reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Mars 2” i „Space X bez tajemnic” na National Geographic

dodano: 2018-10-11 12:01 | aktualizacja: 2018-10-11 12:27
autor: Jakub Sulisz | źródło: National Geographic

Space X bez tajemnic National Geogprahic Lato wprawdzie już się skończyło, ale nie oznacza to końca podróżowania. Jeśli nie na plażę, to może… w kosmos? Właśnie tak! Listopad na kanale National Geographic będzie pełen podróży poza granice naszej planety. Na ekrany powróci hitowy serial „Mars”, w którym naukowcy zderzą się tym razem ze światem biznesu i wielkich pieniędzy.

Space X bez tajemnic National Geogprahic


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na widzów zainteresowanych tematem podróży kosmicznych czeka także dokument „Łaziki na Marsie” oraz maraton, w którym poznamy kulisy prac ekipy SpaceX nad załogowym lotem na Marsa. Dowiemy się więcej na temat misji na Słońce, a także weźmiemy udział w kosmicznym wyścigu najbardziej spektakularnych wahadłowców. Ale to nie wszystko! W listopadzie odwiedzimy także m.in. „Megawieżowce” i poznamy losy więźniów najlepiej strzeżonego więzienia w dokumencie „Wielkie ucieczki z Alcatraz”.
 

Mars 2 
W ciągu dziewięciu lat od lądowania na Marsie, sześciu astronautów rozbudowało Olympus Town do skali pełnowymiarowej kolonii. Jednak właśnie teraz okazało się, że IMSF – międzyrządowa agencja kosmiczna - nie może nadal finansować tej ekspedycji. Drzwi szansy otworzyły się więc szeroko na sektor prywatny. Przyszłość misji zostanie na zawsze zmieniona, gdy na powierzchni Marsa staną górnicy z nastawionej wyłącznie na zysk korporacji Lukrum.
Premiery we wtorki od 13 listopada o godz. 22:00
 

Kosmiczny wyścig: Wahadłowce
Film dokumentalny opowiadający niezwykłą historię kosmicznych wahadłowców – pierwszych na świecie statków kosmicznych, które mogły być wykorzystywane wielokrotnie. To one 50 lat temu były uznawane za nowy, bezpieczny i ekonomiczny sposób na podróże w kosmos. Latały z prędkością 7800 m/s – 13 razy większą niż Concorde – a ich żaroodporna powłoka mogła wytrzymać temperaturę dwa razy wyższe niż osiągane przez lawę. Dziś na pewno można powiedzieć, że wahadłowce popchnęły kosmiczne technologie naprzód.
Premiera we wtorek 6 listopada o godz. 21:00 i 22:00 

Space X bez tajemnic
Program jest kompilacją materiałów dotyczących przygotowań założonej przez Elona Muska firmy Space X do pierwszego załogowego lotu na Marsa. Zobaczymy, jakie cele już udało się zrealizować, a które elementy projektu wciąż są dopracowywane. Nowością w programie będą materiały dotyczące rakiety nośnej Falcon Heavy, która w lutym po raz pierwszy wzniosła się w powietrze z nietypowym ładunkiem na pokładzie – samochodem Tesla. Zobaczymy, jak od kulis wyglądał start, który z zapartym tchem obserwował cały świat.
Emisja we wtorek 13 listopada o godz. 23:00 
 

Wyprawa na słońce
To wydawało się niemożliwe, a jednak się wydarzyło. W sierpniu ruszyła misja NASA… na Słońce. Na orbitę wyniesiona została sonda kosmiczna Parker Solar Probe z historyczną misją odkrywania ostatniej wielkiej granicy Układu Słonecznego. Sonda jest najszybszym stworzonym przez człowieka obiektem. Może ona w sekundę pokonać ponad 200 tysięcy metrów. Musi też wytrzymać promieniowanie słoneczne 475 razy większe niż na Ziemi. Zobaczcie z nami losy przełomowej misji, która może zrewolucjonizować naszą wiedzę na temat Słońca.
Premiera w sobotę 17 listopada o godz. 21:00 

