Polska - USA o finał MŚ siatkarzy

dodano: 2018-09-28 23:35 | aktualizacja: 2018-09-30 16:39
autor: Janusz Sulisz | źródło: polsatsport.pl/sport.tvp.pl

FIVB siatkówka Polscy siatkarze wygrali w Turynie pierwszego seta (25:14) w meczu z Włochami w 3. rundzie MŚ i zapewnili sobie awans do półfinału. Ostatecznie Polacy przegrali 3:2 z Włochami, którym to nic nie dało, bo i tak odpadli po pierwszym secie. W pojedynku o finał broniący tytułu Polacy zmierzą się w sobotę 29 września z Amerykanami. Transmisja w kanałach Polsat Sport, Super Polsat, TVP Sport i TVP1.

Siatkówka mężczyzn Reprezentacja Polski

Mecz Polaków ze współgospodarzami MŚ miał dać brakujące odpowiedzi na temat ostatniego półfinalisty i zestawienia par w sobotnich meczach.

Podopieczni trenera Vitala Heynena w czwartek pokonali w grupie J Serbów 3:0, by znaleźć się w „czwórce" mogli przegrać z Włochami nawet 0:3, o ile zdobyliby łącznie minimum 61 małych punktów. Zapisanie na swoim koncie jednej partii gwarantowało im awans z pierwszej pozycji w grupie. Zrealizowali ten cel już w pierwszej partii, triumfując 25:14.

Zawodnicy z Italii, po środowej porażce z drużyną z Bałkanów 0:3, mieli niewielkie szanse na awans do półfinału, które stracili po przegraniu pierwszego seta. Serbowie w piątek spokojnie czekali na rozwój wypadków, mając już pewne miejsce „w czwórce" mundialu.

Wcześniejsze piątkowe spotkanie w grupie I ustaliło kolejność między Brazylią i USA. Obie ekipy już w czwartek były pewne awansu. „Canarinhos" wygrali 3:0, co dało im pierwszą pozycję w tabeli. Ekipa z Ameryki Południowej tym samym w sobotę zmierzy się z Serbami o godz. 17:00. Na godz. 21:15 zaplanowano mecz Polaków z reprezentacją Stanów Zjednoczonych.

Transmisja od godz. 19:35 na TVP Sport, na sport.tvp.pl, w aplikacji mobilnej oraz w TVP1 od godz. 21:05.