reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Intelsat, SES, Eutelsat i Telesat utworzyli konsorcjum

dodano: 2018-10-01 10:44
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Eutelsat

Dan Goldberg (Telesat), Steve Collar (SES), Stephen Spengler (Intelsat), Rodolphe Belmer (Eutelsat) Wiodący operatorzy satelitarni - Intelsat, SES, Eutelsat i Telesat, ogłosili utworzenie konsorcjum pod nazwą C-Band Alliance, w skrócie CBA. Celem jest przyśpieszenie udostępnienia pasma C dla usług 5G.

Eutelsat Intelsat SES pasmo C


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
CBA ma pełnić rolę czynnika sprzyjającego w procesie uwolnienia części pasma pasma C w Stanach Zjednoczonych. Utworzenie CBA jest znaczącym osiągnięciem i pokazuje, jak szybko branża potrafi dostosować się do zmiany, jaką jest wdrożenie usług mobilnych piątej generacji.

Propozycja rynkowa została opracowana w odpowiedzi na postępowanie wszczęte przez Federalną Komisję Łączności (FCC) w sierpniu 2017 roku. Doprowadziło ono do zawiadomienia o proponowanej regulacji, które następnie zostało formalnie zatwierdzone przez FCC dnia 12 lipca i opublikowane w Federalnym Rejestrze dnia 30 sierpnia br.

Projekt odzwierciedla unikalne amerykańskie środowisko telekomunikacyjne i ma na celu ochronę jakości oraz niezawodności rozległych usług świadczonych przez operatorów satelitarnych w paśmie C dla amerykańskich nadawców, mediów i firm przetwarzających dane. Propozycja ustanawia ramy handlowe i techniczne, które umożliwiłyby operatorom mobilnym szybki dostęp do pasma od 3700 do 4200 MHz w USA, co przyspieszyłoby wdrażanie usług 5G.
 
Od lewej: Dan Goldberg (Telesat), Steve Collar (SES), Stephen Spengler (Intelsat), Rodolphe Belmer (Eutelsat)

We wniosku określono zadania konsorcjum, znanego obecnie jako CBA, w celu technicznego i komercyjnego wdrożenia procesu uwalniania częstotliwości. Ten proces jest niezbędny do ponownego wykorzystania pasma C do użytku w środowisku 5G. CBA będzie prowadzone przez Billa Tolpegina, dyrektora generalnego OTA Broadcasting, który będzie pełnił funkcję dyrektora generalnego CBA.

Ustanowienie CBA oznacza, że ​​operatorzy satelitarni dostarczający ogromną większość satelitarnych usług w paśmie C w USA uzgodnili kluczowe techniczne i handlowe kroki niezbędne do umożliwienia komercyjnego wdrożenia procesu uwalniania pasma. CBA zapewnia również, że obecne usługi są chronione przed potencjalnymi zakłóceniami, ponieważ nowe usługi będą wprowadzane do zwolnionej części widma.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

'SAT Kurier' abonament za 2020 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2020 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...

Moduł UniCam Pro Evo 4.0

Uniwersalny moduł dostępu UniCam Evo Deltacrypt CI/CI+ v. 4.0. W...

490 zł Więcej...

Wzmacniacz HDMI do max. 40m

Wzmacniacz do kabli HDMI oznaczony jako C 233 D Repeater...

80 zł Więcej...
reklama