reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Home.pl złożyła zawiadomienie ws. ataku hakerów

dodano: 2018-09-29 00:11
autor: hp | źródło: Home.pl/RMF

Piractwo streaming Jak poinformowała firma Home.pl, niedostępność jej usług w dniu 24 września br. była związana z przeprowadzonym przez nieznanych sprawców atakiem DDoS. - Żadne dane naszych klientów nie były i nie są w jakikolwiek sposób zagrożone, a sam atak skierowany był na blokowanie infrastruktury sieciowej - oświadczyła firma.

Home.pl komunikat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W następstwie ataku serwisy utrzymywane w sieci home.pl nie były widoczne w sieci Internet. Był to największy atak DDoS w ponad 20-letniej historii firmy. W wyniku prac administracyjnych o godzinie 9:45 atak został powstrzymany, a dostępność usług home.pl w pełni przywrócona.
 

- Podkreślamy, że opisana sytuacja nie miała i nie ma wpływu na bezpieczeństwo danych umieszczonych na serwerach użytkowników korzystających z usług home.pl. Pragniemy przeprosić wszystkich Klientów za powstałe utrudnienia. Jednocześnie będziemy współpracować z organami ścigania w celu ustalenia sprawców dzisiejszego ataku - poinformowała firma home.pl.

Sprawcom ataku hakerskiego grozi nawet 8 lat więzienia. W jego wyniku w niektórych miastach w Polsce nie działały nawet karty miejskie i aplikacje do parkowania. Firma Home.pl złożyła w tej sprawie zawiadomienie do Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ataki komputerowe


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Twin

AX 4K HD61 Twin - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

849 zł Więcej...

Konwerter Twin Fuba DEK 217 LTE

Markowy, podwójny konwerter Universal Twin Fuba o współczynniku szumów 0,1dB...

125 zł Więcej...

Dron wyścigowy Hubsan H122D X4 Storm FPV

Potężne silniki, kamera HD i mnogość funkcji przekonują, że Hubsan...

429 zł Więcej...
reklama