reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Najwięcej gospodarstw w Europie korzysta z naziemnej TV

dodano: 2018-10-09 20:09
autor: Janusz Sulisz | źródło: parabola.cz/ČRa/Broadcast Networks Europe

antena telewizyjna zbiorcza naziemna Kanały naziemnej telewizji cyfrowej odbiera ponad 100 mln gospodarstw domowych w Europie, czyli prawie połowa (45%) wszystkich gospodarstw domowych z telewizją w tym regionie. Druga w tym zestawieniu jest telewizja kablowa, trzeci odbiór z satelity, a najmniejszy udział ma telewizja przez Internet. Wynika to z danych Broadcast Networks Europe.

Broadcast Networks Europe


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W Czechach 60% widzów korzysta z sieci naziemnej do odbioru telewizji. Poinformowała o tym spółka České Radiokomunikace, która jest operatorem multipleksów DVB-T 1, 2 i 3 oraz przejściowych sieci DVB-T2 PS11 i PS12. Badania pokazują także, że transmisja liniowa jest najczęściej używanym sposobem konsumpcji treści audiowizualnych, a inne usługi telewizyjne (np. VOD) są przez widzów używane jako dodatek.
 

- To właśnie mówiliśmy od dawna. Emisja naziemna jest podstawą dla widzów telewizyjnych, oferując im za darmo szeroki wachlarz najczęściej oglądanych kanałów telewizyjnych. Niewielka część gospodarstw używa innych usług, zazwyczaj płatnych, takich jak Netflix, a jedno gospodarstwo domowe łączy wiele sposobów odbioru telewizji - powiedział Martin Gebauer, dyrektor České Radiokomunikace (ČRa).

W Czechach większość widzów używa do odbioru telewizji sieci naziemnej. W drugim kwartale 2018 roku było to 57,8% widzów. Na drugim miejscu jest odbiór przez satelitę, telewizja kablowa jest trzecia, a najmniejszy udział notuje IPTV. Według najnowszego sondażu z drugiego kwartału 2018 roku, przeprowadzonego przez Nielsen Admosphere, więcej osób odbiera transmisje HD, znowu głównie za pośrednictwem sieci naziemnej.

Kanały HD w naziemnej telewizji cyfrowej w Czechach oferuje Česká televize (ČT) w PS11. Są także komercyjne stacje Prima Comedy Central HD, V1 HD i Polar HD w PS13. Duże komercyjne telewizje dostarczają sygnał HD za opłatą, np. Nova HD, Prima HD są dostępne tylko w u operatorów satelitarnych i kablowych.
 
źródło: Broadcast Networks Europe

Źródło: parabola.cz

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android Zidoo Z9S

Mini PC na systemie Android 7.1 Marshmallow z procesorem Realtek...

890 zł Więcej...

Antena Corab COR-900 grafit

Najnowszy model polskiej anteny stalowej 90cm z zawieszeniem sztywnym w...

99 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...
reklama