reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

UOKiK: Przejęcie Multimediów przez Vectrę może ograniczyć konkurencję

dodano: 2018-09-25 12:20
autor: Anita Kaźmierska | źródło: UOKiK/satkurier.pl

UOKiK UOKiK skierował do drugiego etapu postępowanie w sprawie przejęcia przez Vectrę kontroli nad spółką Multimedia Polska. Jak informuje, w tej sprawie istnieje ryzyko ograniczenia konkurencji. Vectra to drugi, a Multimedia Polska trzeci co do wielkości operator kablowy w Polsce. Wcześniej do kupna Multimediów przymierzała się pierwsza w kraju kablówka UPC, ale ostatecznie wycofała się z tej transakcji. Nastąpiło to po postawieniu warunków przez UOKiK, które okazały się dla operatora niekorzystne.

Vectra


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Transakcja została zgłoszona do Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sierpniu 2018 roku. Uczestnicy koncentracji świadczą usługi telekomunikacyjne. Ich działalność pokrywa się w 39 miastach w zakresie płatnej telewizji, a w 45 miejscowościach rywalizują ze sobą jako dostawcy szerokopasmowego internetu stacjonarnego.

Z informacji przedstawionych przez przedsiębiorców wynika, że transakcja może doprowadzić do ograniczenia konkurencji w kilkunastu miastach. Dlatego konieczna jest druga faza postępowania, w której UOKiK musi zweryfikować te dane.

Rozpoczęcie drugiego etapu postępowania nie przesądza o rodzaju decyzji, jaka w przyszłości zostanie wydana. Prezes UOKiK może wyrazić zgodę (bezwarunkową lub warunkową) na koncentrację albo zakazać jej przeprowadzenia.

Zgodnie z ustawą o ochronie konkurencji i konsumentów, postępowanie w sprawach koncentracji jest dwuetapowe. Pierwszy etap trwa do miesiąca. Natomiast w sprawach szczególnie skomplikowanych, w których istnieje prawdopodobieństwo istotnego ograniczenia konkurencji lub wymagających badania rynku, postępowanie może trwać dłużej.

Po ewentualnym połączeniu z Multimediami Polska, sieć Vectra stałaby się liderem rynku operatorów kablowych z ponad 1,72 mln klientów, wyprzedzając UPC Polska (Grupa Liberty Global), który ma 1,43 mln abonentów.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polskie kablówki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Single UHD 4K S2X

Octagon SF8008 UHD 4K S2X odchudzona wersja nowego odbiornia UHD...

490 zł Więcej...

Konwerter Twin Opticum AX Black Buster 0.1dB

Bardzo tani, podwójny konwerter Universal Twin produkcji Opticum z czarno-czerwonej...

35 zł Więcej...

Antena TELE System TEF80R grafit

Nowa, włoska antena podświetlana znanej firmy TELE System, z nowym...

99 zł Więcej...
reklama