reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Mediaset sprzeda biznes pay-tv do Sky Italia

dodano: 2018-10-16 12:07 | aktualizacja: 2018-10-16 15:30
autor: Jerzy Kruczek | źródło: adtv/Il Sole 24 Ore

Sky Deutschland Sky DE Włoski nadawca Mediaset planuje przyspieszyć sprzedaż swoich aktywów związanych z płatną telewizją na rzecz rywala Sky Italia. Jak podaje włoski dziennik, „Il Sole 24 Ore”, zgodnie z porozumieniem osiągniętym przez obie strony w marcu, 'opcja put' powinna zostać wykonana w listopadzie, ale Mediaset chce dokonać finalizacji transakcji wcześniej.

Mediaset


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Umowa nie przewiduje sprzedaży Mediaset Premium, a raczej infrastruktury technologicznej, w tym przeniesienie pracowników, kontraktu z Nagra, fakturowania, obsługi klienta i marketingu. Premium nadal będzie dostarczać kanały płatnej telewizji, które zostały dodane do oferty Sky Italia w ostatnich miesiącach. Mediaset skoncentruje swoją działalność na biznesie FTA i naziemnej telewizji cyfrowej. Nadawca chce uzyskać 60-70 mln euro z umowy ze Sky Italia.

Po zamknięciu transakcji włoski urząd antymonopolowy (AGCM) ma 30 dni na wyrażenie zgody z warunkami lub bez, lub może otworzyć drugą fazę, która może trwać do 45 dni. Oczekuje się również niewiążącej opinii włoskiego urzędu ds. komunikacji (AgCom) w ciągu 30 dni.

Tymczasem agencja Radiocor poinformowała, że ​​postępowanie sądowe w sprawie pomiędzy Mediaset i Vivendi dotyczące nieudanej sprzedaży Premium zostało odroczone. Zamiast 23 października sprawa została przeniesiona na początek grudnia z powodu zmiany sędziego.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ Duo 4K S2X FBC

Vu+ Duo 4K - nowa propozycja z segmentu sprzętu Ultra...

1 699 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T Blazer HD-RF z modulatorem

Odbiornik dla Naziemnej Telewizji Cyfrowej (NTC) Odbiornik DVB-T Blazer HD-RF...

199 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...
reklama