reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Intelsat interesuje się rynkiem w Europie Środkowej

dodano: 2018-09-17 10:52
autor: Janusz Sulisz | źródło: broadbandtvnews

Azerspace-2 Intelsat 38 Operator satelitarny Intelsat widzi duże zapotrzebowanie w Europie Środkowo-Wschodniej na kanały HD z pozycji orbitalnej 1°W. Rhys Morgan, dyrektor zarządzający na Europę w firmie Intelsat, powiedział dla „Broadband TV News”, że jest to szczególnie widoczne na Słowacji i w Rumunii. W tym samym czasie Vivacom z Bułgarii zarezerwował nowe pojemności na satelicie Intelsat 38 (45°E), który ma zostać wyniesiony 25 września br.

Intelsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Rhys Morgan, zapytany o UHD, powiedział, że chociaż Europa Środkowo-Wschodnia jest nieco opóźniona we wprowadzeniu 4K, to wiele rynków w regionie jest już wczesnymi użytkownikami nowych technologii. Wskazał Slovak Telekom jako jednego z operatorów, który może przenieść kanały do ​​formatu Ultra HD.

Morgan wspomniał także o satelitach Intelsat Epic, które mają bardziej ukierunkowane wiązki punktowe, by pokryć całe kraje, takie jak Armenia i Bułgaria.

Patrząc w przyszłość, powiedział, że Intelsat będzie dążył do opracowania bardziej hybrydowego podejścia i dostarczenia większej liczby usług tego typu do Europy Środkowo-Wschodniej.

Morgan podkreślił również fakt, iż Intelsat zapewnia już usługi europejskim nadawcom, takim jak BBC, samodzielnie lub z partnerami.

Źródło: broadbandtvnews.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

'SAT Kurier' abonament za 2020 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2020 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

280 zł Więcej...
reklama