reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Uwaga na Androidową aplikację QRecorder

dodano: 2018-09-27 00:17
autor: QR | źródło: novinky.cz/eset

QRecorder_zrzut_360px.jpg Zwracamy uwagę użytkowników smartfonów i tabletów z systemem Android na nowy wirus Spy.Banker.AIX, który koncentruje się na bankowości internetowej. Hakerzy mogą uzyskać dostęp do telefonu, a tym samym do konta bankowego za pomocą aplikacji do nagrywania połączeń QRecorder.

QRecorder_zrzut_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Uwaga na aplikację QRecorder.
Według czeskich mediów, polscy użytkownicy aplikacji QRecorder na smartfony z Androidem, są narażeni na oczyszczenie konta bankowego. Taki los spotkał już użytkowników aplikacji w Czechach.

Dzięki zawirusowanej aplikacji hakerzy ukradli w Czechach z prywatnych kont miliony koron. Związek Banków Czeskich oficjalnie ostrzega, że użyli do tego aplikacji na smartfony QRecorder, która jest niczym innym jak dyktafonem, który każdy może sobie ściągnąć za darmo z GooglePlay. 

Podobno twórcy wirusa w Androidowej aplikacji wzięli na cel Czechy, kraje niemieckojęzyczne i Polskę. Identyfikują potencjalne ofiary po języku ustawienia programu lokalizacji.   

Według specjalistów jednej z czeskich firm informatycznych, zawirusowana aplikacja podczas aktualizacji instaluje trojana Spy Banker umożliwiającego okradanie kont bankowych.

Trojan nie tylko kradnie hasła do konta bankowego, ale przekierowuje też SMS-y z hasłem do transakcji, co pozwala przelać pieniądze na zagraniczne konta, w sposób niezauważalny dla użytkownika. 

Na razie nie wiadomo, jaka jest skala kradzieży.
Rzecznik jednego z czeskich banków rekomenduje natychmiastowe usunięcie aplikacji i podaje, że trwa kontrola rachunków klientów, którzy korzystają z mobilnej bankowości przez telefony z Androidem. Według czeskiej telewizji, klienci trzech czeskich oddziałów banków ČSOB, Raiffeisenbank i Česká spořitelna, mogli stracić setki milionów koron. Sprawa jest badana przez policję

Większość użytkowników, zdaniem ekspertów ds. bezpieczeństwa, może nawet nie wiedzieć, że pobrali niechcianego wirusa do swojego urządzenia. Wszystko kręci się wokół aplikacji QRecorder, która od dawna oferowana była...bezpłatnie i nie zawierała jeszcze złośliwego kodu.

QR Caller Call Recorder stał się zagrożeniem dla użytkowników po jednej z najnowszych aktualizacji, która umożliwiła hakerom zdalny dostęp do konta bankowego zainfekowanego użytkownika. To zagrożenie firma Eset wykryła podczas instalacji aplikacji, takich jak Android / Spy.Banker.AIX.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kradzież danych


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Linux AX 4K Multibox Combo

AX 4K Multibox Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD od...

469 zł Więcej...

Mini PC Android Openbox AND-95

OPENBOX AND-95 to urządzenie - player 4K, który działa na...

189 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

279 zł Więcej...