reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Zeonbud wystawia rachunki dla Inter za DVB-T2

dodano: 2018-10-20 12:48
autor: RO | źródło: telekritika.ua

puste kieszenie dług biznes pieniądze Jedyny na Ukrainie operator naziemnej telewizji cyfrowej wystawił dla trzech kanałów grupy medialnej Inter Media Group rachunek na kwotę 115,4 mln hrywien (ok. 15,4 mln zł). Firma Zeonbud, dystrybuująca 8 jego kanałów w ogólnokrajowych multipleksach DVB-T2, zamierza wywalczyć na drodze sądowej od Enter Film, K1 i Mega odpowiednio po 44,5 mln, 37 mln i 33,9 mln hrywien.

Inter Media Group


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na początku października operator rozpoczął procedurę bankructwa kanału Mega. Wyznaczono zarządcę własności, który do 3 grudnia ma sporządzić spis majątku dłużnika. Przedstawiciele Mega chcieli odroczyć płatności, ale sąd uznał, że nie ma ku temu powodu. Nadawca powołał się na ciężką sytuację finansową i dodał, że jednorazowe ściągnięcie długu doprowadzi do jego bankructwa.

K1 także prosił o odłożenie obowiązku spłaty. Tylko dla Enter Film udało się uzyskać odroczenie na rok. Sąd wziął pod uwagę, że na rachunkach bankowych dłużnika nie ma środków na wykonanie decyzji sądu, co potwierdziły wyciągi bankowe.

Holding Inter Media Group Dmitrija Firtasza i Siergieja Lewoczkina łączy 8 ogólnokrajowych stacji telewizyjnych: Inter (i jego międzynarodowa wersja Inter+), NTN, Enter Film, Piksel, K1, K2, Mega i Zoom. Jedna czwarta wszystkich dochodów Zeonbud zależy właśnie od grupy Inter. W sieci operatora jest transmitowanych 8 kanałów Inter - całkowita pojemność pozwala na umieszczenie do 32 kanałów. Według innych źródeł, całkowity dług holdingu Dmitrija Firtasza może wynosić nawet 200 mln hrywien.

W 2015r. Zeonbud wytoczył proces dla kanału NTN. Operator wystawił rachunek na 122 mln hrywien, ale później poszedł na ustępstwa, spisując połowę kwoty z pierwotnie podanej w pozwie.

Źródło: telekritika.ua

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Przełącznik HDMI 3x1 z pilotem

Przełącznik wyboru źródła sygnału HDMI: 3 wejścia - 1 wyjście...

90 zł Więcej...

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...
reklama