reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Lot VA243: 25.09 Setny start rakiety Ariane 5

dodano: 2018-09-20 11:35 | aktualizacja: 2018-09-20 15:53
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Arianespace/satkurier.pl

Horizons 3e  Azerspace-2 Intelsat 38 We wtorek, 25 września br. o godz. 23:53 polskiego czasu ma dojść do startu rakiety nośnej rakiety nośnej Ariane 5 z dwoma satelitami - Horizons 3e i Azerspace-2/Intelsat 38. Miejscem przeprowadzenia misji będzie Gujańskie Centrum Kosmiczne w Kourou, obsługiwane przez spółkę Arianespace.

Horizons 3e  Azerspace-2 Intelsat 38


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Horizons 3e zostanie umieszczony na orbicie na zlecenie operatorów Intelsat i SKY Perfect JSAT Corporation, natomiast Azerspace-2/Intelsat 38 to efekt współpracy firm Azercosmos i Intelsat. Warto dodać, że nadchodząca misja będzie 100. lotem rakiety Ariane 5.

Horizons 3e będzie stanowić uzupełnienie floty EpicNG, zapewniającej klientom w regionie Azji i Pacyfiku usługi szerokopasmowe, mobilne i rządowe. Ważący 6.441 kg satelita zaoferuje przepustowość rzędu 30 Gb/s. Będzie stacjonować na pozycji orbitalnej 169°E, gdzie zastąpi Intelsata 805. Zbudowany przez Boeinga Horizons 3e będzie 60. satelitą Intelsatu i 20. SKY Perfect JSAT, który zostanie wyniesiony na pokładzie rakiety Arianespace.

Natomiast Azerspace-2/Intelsat 38 to satelita wielozadaniowy, który ma być zlokalizowany na pozycji 45°E. Arianespace już po raz drugi będzie wspierać rozwój Azercosmos - najważniejszego operatora satelitarnego w regionie południowego Kaukazu - poprzez wyniesienie jego satelity na orbitę geostacjonarną. Azerspace-2 będzie stanowić uzupełnienie dla pracującego już Azerspace-1.

Satelita Azerspace-2 będzie oferować zwiększoną pojemność, zasięg i ofertę usług, aby wesprzeć rosnące zapotrzebowanie w regionie na usługi DTH, usługi rządowe i sieciowe w Europie, Azji Środkowej i Południowej, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Subsaharyjskiej. Jest idealnie zaprojektowany dla mniejszych anten i zapewnia łączność między Afryką Wschodnią, Afryką Zachodnią i Afryką Środkową, Europą i Azją Środkową.

Intelsat 38 to satelita pracujący w paśmie Ku, który zastąpi Intelsata 12, zapewniając usługi DTH dla Europy Środkowej i Wschodniej oraz regionu Azji i Pacyfiku. Intelsat 38 zaoferuje także łączność dla sieci korporacyjnych i aplikacji rządowych w Afryce.

Azerspace-2/Intelsat 38 został zbudowany przez SSL z siedzibą w Kalifornii.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...

Dron Syma X15W Czarny (RTF)

219 zł Więcej...
reklama