reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polsat JimJam z nowym serialem „Robosamochód Poli”

dodano: 2018-09-28 15:01
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Polsat JimJam

Robosamochód Poli Policyjny samochód Poli, Strażak Roy, Karetka Amber i Helikopter Helly – bohaterskie pojazdy z Brumkowa ruszają na ratunek, gdy tylko jego mieszkańcy znajdą się w niebezpieczeństwie. Serial przybliży najmłodszym pracę policji, straży pożarnej i pogotowia ratunkowego. W każdym odcinku samochody przechodzą niezwykłe transformacje, by jeszcze lepiej pomagać innym. Na ich przygody zapraszamy od 15 października o 7:53 i 17:50 tylko w Polsat JimJam. Od 21 października zapraszamy także na odcinki „Robosamochód Poli: bezpieczeństwo na drodze” poświęcone zasadom prawidłowego zachowania w ruchu drogowym, takim jak: przechodzenie przez jezdnię jedynie w dozwolonym miejscu czy bezpieczna jazda na rowerze.

Robosamochód Poli


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Awaria wody, niesprawne hamulce, pożar albo zaginiony zwierzak? Ekipa dzielnych pojazdów rusza na ratunek. Dzięki ich opiece mieszkańcy Brumkowa mogą być spokojni – gdy spotka ich kryzysowa sytuacja, wystarczy że zadzwonią pod numer alarmowy i natychmiast otrzymają pomoc.

W jednym z odcinków wszystkie pojazdy czeka obowiązkowy przegląd – sprawdzana będzie m.in. sprawność hamulców, głośność klaksonu oraz ogólna sprawność techniczna. Niestety jeden z samochodów regularnie unika corocznych kontroli. Kończy się to przegrzaniem silnika i pożarem. Czy ekipa ratunkowa zdąży na czas przyjść z pomocą? Innym razem szkolny autobus będzie mieć problem z dowiezieniem dzieci do szkoły. Mimo sporego opóźnienia, okaże się, że nie może on przejechać obraną trasą, ponieważ droga została uszkodzona podczas burzy i ekipa budowlana pracuje nad jej naprawą. Autobus decyduje się pojechać inną trasą, niestety nie zauważa ostrzegawczych znaków! Gdy ulega wypadkowi na pomoc ruszają bohaterskie pojazdy.
 

Od 21 października na antenie zagości także specjalna odsłona serii poświęcona zasadom bezpiecznego zachowania w ruchu drogowym – „Robosamochód Poli: bezpieczeństwo na drodze”. Dzieci dowiedzą się m.in., dlaczego nigdy nie wolno przechodzić przez jezdnię w niedozwolonym miejscu – nawet jeśli nam się śpieszy lub piłka wpadnie na drogę. W innym odcinku mali widzowie poznają zagrożenia wywołane przez opady deszczu. W deszczowe dni powierzchnia jezdni może być śliska, dlatego samochód będzie potrzebować więcej czasu, by się zatrzymać. Pogorszona jest także widoczność. Z tego względu należy zachować szczególną ostrożność – również w trakcie przechodzenia na drugą stronę ulicy.

Z każdego odcinki maluchy wyniosą ważne informacje – dowiedzą się m.in., że nawet najmniejszy pożar może stanowić zagrożenie, przed każdym zakrętem należy odrobinę zwolnić, a wypadku nie da się przewidzieć, dlatego należy wiedzieć jak wezwać pomoc.

Serial „Robosamochód Poli” od od 15 października codziennie o godz. 7:53 i 17:50 tylko w Polsat JimJam.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...