reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ekstraklasa zostanie w nc+, a sobotni mecz trafi do TVP?

dodano: 2018-10-08 19:04 | aktualizacja: 2018-10-09 11:00
autor: Anita Kaźmierska | źródło: weszlo.com

Ekstraklasa Choć Ekstraklasa podkreśla, że rozmowy nadal trwają, to według serwisu weszlo.com wyniki przetargu na prawa telewizyjne do polskiej ligi w sezonach 2019/20 i 2020/21 są już przesądzone, a zwycięzcami są nc+ i Telewizja Polska.

Ekstraklasa


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Platforma nc+ i TVP miałyby zapłacić 250 mln zł za sezon (180 mln zł nc+ i 70 mln zł TVP). Nadawca publiczny miałby pokazywać na otwartej antenie jeden mecz w tygodniu - sobotni hit kolejki. Jak podaje weszlo.com, „aktualnie trwa dogrywanie szczegółów, ale nic nie powinno się zmienić”. Kontrakt miałyby być podpisany na dwa lata (do końca sezonu 2020/21), a za rok miałby rozpocząć się kolejny przetarg - już na następne cztery sezony.
 

- Ekstraklasa S.A. wciąż prowadzi rozmowy ze wszystkimi podmiotami zainteresowanymi zakupem praw mediowych na dwa kolejne sezony rozgrywek. Nie potwierdzamy doniesień medialnych dotyczących szczegółów i wyników procesu sprzedaży praw. Dopiero po zamknięciu rozmów i podjęciu finalnych ustaleń z nabywcami, będziemy informować o ich szczegółach - czytamy w komunikacie Ekstraklasy.

Aktualnie mecze Ekstraklasy można oglądać w kanałach nc+ (po 6 meczów każdej kolejki) oraz w Eurosporcie (po dwa mecze - w piątek i poniedziałek o godz. 18:00). Ponadto dwa mecze w sezonie pokazuje TVP.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

'SAT Kurier' abonament za 2019 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2019 r. z wysyłką...

79 zł Więcej...

Inteligentny kabel iHDMI 3m

Kierunkowy kabel HDMI-HDMI dł. 3m - dobrze działa z dekoderami...

229 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...
reklama