Łaziki na Marsie
Nowe wywiady, grafiki i animacje odświeżą naszą wiedzę na temat dwóch łazików operujących na Marsie – Opportunity, który pracuje od 2004 r., oraz Curiosity, który wylądował w 2012 r. Mimo ogromnej ekscytacji, jaka od lat towarzyszy wizji lotów załogowych na Marsa, na razie wciąż mamy na Czerwonej Planecie jedynie tych dwóch wysłanników. Ich odkrycia i pobudzające wyobraźnię obrazy, które wysyłają na Ziemię, stanowią ciągłe źródło inspiracji i powód, dla którego coraz bardziej chcemy tam polecieć.
Premiera we wtorek 20 listopada o godz. 23:00 

Loty wysokiego ryzyka
Każdego dnia ponad 8 milionów ludzi wsiada na pokłady samolotów. W erze smartfonów nie ma chyba lotu, podczas którego ktoś nie robi zdjęć lub filmików. Gdy więc na pokładzie nagle dzieje się coś nieprzewidzianego, można mieć pewność, że do internetu szybko trafią nagrania z tego wydarzenia. Najbardziej szokujące filmy stają się viralami, generując miliony odsłon i rozprzestrzeniając się niczym błyskawica na całym świecie. “Loty wysokiego ryzyka” to zbiór zapierających dech w piersiach nagrań z incydentów, do których doszło na pokładach samolotów. Zapnijcie pasy i ustawcie fotele w pozycji pionowej, bo czeka nas podróż z przygodami!
Premiery w poniedziałki od 5 listopada o godz. 22:00 
 

Megawieżowce
Wraz z inżynierem Robem Bellem wjeżdżamy windą do nieba. Dostaniemy się na szczyty najwyższych i najbardziej spektakularnych budynków świata. W programie „Megawieżowce” żaden drapacz chmur nie ma mniej niż 300 m wysokości. Zobaczymy najwyższy budynek na świecie i wieżowce, które są dopiero w budowie – Rob odkryje ich sekrety od fundamentów po kolosalne konstrukcje zatopione w chmurach. Poznamy fascynujące detale, o których zazwyczaj nie myślimy, odwiedzając takie budynki. Jak powstaje winda, która błyskawicznie wjeżdża na wysokość kilkuset metrów, jakie wyzwania stoją przed dostawcami wody i prądu? To wszystko Bell pokaże w swoim programie.
Premiera w sobotę 3 listopada o godz. 21:00 i 22:00 

Na granicy prawda
Kraje Ameryki Łacińskiej okala łącznie 35 000 kilometrów granic.  Stanowią one symboliczny podział między tym, co legalne a nielegalne -  bardzo cienką linię, którą wielu chciałoby przekroczyć. Na każdej z  granic odważni policjanci i agenci celni robią wszystko, by powstrzymać  tych, którzy łamią prawo.
Premiery w środy od 7 listopada o godz. 21:00 
 

Wielkie ucieczki z Alcatraz
Hellcatraz. Amerykańska Wyspa Diabła. Skała. Tak określano więzienie o  najostrzejszym rygorze, które stało się domem dla legend takich, jak Al Capone, gangster Machine Gun Kelly i Robert „Ptasznik” Stroud. Przez  prawie trzydzieści lat wszyscy więźniowie twierdzy marzyli o ucieczce, a niektórzy nawet podjęli jej próbę. Dokument „Wielkie ucieczki z  Alcatraz” pozwoli nam odkryć niezwykle ciekawe historie więźniów,  opowiedziane przez nich samych. Zobaczymy też niepublikowane wcześniej  wywiady ze strażnikami i ich rodzinami oraz nowo odkryty list, który  może rzucić nowe światło na losy najbardziej niesławnych uciekinierów z  Alcatraz.
Premiery w czwartki od 22 listopada o godz. 22:00

