reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Fox sprzeda Comcastowi udziały w Sky za 11,6 mld GBP

dodano: 2018-09-26 22:44
autor: Jerzy Kruczek | źródło: broadbandtvnews

Sky UK 21st Century Fox ogłosił, że sprzeda swoje 39 proc. udziałów w Sky koncernowi Comcast za blisko 11,6 mld funtów. Ogłoszenie to następuje to zwycięstwie Comcastu w licytacji z celem przejęcia brytyjskiego operatora płatnej telewizji. Oznacza to, że Murdochowie nie będą już posiadać udziałów w Sky.

Sky


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- W świetle tego, że Comcast zgodził się zapłacić za Sky, my i Disney zdecydowaliśmy się sprzedać Comcastowi istniejące 39 proc. udziałów 21CF w Sky. Gratulujemy Comcastowi ich zakupu - czytamy w oświadczeniu 21st Century Fox. - Jesteśmy dumni z roli, jaką nasza firma odegrała w budowaniu Sky, i wyjątkowej wartości, jaką zapewnialiśmy akcjonariuszom 21CF i Sky oraz klientom w całej Europie.

Comcast ma stać się nowym właścicielem Sky po tym, jak przebił ofertę złożoną przez 21st Century Fox, wygrywając tym samym trwającą prawie dwa lata licytację. Comcast ma zapłacić 17,28 funta za akcję Sky, co wycenia wartość firmy na ponad 30 mld funtów. Fox zaoferował 15,67 funta akcję.

Źródło: broadbandtvnews.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

129 zł Więcej...

Miernik Amiko Multitracker 2 Combo DVB-S2/T2/C

Miernik, do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 naziemnych DVB-T/T2...

549 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Duo 4K S2X FBC

Vu+ Duo 4K - nowa propozycja z segmentu sprzętu Ultra...

1 550 zł Więcej...
reklama