reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Aktualizacja oprogramowania dla 4K UltraBox+

dodano: 2018-10-16 16:38
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: satkurier.pl

Ultrabox+ Od 16 października br. do dekoderów 4K UltraBox+ rozsyłana jest aktualizacja oprogramowania. Nowe wydanie jest oznaczone jako 0X23 (dotychczas było to 0X21) z identyfikatorem 2.0.6 (dotychczas 2.0.3).

4K UltraBOX+ z pilotem


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Tym razem wygląda na to, że aktualizacja ma charakter serwisowy i wprowadza jedynie drobne udoskonalenia i poprawki błędów. Redakcja satkurier.pl zaobserwowała m.in. zmiany w konfiguracji konwerterów jednokablowych (Unicable/SCR/dCSS) - dodano np. LNB marki TechniSat, zniknął z prekonfigurowanych ustawień Sharp. Ale niezależnie od tego można też skonfigurować ustawienia pod dowolny konwerter dla instalacji jednokablowych, także niewymieniony na liście, wprowadzając ustawienia kanałów i przypisanych do nich częstotliwości ręcznie.

Nowa wersja zostanie pobrana automatycznie przez urządzenie w trybie czuwania lub można ten proces uruchomić samodzielnie ręcznie przechodząc do menu Ustawienia do kategorii Instalacja i wybierając opcję Aktualizacja dekodera.
 
Ekran z informacjami o oprogramowaniu po aktualizacji dekodera 4K UltraBox+
Ekran z informacjami po aktualizacji oprogramowania dekodera 4K UltraBox+

Pojawi się nowy ekran, w którym potwierdzamy chęć sprawdzenia dostępności nowej wersji. Wyszukiwanie zajmie kilkanaście sekund. Jeśli nowa wersja zostanie znaleziona - pojawi się stosowna informacja proponująca instalację natychmiast lub później. Aktualizacja przerwie jakiekolwiek trwające procesy nagrywania, więc należy ją uruchomić tylko jeśli nic nie rejestrujemy w danej chwili.
 
Ekran z informacjami po aktualizacji oprogramowania dekodera 4K UltraBox+
Ekran z informacjami po aktualizacji oprogramowania dekodera 4K UltraBox+

Po potwierdzeniu chęci wykonania aktualizacji dekoder uruchomi się ponownie i po restarcie będzie wyświetlać na ekranie postęp procesu wgrywania nowej wersji. Do 80 proc. postęp jest wolniejszy, na koniec znacząca przyśpiesza. Powodzenie jest sygnalizowane informacją na zielono po dojściu do 100% po czym dekoder zrestartuje się.
 
Komunikat informujący o udanej aktualizacji oprogramowania dekodera 4K UltraBox+
Komunikat informujący o udanej aktualizacji oprogramowania dekodera 4K UltraBox+

Oznaczenia nowej wersji oprogramowania:
- wersja oprogramowania: 0X23 (była: 0X21)
- wersja aplikacji: 5.2.7:7564895 (była: 5.2.4:6956179)
- identyfikator oprogramowania: 2.0.6 (był: 2.0.3)
- wersja MHP: MHP 1.2.0 7568963 RELEASE (była: MHP 1.2.0 6957710 RELEASE)

Uwaga - zalecamy nie śpieszyć się z aktualizacją, gdyż na forum pojawiły się pojedyncze zgłoszenia, iż dekoder ma jakieś problemy, najwyraźniej powiązane z tym procesem. Jeśli dekoder wyłączy się - należy odczekać 20 minut, bo może akurat aktualizacja jest przeprowadzana. Nie wolno jej przerywać, a proces mniej-więcej tyle trwa. Nie odłączamy dekoder od zasilania.

Jeśli urządzenie po czasie samo nie uruchomi się, można spróbować (dopiero po upłynięciu okresu, który powinien wystarczać na aktualizację) - odłączyć urządzenie od zasilania i spróbować je uruchomić np. bez podłączonej anteny satelitarnej lub z wysuniętą kartą.

Jeśli dekoder nie uruchomi się, należy skontaktować się z infolinią operatora w celu uzyskania ewentualnych dalszych instrukcji.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii nc+


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Single Televes LNB

Ostatni model pojedynczego konwertera Universal hiszpańskiej firmy Televes. Charakterystyczna pomarańczowa...

35 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

499 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo - następca najbardziej udanych odbiorników satelitarnych producenta...

329 zł Więcej...
reklama