reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Aktualizacja oprogramowania dla 4K UltraBox+

dodano: 2018-10-16 16:38
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: satkurier.pl

Ultrabox+ Od 16 października br. do dekoderów 4K UltraBox+ rozsyłana jest aktualizacja oprogramowania. Nowe wydanie jest oznaczone jako 0X23 (dotychczas było to 0X21) z identyfikatorem 2.0.6 (dotychczas 2.0.3).

4K UltraBOX+ z pilotem


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Tym razem wygląda na to, że aktualizacja ma charakter serwisowy i wprowadza jedynie drobne udoskonalenia i poprawki błędów. Redakcja satkurier.pl zaobserwowała m.in. zmiany w konfiguracji konwerterów jednokablowych (Unicable/SCR/dCSS) - dodano np. LNB marki TechniSat, zniknął z prekonfigurowanych ustawień Sharp. Ale niezależnie od tego można też skonfigurować ustawienia pod dowolny konwerter dla instalacji jednokablowych, także niewymieniony na liście, wprowadzając ustawienia kanałów i przypisanych do nich częstotliwości ręcznie.

Nowa wersja zostanie pobrana automatycznie przez urządzenie w trybie czuwania lub można ten proces uruchomić samodzielnie ręcznie przechodząc do menu Ustawienia do kategorii Instalacja i wybierając opcję Aktualizacja dekodera.
 
Ekran z informacjami o oprogramowaniu po aktualizacji dekodera 4K UltraBox+
Ekran z informacjami po aktualizacji oprogramowania dekodera 4K UltraBox+

Pojawi się nowy ekran, w którym potwierdzamy chęć sprawdzenia dostępności nowej wersji. Wyszukiwanie zajmie kilkanaście sekund. Jeśli nowa wersja zostanie znaleziona - pojawi się stosowna informacja proponująca instalację natychmiast lub później. Aktualizacja przerwie jakiekolwiek trwające procesy nagrywania, więc należy ją uruchomić tylko jeśli nic nie rejestrujemy w danej chwili.
 
Ekran z informacjami po aktualizacji oprogramowania dekodera 4K UltraBox+
Ekran z informacjami po aktualizacji oprogramowania dekodera 4K UltraBox+

Po potwierdzeniu chęci wykonania aktualizacji dekoder uruchomi się ponownie i po restarcie będzie wyświetlać na ekranie postęp procesu wgrywania nowej wersji. Do 80 proc. postęp jest wolniejszy, na koniec znacząca przyśpiesza. Powodzenie jest sygnalizowane informacją na zielono po dojściu do 100% po czym dekoder zrestartuje się.
 
Komunikat informujący o udanej aktualizacji oprogramowania dekodera 4K UltraBox+
Komunikat informujący o udanej aktualizacji oprogramowania dekodera 4K UltraBox+

Oznaczenia nowej wersji oprogramowania:
- wersja oprogramowania: 0X23 (była: 0X21)
- wersja aplikacji: 5.2.7:7564895 (była: 5.2.4:6956179)
- identyfikator oprogramowania: 2.0.6 (był: 2.0.3)
- wersja MHP: MHP 1.2.0 7568963 RELEASE (była: MHP 1.2.0 6957710 RELEASE)

Uwaga - zalecamy nie śpieszyć się z aktualizacją, gdyż na forum pojawiły się pojedyncze zgłoszenia, iż dekoder ma jakieś problemy, najwyraźniej powiązane z tym procesem. Jeśli dekoder wyłączy się - należy odczekać 20 minut, bo może akurat aktualizacja jest przeprowadzana. Nie wolno jej przerywać, a proces mniej-więcej tyle trwa. Nie odłączamy dekoder od zasilania.

Jeśli urządzenie po czasie samo nie uruchomi się, można spróbować (dopiero po upłynięciu okresu, który powinien wystarczać na aktualizację) - odłączyć urządzenie od zasilania i spróbować je uruchomić np. bez podłączonej anteny satelitarnej lub z wysuniętą kartą.

Jeśli dekoder nie uruchomi się, należy skontaktować się z infolinią operatora w celu uzyskania ewentualnych dalszych instrukcji.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii nc+


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

'SAT Kurier' abonament 2019 + książka ANTENY SATELITARNE

Promocyjny pakiet: roczna prenumerata SAT Kurier 2019 + książka tematyczna...

99 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD 2xS2X Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 640 zł Więcej...

Gimbal ręczny FeiyuTech AK2000

FeiyuTech AK2000 to następca gimbala a1000. Maksymalny udźwig stabilizatora -...

1 790 zł Więcej...
reklama