reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Włoscy nadawcy nie chcą tracić częstotliwości naziemnych

dodano: 2018-10-15 11:45
autor: Anita Kaźmierska | źródło: adtv

Włochy Czterech włoskich nadawców wnioskowało, aby Regionalny Sąd Administracyjny w Lacjum uchylił rezolucję, na mocy której regulator AgCom zatwierdził nowy plan częstotliwości naziemnej telewizji cyfrowej.

Włochy


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zmiany w częstotliwościach telewizyjnych są konieczne, aby zwolnić pasmo 700 MHz (694-790 MHz) dla usług telefonii komórkowej 5G do roku 2022. To pasmo częstotliwości zostało teraz przypisane operatorom telekomunikacyjnym, co spowoduje zmniejszenie o połowę obecnego pasma przeznaczonego na potrzeby naziemnej telewizji cyfrowej.

Prawne źródła powiedziały agencji Reutera, że Prima TV, Mediaset, Cairo Network i ReteCapri nie zakwestionowały uwolnienia pasma 700 MHz i następującego po nim przetargu na 5G. Zamiast tego zwracają się do państwa włoskiego o znalezienie rozwiązania, które zagwarantuje utrzymanie takiej samej liczby częstotliwości dla kanałów telewizyjnych, poprzez redystrybucję niewykorzystanych częstotliwości lub tych, które są wykorzystywane na potrzeby nadawania lokalnego.

Nowy krajowy plan częstotliwości przewiduje istnienie 10 ogólnokrajowych multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej w paśmie UHF, 4 lokalnych multipleksów w paśmie UHF oraz kolejnego regionalnego w III pasmie VHF dla lokalnych i publicznych kanałów.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Opticum HD AX 410

Najtańszy dekoder cyfrowy HDTV marki Opticum do współpracy z kartami...

115 zł Więcej...

Antena 80SP + LNB Quad

Stalowa antena 80cm w kolorze białym lub grafitowym (ciemnoszarym) z...

109 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...
reklama