reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BCAST i UPLINK łączą siły

dodano: 2018-10-02 14:20
autor: Anita Kaźmierska | źródło: BCAST

BCAST 2 października br. w Warszawie polska firma BCAST podpisała porozumienie o współpracy z niemiecką firmą UPLINK. Na jego mocy możliwy będzie transfer wiedzy, rozwiązań i doświadczenia pomiędzy przedsiębiorstwami w zakresie regulacji rynku, a także wspólne działania mające na celu rozwój i wdrażanie projektów z obszaru radia FM i DAB+, DVB-T i przemysłowego Internetu Rzeczy.

BCAST UPLINK


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
BCAST to największy alternatywny operator radiodyfuzyjny w Polsce, który oprócz rozwijania swojego portfolio emisji FM i DVB-T skupia się także na wprowadzaniu na rynek nowych rozwiązań technologicznych, takich jak radio cyfrowe w autorskim modelu Radio-as-a-Service oraz Industrial IoT oparte o LoRaWAN. Natomiast UPLINK jest firmą, która odegrała znaczącą rolę w przełamaniu monopolu na rodzimym rynku FM. Umowa o współpracy została podpisana została przez CEO obu przedsiębiorstw, Macieja Lipińskiego i Michaela Radomskiego.
 

– Zarówno BCAST, jak i UPLINK to młode, innowacyjne firmy, aktywnie zaangażowane w przełamywanie monopolu na rodzimych rynkach. Dzięki nawiązaniu bliskiej współpracy chcemy wymieniać się nabytymi doświadczeniami oraz wspierać się w procesie tworzenia i wdrażania nowych technologii – mówi Michael Radomski, CEO UPLINK.

– W BCAST posiadamy własne rozwiązania DAB+ dla nadawców oraz systemy Industrial IoT oparte na stworzonych w naszym dziale R&D bramkach i sensorach. Wraz z UPLINK chcielibyśmy wdrożyć nasze pomysły również na rynku niemieckim – mówi Maciej Lipiński z BCAST. – Ponadto UPLINK posiada ważne doświadczenie w liberalizacji niemieckiego rynku radiodyfuzyjnego, które chcielibyśmy wykorzystać w Polsce, gdzie proces ten jest jeszcze w początkowej, ale niezwykle ważnej fazie, czyli tworzenia założeń technicznych i finansowych umożliwiających wykorzystanie obiektów operatora zasiedziałego – dodaje.

Współpraca pomiędzy obiema firmami została ogłoszona podczas 2. Konferencji Gospodarczej NRW-Polska 2018: Wspólnie dla przyszłości i innowacji. Podczas niej politycy i przedsiębiorcy dyskutowali o możliwościach rozwoju potencjału przemysłowego i gospodarczego swoich regionów, a także korzyściach płynących z digitalizacji. Przy składaniu podpisów na umowie obecny był sekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki, Przemysłu i Cyfryzacji w Nadrenii Północnej-Westfalii, Christoph Dammermann oraz Marcin Ociepa, podsekretarz stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

409 zł Więcej...

Moduł UniCam Pro Evo 4.0

Uniwersalny moduł dostępu UniCam Evo Deltacrypt CI/CI+ v. 4.0. W...

490 zł Więcej...

'SAT Kurier' abonament za 2020 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2020 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...
reklama