reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
 • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Zidoo X20 i X20 Pro - nowe odtwarzacze sieciowe AV 4K HDR

dodano: 2018-10-11 13:35
autor: Jerzy Kruczek | źródło: C4i

Zidoo X20 C4i wprowadza do sprzedaży w Polsce najnowsze odtwarzacze sieciowe plików audio-wideo Zidoo X20 i X20 Pro klasy hi-end. Urządzenia są kierowane głównie do entuzjastów kina domowego, a model X20 Pro - z uwagi na wbudowany układ DAC klasy Premium ESS E9038 Pro firmy Sabre - również do miłośników doskonałego dźwięku. Odtwarzacze idealnie wpasują się do każdej instalacji premium kina domowego.

Zidoo X20


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zidoo X20 i X20 Pro zapewniają niespotykane możliwości odtwarzania najnowszych oraz najbardziej wymagających plików audio i wideo, w tym wsparcie dekodowania sygnałów 4K UHD z HDR i dźwiękiem wielokanałowym Dolby Atmos oraz DTS:X włącznie oraz posiadają aż dwie kieszenie na dyski HDD Sata 3,5".
 

Zidoo X20 i X20 Pro wyznaczają kolejne standardy w zakresie kina domowego. Nowy procesor Realtek 1296 Quad-Core 64 bit A53 powstał w wyniku wieloletnich doświadczeń programistów Zidoo i ich ścisłej współpracy z producentem chipsetu − firmą Realtek. Układ 1296 jest ulepszoną wersją bardzo wydajnego modelu 1295, wykorzystywanego w najpopularniejszych dotychczas modelach Zidoo, czyli X10, X8 oraz Dune. Zastosowany układ Realtek 1296 został zaprojektowany specjalnie do dekodowania i przetwarzania obrazu wideo w najwyższej jakości 4K UHD, HDR i z szeroką przestrzenią kolorów. Odtwarzacze zostały wyposażone ponadto w wysokiej jakości wbudowany zasilacz wysokiej mocy. Zidoo X20 posiada 2 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej, zaś model X20 Pro odpowiednio 4 GB RAM i 32 GB pamięci wbudowanej.
 

Urządzenia oferują sprzętowe odtwarzanie niemal wszystkich formatów wideo do 4K 60 Hz ze wsparciem HDR, 3D MVC (Blu-ray, MKV), wideo 10bit czy plików H.265/HEVC 10bit. Rodzina X20 posiada wyjście HDMI 2.0a i wspiera automatyczne dostosowywanie pomiędzy szybkością klatek 23.976, 25, 30, 50, 59.94 i 60, co przekłada się na płynne odtwarzanie wszystkich formatów wideo. Współpracując z najnowszymi telewizorami i plikami wideo w jakości HDR, zapewniają obraz o szerokim zakresie tonalnym oraz głębokiej czerni, a przez to bardziej realistyczny, wyraźniejszy i szczegółowy. Producent zaimplementował zupełnie nowy algorytm konwersji HDR do SDR, dzięki któremu nawet nie posiadając odbiornika zgodnego z wyższym standardem, otrzymamy znacznie lepszej jakości obraz. Nowe modele Zidoo − jako pierwsze obok produktów marki Egreat − odtworzą także obrazy płyt Blu-Ray i DVD z pełnym menu nawigacyjnym, w tym obrazy BD-ISO 4K, jak i strukturę plików. Materiał UHD możemy zatem otworzyć i przeglądać tak, jak w odtwarzaczu Blu-Ray z pełnym dostępem do materiałów dodatkowych, rozdziałów, ścieżek dźwiękowych czy alternatywnych napisów. Możemy również uruchomić film z wykorzystaniem menu uproszczonego, zachowując jednocześnie dostęp do wszystkich funkcji. Menu odtwarzacza pozwala m.in. na zaawansowaną zmianę parametrów obrazu i dostosowania go do posiadanego wyświetlacza czy warunków otoczenia. Producent udostępnił również bardzo zaawansowane opcje do obsługi napisów, które możemy również pobierać on-line w języku polskim. Dobrane napisy możemy edytować, wybierając pasującą czcionkę, jej rozmiar i kolor, a także odpowiednie tła i efekty.

Poza standardowymi formatami dźwięku wielokanałowego, czyli Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio, Zidoo X20 i X20 Pro obsługują także passthrough najnowszych formatów HD-Audio, czyli Dolby Atmos oraz DTS:X, wspierających m.in. dodatkowe głośniki podsufitowe. Otrzymujemy dzięki temu dostęp do dodatkowego zestawu efektów 3D. Odtwarzacze pozwalają również na downmix dźwięku wielokanałowego do niższych formatów, zapewniając tym samym zgodność wsteczną ze starszymi amplitunerami kina domowego bez złącza HDMI.

