reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sankcje na ukraińskie kanały informacyjne

dodano: 2018-10-06 11:19 | aktualizacja: 2018-10-06 13:59
autor: RO | źródło: mediananny.com

112-Ukraina Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy (SNBO) po decyzji Rady Najwyższej wprowadza sankcje wobec właścicieli krajowych kanałów informacyjnych 112 Ukraina i NewsOne. Za odebraniem licencji i innych zezwoleń niezbędnych do prowadzenia działalności głosowało 229 deputowanych.

News One 112 Ukraina


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sankcje powinny przewidywać blokadę aktywów (tymczasowe ograniczenie prawa osoby do rozporządzania własnością należącą do niego) oraz możliwości wycofania kapitału z Ukrainy, a także przerwanie wypełniania zobowiązań finansowych i ekonomicznych.

Wprowadzenie ograniczeń w stosunku do kanałów inicjował Andrij Parubij, przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy po tym, jak petycja o "zakończeniu antyukraińskiej działalności" otrzymała niezbędną liczbę głosów (prawie 26 tys., a wymagane minimum wynosiło 10 tys.).

Co ciekawe, już ogłoszono sprzedaż kanału telewizyjnego NewsOne innemu politykowi z partii Blok Opozycyjny. Natomiast kanał 112 Ukraina ma poważne problemy ze swoim personelem – pracownicy zwalniają się jeden po drugim. Ostatnio jedna z prezenterek opuściła poranne wiadomości po czterech latach współpracy. Swoje odwołanie skomentowała, że praca dla 112 Ukraina jest sprzeczna z jej przekonaniami ideologicznymi. Dziwne jest tylko, że sprzeczności te pojawiły się dopiero po czterech latach.

 

Źródło: mediananny.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Amiko Multitracker 2 Combo DVB-S2/T2/C

Miernik, do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 naziemnych DVB-T/T2...

599 zł Więcej...

Gimbal ręczny DJI Osmo Mobile 2 do smartfonów

DJI Osmo Mobile 2, to nowa wersja przełomowego gimbala stworzonego...

599 zł Więcej...

Antena Opticum AX1000+ LTE

Wysokiej jakości telewizyjna antena UHF marki Opticum. Zaprojektowana specjalnie do...

69 zł Więcej...
reklama