reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Vintage TV z powrotem na satelicie

dodano: 2018-09-13 09:22
autor: RO | źródło: satkurier.pl

Vintage TV Nadawca brytyjskiego kanału muzycznego Vintage TV wznowił nadawanie z satelity, a tym samym dotrzymał obietnicy zadanej w sieciach społecznościowych, że przerwanie transmisji ma charakter tymczasowy. Vintage TV wrócił na satelitę po nieco ponad miesiącu przerwy – przekaz wyłączono w pierwszej dekadzie sierpnia br.

Vintage TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Vintage TV to jeden z nielicznych kanałów na orbicie, tworzony dla miłośników starszej muzyki z lat 1940-1980. Na antenie prezentowane są klipy kultowych artystów, jak choćby Elvis Presley, The Beatles, Jimi Hendrix, Chuck Berry, Otis Redding. Nie wszystkie utwory mają oryginalny teledysk, dlatego, aby mogły zostać wyświetlone w telewizji, nadawca zlecił młodym reżyserom produkcję wideo do muzyki. Jako podkład wykorzystano nagrania archiwalne z ważniejszych wydarzeń na tle politycznym i społecznym, które wydarzyły się w USA i Wielkiej Brytanii w latach 1940-1980.

Przekaz Vintage TV wznowiono na tych samych parametrach co wcześniej. Nie ma potrzeby ponownie wyszukiwać stacji. Pozycja programowa podczas przerwy w nadawaniu była ciągle aktywna, ale emitowano tylko czarny ekran z dźwiękiem (pisk z generatora).

Wcześniej nadawca opuścił ofertę naziemnej telewizji cyfrowej Freeview, a także satelitarną Freesat. Rezygnacja z tych usług mogła świadczyć o większych problemach Vintage TV, ale na szczęście do tego nie doszło. Zaoszczędzone środki z dystrybucji będą przeznaczone na zawartość programową.

Parametry techniczne:
Astra 2G (28,2°E)
tp. 98 (11,597 GHz, pol. V, SR: 22000, FEC: 5/6; DVB-S/QPSK)

ID: Vintage TV
PID V: 2318 (MPEG-2/SD)
PID A: 2319 (eng)
PID PCR: 2318
SID: 53515
PID PMT: 261
Provider: BSkyB
Kodowanie: brak (FTA)
 
Przekaz kanału Vintage TV

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii FTA


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

'SAT Kurier' abonament 2019 + książka ANTENY SATELITARNE

Promocyjny pakiet: roczna prenumerata SAT Kurier 2019 + książka tematyczna...

99 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Inteligentny kabel iHDMI 1,8m

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 1,8m - działa dobrze z...

199 zł Więcej...
reklama