reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Vintage TV z powrotem na satelicie

dodano: 2018-09-13 09:22
autor: RO | źródło: satkurier.pl

Vintage TV Nadawca brytyjskiego kanału muzycznego Vintage TV wznowił nadawanie z satelity, a tym samym dotrzymał obietnicy zadanej w sieciach społecznościowych, że przerwanie transmisji ma charakter tymczasowy. Vintage TV wrócił na satelitę po nieco ponad miesiącu przerwy – przekaz wyłączono w pierwszej dekadzie sierpnia br.

Vintage TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Vintage TV to jeden z nielicznych kanałów na orbicie, tworzony dla miłośników starszej muzyki z lat 1940-1980. Na antenie prezentowane są klipy kultowych artystów, jak choćby Elvis Presley, The Beatles, Jimi Hendrix, Chuck Berry, Otis Redding. Nie wszystkie utwory mają oryginalny teledysk, dlatego, aby mogły zostać wyświetlone w telewizji, nadawca zlecił młodym reżyserom produkcję wideo do muzyki. Jako podkład wykorzystano nagrania archiwalne z ważniejszych wydarzeń na tle politycznym i społecznym, które wydarzyły się w USA i Wielkiej Brytanii w latach 1940-1980.

Przekaz Vintage TV wznowiono na tych samych parametrach co wcześniej. Nie ma potrzeby ponownie wyszukiwać stacji. Pozycja programowa podczas przerwy w nadawaniu była ciągle aktywna, ale emitowano tylko czarny ekran z dźwiękiem (pisk z generatora).

Wcześniej nadawca opuścił ofertę naziemnej telewizji cyfrowej Freeview, a także satelitarną Freesat. Rezygnacja z tych usług mogła świadczyć o większych problemach Vintage TV, ale na szczęście do tego nie doszło. Zaoszczędzone środki z dystrybucji będą przeznaczone na zawartość programową.

Parametry techniczne:
Astra 2G (28,2°E)
tp. 98 (11,597 GHz, pol. V, SR: 22000, FEC: 5/6; DVB-S/QPSK)

ID: Vintage TV
PID V: 2318 (MPEG-2/SD)
PID A: 2319 (eng)
PID PCR: 2318
SID: 53515
PID PMT: 261
Provider: BSkyB
Kodowanie: brak (FTA)
 
Przekaz kanału Vintage TV

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii FTA


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 990 zł Więcej...

Konwerter SCR Unicable AnkaSat ANK 3 Legacy

Rewolucja w instalacjach antenowych - konwerter Unicable Legacy marki AnkaSat...

149 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 110A grafit

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

649 zł Więcej...
reklama