reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Intelsat interesuje się rynkiem w Europie Środkowej

dodano: 2018-09-17 10:52
autor: Janusz Sulisz | źródło: broadbandtvnews

Azerspace-2 Intelsat 38 Operator satelitarny Intelsat widzi duże zapotrzebowanie w Europie Środkowo-Wschodniej na kanały HD z pozycji orbitalnej 1°W. Rhys Morgan, dyrektor zarządzający na Europę w firmie Intelsat, powiedział dla „Broadband TV News”, że jest to szczególnie widoczne na Słowacji i w Rumunii. W tym samym czasie Vivacom z Bułgarii zarezerwował nowe pojemności na satelicie Intelsat 38 (45°E), który ma zostać wyniesiony 25 września br.

Intelsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Rhys Morgan, zapytany o UHD, powiedział, że chociaż Europa Środkowo-Wschodnia jest nieco opóźniona we wprowadzeniu 4K, to wiele rynków w regionie jest już wczesnymi użytkownikami nowych technologii. Wskazał Slovak Telekom jako jednego z operatorów, który może przenieść kanały do ​​formatu Ultra HD.

Morgan wspomniał także o satelitach Intelsat Epic, które mają bardziej ukierunkowane wiązki punktowe, by pokryć całe kraje, takie jak Armenia i Bułgaria.

Patrząc w przyszłość, powiedział, że Intelsat będzie dążył do opracowania bardziej hybrydowego podejścia i dostarczenia większej liczby usług tego typu do Europy Środkowo-Wschodniej.

Morgan podkreślił również fakt, iż Intelsat zapewnia już usługi europejskim nadawcom, takim jak BBC, samodzielnie lub z partnerami.

Źródło: broadbandtvnews.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

TechniSat DigitRadio 300 DAB+

Stacjonarne radio DAB+ oraz UKF/FM. Posiada wbudowany głośnik oraz antenę...

399 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 110A ceglasta

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

649 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

129 zł Więcej...
reklama