reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

UOKiK: Przejęcie Multimediów przez Vectrę może ograniczyć konkurencję

dodano: 2018-09-25 12:20
autor: Anita Kaźmierska | źródło: UOKiK/satkurier.pl

UOKiK UOKiK skierował do drugiego etapu postępowanie w sprawie przejęcia przez Vectrę kontroli nad spółką Multimedia Polska. Jak informuje, w tej sprawie istnieje ryzyko ograniczenia konkurencji. Vectra to drugi, a Multimedia Polska trzeci co do wielkości operator kablowy w Polsce. Wcześniej do kupna Multimediów przymierzała się pierwsza w kraju kablówka UPC, ale ostatecznie wycofała się z tej transakcji. Nastąpiło to po postawieniu warunków przez UOKiK, które okazały się dla operatora niekorzystne.

Vectra


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Transakcja została zgłoszona do Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sierpniu 2018 roku. Uczestnicy koncentracji świadczą usługi telekomunikacyjne. Ich działalność pokrywa się w 39 miastach w zakresie płatnej telewizji, a w 45 miejscowościach rywalizują ze sobą jako dostawcy szerokopasmowego internetu stacjonarnego.

Z informacji przedstawionych przez przedsiębiorców wynika, że transakcja może doprowadzić do ograniczenia konkurencji w kilkunastu miastach. Dlatego konieczna jest druga faza postępowania, w której UOKiK musi zweryfikować te dane.

Rozpoczęcie drugiego etapu postępowania nie przesądza o rodzaju decyzji, jaka w przyszłości zostanie wydana. Prezes UOKiK może wyrazić zgodę (bezwarunkową lub warunkową) na koncentrację albo zakazać jej przeprowadzenia.

Zgodnie z ustawą o ochronie konkurencji i konsumentów, postępowanie w sprawach koncentracji jest dwuetapowe. Pierwszy etap trwa do miesiąca. Natomiast w sprawach szczególnie skomplikowanych, w których istnieje prawdopodobieństwo istotnego ograniczenia konkurencji lub wymagających badania rynku, postępowanie może trwać dłużej.

Po ewentualnym połączeniu z Multimediami Polska, sieć Vectra stałaby się liderem rynku operatorów kablowych z ponad 1,72 mln klientów, wyprzedzając UPC Polska (Grupa Liberty Global), który ma 1,43 mln abonentów.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polskie kablówki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kamera SJCAM SJ8 PRO

979 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Twin UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Twin UHD 4K S2X - odbiornik UHD 4K...

519 zł Więcej...

Pilot radiowy RF-Mak

Pilot radiowy do zdalnego sterowania terminalami i odbiornikami cyfrowymi.

149 zł Więcej...
reklama