reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Inwestor z Polski uruchamia TVi

dodano: 2018-10-13 10:51 | aktualizacja: 2018-10-13 15:51
autor: RO | źródło: mediananny.com

TVi Od 10 października br. z satelity Amos 7 (4°W) są prowadzone testy techniczne TVi. Ten ukraiński kanał telewizyjny, ostatecznie wyłączony w czerwcu 2015 roku, zostaje reaktywowany dzięki nowemu właścicielowi. Oficjalny start TVi ma nastąpić jeszcze przed końcem 2018 roku.

Ukraina


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dmitrij Nosikow, dawny producent generalny informacyjnej stacji NewsOne i doradca ministra energetyki i przemysłu węglowego Igora Nasalika, zaangażował się w ponowne uruchomienie TVi. W prasie Dmitrija nazwano człowiekiem Igora Kononenko, pierwszego zastępcy przewodniczącego frakcji BPP, kolegi ze studiów i partnera biznesowego prezydenta, ale sam Nosikow twierdzi, że kanał nie ma żadnego związku z Kononenko i nie zamierza omawiać tematów politycznych.

TVi ma koncentrować się na damskiej widowni, choć w koncepcji programowej wskazano też nadawanie programów informacyjnych. Licencja satelitarna jest zapisana na firmę Info24. Na początku września ukraiński regulator drugi raz odwołał się do sądu o cofnięcie licencji za brak emisji.

W lipcu dla TVi udało się uzyskać ogólnokrajową licencję nieaktywnego kanału Business (TRK Pogoda TV), który był związany z byłym wicepremierem za czasów Janukowycza, Siergiejem Arbuzowem. To stało się po tym, jak kanał sądził się z regulatorem. Ukraińskie źródła donoszą, że właścicielem obu firm jest firma z Polski Millstone&Co, a beneficjentem Michaił Chernow z doniecką rejestracją. Nosikow wskazał właścicieli kanału jako polskich inwestorów, a Chernowa – właścicielem formalnym, reprezentującym ich interesy (rzekomo pracuje w Millstone&Co i posiada zezwolenie na pobyt w Polsce).

Do ostatnich dni TVi był w posiadaniu Nikołaja Kniażyckiego i Dawida Żwanijej, którzy, jak mówią, nie podzielili się własnością kanału i później musieli zawiesić nadawanie. Przez ostatnie trzy lata majątek stacji był zablokowany przez sąd. W kwietniu br. proces sądowy został zakończony. Stacja w tym samym czasie zmieniła właściciela.

Parametry techniczne:
Amos 7 (4°W)
tp. – (12,410 GHz, pol. H, SR: 20833, FEC: 7/8; DVB-S/QPSK)

ID: TVi
PID V: 4401 (MPEG-2/SD)
PID A: 4402
PID PCR: 4401
SID: 13
PID PMT: 4400
Provider: Ukrkosmos
Kodowanie: brak (FTA)

Źródło: mediananny.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 110A jasnoszara

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

649 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo - następca najbardziej udanych odbiorników satelitarnych producenta...

329 zł Więcej...

Odbiornik Golden Interstar Alpha X HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

249 zł Więcej...
reklama