Unikalną cechą Zidoo X20 i X20 Pro, zastosowaną dotychczas jedynie w konkurencyjnym Egreat A11, jest dodatkowe wyjście HDMI dedykowane wyłącznie sygnałom audio. Dzięki temu starszej generacji urządzenia, np. amplitunery Full HD niezgodne z HDCP2.2, mogą odbierać dźwięk ze strumienia 4K i HDCP 2.2. Przy wejściowej rozdzielczości 4K@60Hz na jednym wyjściu HDMI otrzymujemy sygnał bez zmian, a na drugim wyjściu HDMI wyświetlany jest czarny obraz o niższej rozdzielczości z niezmienionym dźwiękiem. W rezultacie można używać jednocześnie Zidoo, telewizora 4K oraz amplitunera czy innego urządzenia obsługującego dźwięk z maksymalną rozdzielczością wejściową 1080p. Co charakterystyczne dla Zidoo, otrzymujemy również wejście HDMI 2.0 pozwalające podłączyć zewnętrzne źródło HDMI i uzyskać obraz na podglądzie lub całym ekranie. Dzięki temu nie trzeba instalować dodatkowych przełączników HDMI lub korzystać z przełącznika HDMI w amplitunerze.

Najważniejszą różnicą pomiędzy modelami X20 i X20 Pro jest zaimplementowana w modelu Pro dedykowana sekcja stereo dla entuzjastów najwyższej jakości dźwięku, oparta na audiofilskim układzie DAC klasy Premium ESS E9038, stosowanym dotychczas w dużo droższych, dedykowanych przetwornikach audio. Układ oparty na układzie Sabre obsługuje zbalansowane, symetryczne wyjścia XLR oraz niesymetryczne RCA. Sygnał symetryczny zapewnia dużo wyższą jakość sygnału, eliminując przy tym wszelkie zakłócenia. Zidoo X20 Pro z powodzeniem może pracować w centrum zestawu odsłuchowego hi-res audio stereo. U wielbicieli kina domowego sprawdzi się zaś model X20. Warto podkreślić, że oba modele będą w stanie odtworzyć i „wypuścić” po złączu Toslink materiał 24bit 192 kHz w odróżnieniu od konkurencyjnych odtwarzaczy. Natomiast − co istotne dla osób poszukujących najwyższej jakości − w aplikacji fabrycznej Music Player w X20 PRO odtworzymy natywnie pliki SACD zgrane do obrazu płyty ISO, jak i w formacie dxf natywnie przez wyjścia analogowe stereo symetryczne na XLR lub niesymetryczne na złączach RCA, które stanowią bezpośrednie wyjście przetwornika SABRE.

Metody odtwarzania dźwięku w wysokiej jakości:
 • Jeśli zależy nam na audio wielokanałowym (np. Dolby Atmos) przy odtwarzaniu struktury plików płyty Blu ray 4k, dźwięk odtwarzamy przy ustawieniach passthrough przez złącze HDMI (główne bądź dodatkowe przeznaczone tylko do dźwięku).
 • Jeśli jesteśmy melomanami i preferujemy stereo oraz posiadamy dostęp do plików lub bibliotekę płyt SACD, które możemy zgrać do obrazu płyty ISO, najlepszy wyjściem jest skorzystanie z wbudowanego przetwornika SABRE i podłączenie wyjścia audio stereo do wzmacniacza lub końcówki mocy. Poziomem dźwięku możemy wówczas sterować z Zidoo X20 Pro. Dźwięk stereo z odtwarzanych obrazów płyt zapewnia bardzo dobrą jakość, zarówno pliki flac 24 bity 192 kHz, jak i pliki DSD 64 czy 128, zapewnią głęboki dźwięk z pełną sceną muzyczną i zobrazowaniem źródeł pozornych dzięki przetwornikowi X Sabre.
 • Jeśli posiadamy własny przetwornik DAC audio możemy podłączyć go do Zidoo X20/X20 Pro zarówno po złączach optycznym i koaksjalnym, jak i USB, otrzymując natywną możliwość przekazywania plików Hi-Res 192 kHz/24 bity, jak i plików DSD bezpośrednio do przetwornika. Zaowocuje to najwyższą jakością i możliwością wykorzystania ulubionego sprzętu.

