reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ekstraklasa zostanie w nc+, a sobotni mecz trafi do TVP?

dodano: 2018-10-08 19:04 | aktualizacja: 2018-10-09 11:00
autor: Anita Kaźmierska | źródło: weszlo.com

Ekstraklasa Choć Ekstraklasa podkreśla, że rozmowy nadal trwają, to według serwisu weszlo.com wyniki przetargu na prawa telewizyjne do polskiej ligi w sezonach 2019/20 i 2020/21 są już przesądzone, a zwycięzcami są nc+ i Telewizja Polska.

Ekstraklasa


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Platforma nc+ i TVP miałyby zapłacić 250 mln zł za sezon (180 mln zł nc+ i 70 mln zł TVP). Nadawca publiczny miałby pokazywać na otwartej antenie jeden mecz w tygodniu - sobotni hit kolejki. Jak podaje weszlo.com, „aktualnie trwa dogrywanie szczegółów, ale nic nie powinno się zmienić”. Kontrakt miałyby być podpisany na dwa lata (do końca sezonu 2020/21), a za rok miałby rozpocząć się kolejny przetarg - już na następne cztery sezony.
 

- Ekstraklasa S.A. wciąż prowadzi rozmowy ze wszystkimi podmiotami zainteresowanymi zakupem praw mediowych na dwa kolejne sezony rozgrywek. Nie potwierdzamy doniesień medialnych dotyczących szczegółów i wyników procesu sprzedaży praw. Dopiero po zamknięciu rozmów i podjęciu finalnych ustaleń z nabywcami, będziemy informować o ich szczegółach - czytamy w komunikacie Ekstraklasy.

Aktualnie mecze Ekstraklasy można oglądać w kanałach nc+ (po 6 meczów każdej kolejki) oraz w Eurosporcie (po dwa mecze - w piątek i poniedziałek o godz. 18:00). Ponadto dwa mecze w sezonie pokazuje TVP.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO White

Vu+ ZERO - najnowszy model marki Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Multiswitch TechniSat CE 5/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 5/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

200 zł Więcej...

Odbiornik VU+ ZERO Black

VU+ ZERO - najnowszy model firmy VU+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...
reklama