reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

NBC inicjuje transformację Euronews

dodano: 2018-09-17 10:49
autor: Janusz Sulisz | źródło: broadbandtvnews

Euronews Niegdyś prezenterzy Euronews pozostawali w ukryciu w ramach swoich ścieżek dźwiękowych w wielu językach, ale po nabyciu udziałów przez NBC w 2017 roku, kanał przechodzi transformację.

NBCUniversal Euronews


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak powiedziała Deborah Turness, prezes NBC News International, na konferencji IBC, chociaż NBC News był numerem jeden w Stanach Zjednoczonych, to praktycznie nie istniał w Europie poza CNBC. Turness wyjaśniła, że od przyszłego tygodnia Euronews będzie transmitować 17 godzin programu na żywo. Powiedziała, że stacja „​skutecznie wprowadza zmiany w ramach dziedzictwa związanego z informacjami”.

Jasne kolory i młodzi prezenterzy są dalekie od czasów, kiedy główną atrakcją był tzw. no comment, czyli fragment surowego materiału. Ale filozofia polegająca na tym, że każdy ma głos, jest częścią transformacji, widzianej w programach takich jak „RAW Politics”. - Bruksela nie jest do końca przyzwyczajona do tego rodzaju dziennikarstwa - powiedziała Turness. - Nie sądzę, że jest amerykański, to bardziej jak wczesne dni „5 News” bez technologii i społeczności. Powodem, dla którego chcieli, abyśmy byli ich partnerami, było unowocześnienie stacji - wyjaśniła.

Działania w studiach wspiera zespół 100 dziennikarzy z iPhone'ami, którzy już zaczęli dostarczać ekskluzywne materiały, takie jak np. raporty na żywo ze statku ratunkowego Aquarius u wybrzeży Włoch.

Źródło: broadbandtvnews.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Golden Interstar Alpha X HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

249 zł Więcej...

'SAT Kurier' abonament za 2019 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2019 r. z wysyłką...

79 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...
reklama