Zidoo X20 i X20 Pro korzystają z systemu Android, a także równolegle działającego systemu Open WRT, obsługującego funkcje serwera sieciowego i pozwalającego uruchomić przydatne usługi, jak np. transmission czy VPN. Wykorzystanie dwóch dysków twardych o dużej pojemności pozwala na łatwe przenoszenie plików pomiędzy nimi, jak i wykorzystanie odtwarzacza, jako serwera sieciowego NAS. Możemy również w jednym miejscu trzymać pełną bibliotekę muzyczną i wideo, której zawartość będzie dostępna dla innych urządzeń w sieci lokalnej dzięki funkcji i oprogramowaniu OpenWRT.

Atutem rodziny odtwarzaczy X20 jest zupełnie nowe oprogramowanie i intuicyjny interfejs użytkownika. Urządzenia z systemem Android oferują najlepsze możliwości dekodowania wideo i audio spośród dostępnych platform. Chcąc zapewnić klientom najwyższej jakości funkcje odtwarzacza sieciowego plików ze stabilnym i szybkim oprogramowaniem zablokował jednak dostęp do Google Play, oferując manualną instalację wybranych aplikacji z plików apk. Dla klientów szukających wygodnego dostępu do aplikacji świata Android idealnym wyborem będzie niższy model Zidoo X10. Jednak na Zidoo X20 i X20 Pro bez problemu zainstalujemy z plików apk takie aplikacje, jak: YouTube, Netflix, Spotify, Tidal czy KODI w wersji sygnowanej przez Zidoo: ZDMC. Plusem dla użytkownika jest pełne wykorzystanie możliwości systemu multimedialnego oraz wielu funkcji i aplikacji Androida bez natrętnych aplikacji śledzących, wyświetlających zbędne reklamy i monitujących o aktualizacje.

Przeglądanie multimediów na nowych odtwarzaczach jest bardzo wygodne. Aplikacja fabryczna PosterWall bez problemu przeskanuje nasze zasoby umieszczone na podłączonych dyskach, jak i w ramach sieci (NFS, SMB) i dobierze do filmów oraz albumów muzycznych okładki. Uzyskane efekty możemy dowolnie edytować, zaś filmy wygodnie sortować i filtrować według rodzaju czy daty premiery. Sam interfejs oferuje bogactwo funkcji personalizacji i zmiany wyglądu. Co więcej, producent dostarczył możliwość sterowania i przeglądania zasobów również z urządzeń zewnętrznych – komputerów, telefonów lub tabletów. Za ich pośrednictwem możemy też sterować odtwarzaczem w ramach sieci lokalnej, otrzymując funkcjonalną opcję mobilnego pilota. Jest to funkcja szczególnie przydatna jeśli chcemy korzystać z urządzenia do odtwarzania muzyki bez potrzeby uruchamiania monitora czy projektora. Otrzymujemy zatem pełnoprawny odtwarzacz sieciowy muzyki ze sterowaniem z komputera, telefonu lub tabletu w celu słuchania muzyki.
 

Zidoo X20 i X20 Pro natywnie odtworzy bezstratne formaty audio, jak SACD, DFF, DSF, APE, FLAC, WAV i DSD128. Odtwarzacze wspierają również CUE audio oraz posiadają wbudowany, prosty equalizaer w aplikacji Music Player. Bez problemu manualnie zainstalujemy na nich popularne aplikacje strumieniowe jak Tidal, Spotify, czy YouTube z pliku apk.

