reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Pluto TV - nowa usługa OTT w Europie

dodano: 2018-10-03 12:21
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Pluto TV/satkurier.pl

Pluto TV Pluto TV wprowadza swoją usługę streamingu do Europy, debiutując na brytyjskim rynku w ramach Now TV od Sky. Pluto TV zaoferuje połączenie własnych kanałów z treściami znanych marek. Usługa będzie dostępna z poziomu urządzeń Now TV Smart Stick i Now TV Box.

Pluto TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W Stanach Zjednoczonych Pluto TV obejmuje ponad 100 kanałów i ponad 120 partnerów od treści. Wszystko to jest dostępne na urządzeniach streamingowych z około 10 mln odwiedzających miesięcznie.

Europejska siedziba Pluto TV znajduje się w Berlinie. Dyrektorem zarządzającym na ten region jest Olivier Jollet, który nadzoruje zespół składający się z Paula Edwardsa, dyrektora ds. partnerstw i Davida Kwoka, dyrektora ds. programmingu na Europę.
 

- Uruchomienie Pluto TV w Europie jest ogromnym osiągnięciem, ponieważ aktywnie realizujemy naszą misję zabawiania planety - powiedział Tom Ryan, dyrektor generalny i współzałożyciel Pluto TV. - Olivier i jego zespół pracowali bez wytchnienia, aby opracować i uruchomić Pluto TV w Wielkiej Brytanii dzięki doskonałemu połączeniu naszych wyjątkowych kanałów, partnerów od treści i funkcji, dostosowanych do wrażliwości i podobieństw lokalnej publiczności. To ekscytujący nowy rozdział dla Pluto TV na skalę globalną.

Oferta Pluto TV w Wielkiej Brytanii obejmuje kilkanaście kanałów, w tym własne kanały Pluto TV - od Pluto TV Movies i Pluto TV Kids po Pluto TV Fight, Pluto TV Explore, a także markowe kanały, takie jak Xive TV, World Poker Tour i dostępny wyłącznie w Europie Mystery Science Theater 3000.
 

- Pluto TV, jako młoda i odnosząca sukcesy amerykańska firma, od razu spotkała się z dużym zainteresowaniem w USA, odtwarzając klasyczny przewodnik po kanałach telewizyjnych, jednocześnie łącząc się z cyfrową pierwszą oglądalnością. Teraz chcemy również dotrzeć do europejskiej publiczności - powiedział Olivier Jollet, dyrektor zarządzający na Europę w Pluto TV. - Naszą wizją jest generowanie bardzo wciągających wrażeń wizualnych i oferowanie naszym widzom różnorodnych, ale dostosowanych do indywidualnych potrzeb doświadczeń na ekranach podłączonych do internetu. Model Pluto TV finansowania z reklam otwiera drzwi dla reklamodawców, aby osiągnąć cyfrową pierwszą oglądalność, do której nie docierają klasyczne reklamy telewizyjne. Jednocześnie producenci treści, którzy nie są jeszcze w telewizji, mają szansę zabłysnąć na ekranie telewizora.

Sky jest inwestorem w Pluto TV i jest gotowe do wprowadzenia usługi w Wielkiej Brytanii. Początkowa inwestycja Sky w Pluto TV miała miejsce w 2014 roku, krótko po debiucie firmy w USA. Inni inwestorzy to m.in. ProSiebenSat.1 w Niemczech.
 

- Jesteśmy pod dużym wrażeniem rozwoju Pluto TV od czasu naszej początkowej inwestycji w spółkę cztery lata temu - powiedziała Emma Lloyd, dyrektor ds. rozwoju działalności i partnerstw w Sky. - Jestem bardzo podekscytowany, że usługa jest dostępna dla klientów Now TV, dając im jeszcze więcej świetnych treści do oglądania i jestem przekonany, że Pluto TV odniesie podobny sukces w Wielkiej Brytanii jak w Stanach Zjednoczonych.

Z biegiem czasu Pluto TV ma pojawiać się na kolejnych urządzeniach na rynkach anglo- i niemieckojęzycznych.

Źródło: broadbandtvnews.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV w sieci


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

269 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

759 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...