reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Mediaset sprzeda biznes pay-tv do Sky Italia

dodano: 2018-10-16 12:07 | aktualizacja: 2018-10-16 15:30
autor: Jerzy Kruczek | źródło: adtv/Il Sole 24 Ore

Sky Deutschland Sky DE Włoski nadawca Mediaset planuje przyspieszyć sprzedaż swoich aktywów związanych z płatną telewizją na rzecz rywala Sky Italia. Jak podaje włoski dziennik, „Il Sole 24 Ore”, zgodnie z porozumieniem osiągniętym przez obie strony w marcu, 'opcja put' powinna zostać wykonana w listopadzie, ale Mediaset chce dokonać finalizacji transakcji wcześniej.

Mediaset


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Umowa nie przewiduje sprzedaży Mediaset Premium, a raczej infrastruktury technologicznej, w tym przeniesienie pracowników, kontraktu z Nagra, fakturowania, obsługi klienta i marketingu. Premium nadal będzie dostarczać kanały płatnej telewizji, które zostały dodane do oferty Sky Italia w ostatnich miesiącach. Mediaset skoncentruje swoją działalność na biznesie FTA i naziemnej telewizji cyfrowej. Nadawca chce uzyskać 60-70 mln euro z umowy ze Sky Italia.

Po zamknięciu transakcji włoski urząd antymonopolowy (AGCM) ma 30 dni na wyrażenie zgody z warunkami lub bez, lub może otworzyć drugą fazę, która może trwać do 45 dni. Oczekuje się również niewiążącej opinii włoskiego urzędu ds. komunikacji (AgCom) w ciągu 30 dni.

Tymczasem agencja Radiocor poinformowała, że ​​postępowanie sądowe w sprawie pomiędzy Mediaset i Vivendi dotyczące nieudanej sprzedaży Premium zostało odroczone. Zamiast 23 października sprawa została przeniesiona na początek grudnia z powodu zmiany sędziego.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł Conax Smit CAM

Tania wersja modułu CI dla skandynawskiego systemu Conax marki Smit....

139 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Gimbal ręczny FeiyuTech AK2000

FeiyuTech AK2000 to następca gimbala a1000. Maksymalny udźwig stabilizatora -...

1 790 zł Więcej...
reklama