Nowe modele Zidoo zamknięte są w obudowach w całości wykonanych z aluminium o szerokości standardowej dla sprzętu RTV, to jest 43 cm. Obudowa wykonana jest niezwykle precyzyjnie i gwarantuje bardzo dobre odprowadzanie ciepła. Aktywne chłodzenia zapewniają dwa ciche, inteligentne wentylatory, które mogą automatycznie regulować prędkość lub pozwalają na manualną regulację z poziomu menu urządzenia. Może je także całkowicie wyłączyć. Przód obudowy jest wykonany ze szczotkowanego aluminium w kolorze czarnym z elegancką, srebrną wstawką na dole. Czytelny frontowy wyświetlacz LED prezentuje podstawowe parametry odtwarzania i połączeń lub aktualną godzinę. Przedni panel kryje także dostęp do dwóch, niezależnych kieszeni na dyski HDD 3,5” (SATA 3.0) o dużej pojemności oraz dwóch złącz USB 2.0. Na tylnej ściance umieszczono złącze USB 3.0 oraz USB-C. Za łączność sieciową odpowiada złącze LAN 1000Mb, 2-antenowy moduł WiFi 802.11 AC 867Mbps oraz Bluetooth 4.1 do podłączenia zewnętrznych akcesoriów. Wyjścia audio to złącze koaksjalne, optyczne, RCA analog stereo(L/R) oraz − w modelu X20 Pro − złącze symetryczne XLR(L/R). Oba modele Zidoo posiadają oddzielne złącze HDMI dedykowane odpowiednio do audio i wideo oraz wejście HDMI do podłączenia zewnętrznego źródła wideo. Uniwersalność urządzenia poszerza możliwość podłączenia zewnętrznego wejściowego i wyjściowego przewodu podczerwieni mini jack 3,5 mm (co w przypadku konfiguracji systemu audio-wideo zamkniętego w szafce i złożonego z wielu urządzeń pozwala na ich zdalne sterowanie) oraz portu RS232, który pozwala na instalację odtwarzaczy w zautomatyzowanej instalacji smart home np. przy współpracy z systemem sterowania Control4 (również przez HTTP).

W zestawie Zidoo X20/X20 Pro znajduje się wielofunkcyjny pilot zdalnego sterowania z podświetlanymi klawiszami oraz możliwością programowania przycisków funkcyjnych. Pilot działa zarówno na podczerwień, jak i Bluetooth, oferując wygodne sterowanie bez konieczności celowania bezpośrednio w kierunku odtwarzacza. Możliwe jest również sterowanie z dowolnego urządzenia w sieci poprzez stronę IP urządzenia lub z tabletu czy telefonu z systemem Android przez aplikację CetusPlay. Użytecznym dodatkiem będzie wyposażenie odtwarzacza w dodatkową klawiaturę typu AirMouse z czujnikiem żyroskopowym (Deluxe, MGP-811 lub V5).

Cena detaliczna Zidoo X20 wynosi 2077 zł brutto. Cena detaliczna Zidoo X20 Pro z DAC Sabre E9038 wynosi 3250 zł brutto. Urządzenia są już dostępne w sklepie C4i. Istnieje możliwość zamówienia odtwarzacza z wbudowanym dyskiem SATA lub z klawiaturą bezprzewodową typu AirMouse Deluxe, MGP-811 lub V5. Produkty są objęte 12-miesięczną gwarancją producenta. Firma C4i, jeden z największych dystrybutorów odtwarzaczy multimedialnych w Polsce, zawsze dostarcza je z aktualnym oprogramowaniem.
 

Dane techniczne odtwarzacza X20/X20PRO:
 • Procesor: Realtek RTD1296 quad core Cortex A53
 • Procesor graficzny: ARM Mali-T820 MP3 GPU
 • Pamięć RAM: 4GB DDR4
 • Pamięć Flash: 16 GB/32GB eMMC flash (ZidooX20/X20PRO),
 • 2x SATA 3.0 do podłączenia dwóch dysków 3.5 cala o pamięci >10TB
 • Wideo:
  - Wyjście 1x HDMI 2.0a OUT z HDCP 2.2, 4K 60 Hz
  - Wyjście 1x HDMI 1.4 dedykowane do dźwięku wielokanałowego
  - Wejście x HDMI 2.0 IN
  - 1x RCA kompozyt
  - Dekodowanie – HDR10, 10-bit HEVC / H.265 do 4K @ 60fps, VP9 do 4K @ 60 fps, H.264 do 4K @ 24 fps, automatyczne przełączanie klatkażu (23.976 i 29.94 fps )
  - Pełne menu BluRay
 • Audio
  - ESS 9038 Q2M DAC
  - 7.1-ch HD audio pass-through przez HDMI
  - optyczny i koaksjalny S/PDIF
  - RCA stereo audio
  - Wyjście XLR Audio (tylko ZIdoo X20PRO)
 • Łączność – Gigabit Ethernet, 802.11ac 2T2R MIMO WiFi do 867 Mbps, Bluetooth 4.0
 • USB – 1x USB 3.0 port, 2x USB 2.0 port, 1x USB typu C
 • Sterowanie – RS232, IR, przedni panel, przycisk on/off, z adresu IP lub aplikacji
 • Zasilanie – wbudowany zasilacz, 100-240VAC 1.3A 50/60 Hz input
 • Materiały – aluminium
 • Wymiary – 46 mm (nie licząc anteny)
 • Masa – 6 kg


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Odtwarzacze multimedialne


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 jasnoszara

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze jasnoszarym....

399 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...