reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Chiny zablokują zagraniczne show w prime-time

dodano: 2018-09-24 17:11
autor: RO | źródło: rapidtvnews.com

Chiny telewizja CCTV Chińskie władze naciskają, aby zakazać emisji zagranicznych programów telewizyjnych w najlepszym paśmie prime-time i ograniczać międzynarodowe treści w pozostałej części dnia.

Chiny


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zagraniczne treści mają być ograniczone do 30% dziennego czasu antenowego we wszystkich kanałach telewizyjnych i platformach streamingowych, przy czym żadne z nich nie będą dozwolone w godzinach 7:00-22:00 zgodnie z projektem rozporządzenia wydanym przez National Radio and Television Administration (NRTA). To agencja, której głównym zadaniem jest administrowanie i nadzorowanie przedsiębiorstw w przemyśle telewizyjnym i radiowym.

Regulator oznajmił, że ograniczenia są niezbędne dla „ochrony stabilności społecznej" i ochrony przed treściami, które odbiegają od podstawowych wartości socjalistycznych".

Udział zagranicznych aktorów, pisarzy, dyrektorów i innych ludzi wiodących w branży będzie również ograniczony do jednej piątej wszystkich pracowników w chińskiej produkcji telewizyjnej.

Konsultacje publiczne potrwają do 20 października, zanim nowe rozporządzenia zaczną działać.

To pierwsza inicjatywa ustawodawcza NRTA od czasu, kiedy regulacja mediów przeszła do wydziału propagandy Komunistycznej Partii Chin w marcu br.. Wcześniej ten sektor nadzorowała nieistniejąca obecnie administracja państwowa ds. prasy, publikacji, radia, filmu i telewizji SAPPRFT.

Źródło: rapidtvnews.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Televes DAT HD BOSS 790

Antena DAT HD BOSS 790 hiszpańskiej firmy Televes została specjalnie...

229 zł Więcej...

Multiswitch Triax TMS 5x8P

Markowy (duński) multiswitch Triax TMS 5x8P rozdziela sygnał niezależnie z...

260 zł Więcej...

Mini PC Ferguson FBOX ATV 4K

Ferguson FBOX ATV to jedna z najlepiej zaprojektowanych mini przystawek...

299 zł Więcej...
reklama