na nowe lub wcześniej posiadane konto – na podanej stronie pojawi się miejsce na wpisanie 8 znaków kodu. W tym momencie należy w dekoderze kliknąć na przycisk „Dalej”. Pojawi się ciąg, który przepisujemy na stronie. Po wpisaniu automatycznie strona odświeży się, komunikując o powodzeniu i wtedy klikamy w dekoderze na „Dalej”. Dekoder także informuje, że logowanie na konto przebiegło pomyślnie i uruchamia się ponownie. Po włączeniu ustawia się na pierwszą stację zapisaną na liście. Jeśli podłączyliśmy antenę naziemną, będzie to TVN w SD z DVB-T, a jeśli nie: Ale Kino+ z IPTV. Od tej chwili mamy 90 dni na zapoznanie się z zasadniczą częścią oferty usługi oraz ewentualnie na korzystanie ze stacji z naziemnej TV cyfrowej jak na każdym innym odbiorniku DVB-T.
 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Testy


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...

Antena Inverto 120 jasnoszara

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze jasnoszarym....

399 zł Więcej...