Jeńcy III Rzeszy
W Muzeum Pamięci Ofiar Holocaustu w Waszyngtonie wystawiono odnalezione  niedawno przedmioty, fotografie i dzienniki. Dokumentują one losy 350  amerykańskich żołnierzy, którzy byli przetrzymywani jako jeńcy wojenni w  jednym z najtajniejszych hitlerowskich obozów – Berdze. Wielu z tych  więźniów zginęło straszną śmiercią. 60 lat później ci, którym udało się  przeżyć, opowiadają niezapomnianą historię o przetrwaniu, bohaterstwie i  niezrównanej odwadze.
Premiera w niedzielę 4 listopada o godz. 23:00
 


JESIENNE MINIMARATONY
W każdą sobotę od 3 listopada od godz. 21:00

Maraton „Wieżowce”
W sobotę 3 listopada od godz. 21:00
 
Megawieżowce – premiera w sobotę 3 listopada o godz. 21:00 i 22:00 

Wielkie konstrukcje: Najwyższy drapacz chmur – emisja w sobotę 3 listopada o godz. 23:00 
Nad Dubajem góruje mierzący ponad 800 metrów wieżowiec Burj Khalifa. Jego budowa zajęła 7 lat i pochłonęła 1,5 miliarda dolarów. Przedstawiamy kulisy budowy tego arcydzieła architektury i zaprezentujemy związane z nim ciekawe historie oraz niezwykłe innowacje technologiczne.

Maraton „I wojna światowa”
W sobotę 10 listopada od godz. 21:00
 
Tunele śmierci: pierwsza wojna światowa – premiera w sobotę 10 listopada o godz. 21:00 
Komputerowo generowane obrazy i rekonstrukcje przeniosą nas do czasów pierwszej wojny światowej i przybliżą działanie chodników minowych.

Sensacje XX wieku: Szabla polska – emisja w sobotę 10 listopada o godz. 22:00 
Twórca serii - dziennikarz i popularyzator historii Bogusław Wołoszański - relacjonuje przebieg bitwy pod Komarowem. Było to jedno z decydujących starć w wojnie polsko-bolszewickiej. W rekonstrukcji wzięło udział 200 kawalerzystów. 

1917: Jeden rok, dwie rewolucje – emisja w sobotę 10 listopada o godz. 23:00 
W lutym 1917 roku Rosję ogarnęła rewolucja. Po miesiącach niepokojów społecznych doszło do zamachu stanu, który zmienił bieg historii.

Maraton „Kosmos”
W sobotę 17 listopada od godz. 21:00
 
Wyprawa na Słońce – premiera w sobotę 17 listopada o godz. 21:00
SpaceX bez tajemnic – emisja w sobotę 17 listopada o godz. 22:00
Kosmiczny wyścig: wahadłowce – premiera w sobotę 17 listopada o godz. 23:00 I 24:00

Maraton „Narkotyki”
W sobotę 24 listopada od godz. 21:00
 
Narkotykowe imperia: dorwać Guzmana – emisja w sobotę 24 listopada o godz. 21:00
Przenikamy do świata meksykańskich karteli narkotykowych, gdzie niewyobrażalne bogactwa i zbytek idą w parze z okrucieństwem i przemocą.

Narkotyki: wojny karteli – emisja w sobotę 24 listopada o godz. 22:00 
Wkraczamy w świat wartego 300 mln dol. przemysłu narkotykowego, w którym handlarze inkasują ogromne zyski, a uzależnieni zostają uwięzieni w błędnym kole. Zobaczymy, jak działają kartele narkotykowe i poznamy ich brudne metody zdobywania terytorium. 

Tajne bunkry mafii – emisja w sobotę 24 listopada o godz. 23:00
​Profesor i znawca mafii John Dickie zapuszcza się w mroczne podziemia i  zaprasza nas do niecodziennej kwatery ojca chrzestnego, do bunkra.

Escobar: prawdziwa twarz – emisja w sobotę 24 listopada o godz. 00:00 
Kokainowe imperium Pablo Escobara. Fascynujące historie jego twórców oraz tych, którzy odważyli się z nim walczyć.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

DJI Osmo Action - przedsprzedaż

1 699 zł Więcej...

Osprzęt Vu+ obudowa HDD dla Zero 4K

Dodatkowa obudowa na dysk dla odbiornika Vu+ Zero 4K

165 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...
reklama