reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Decyzja Sky Italia zagrożeniem dla operatora Eutelsat?

dodano: 2018-10-25 10:49
autor: Anita Kaźmierska | źródło: adtv

Sky UK Jak nieoficjalnie poinformowano, operator włoskiej platformy satelitarnej Sky Italia chce zaoferować usługi internetu stacjonarnego i telefonii komórkowej. - Aspekt internetu szerokopasmowego był znany - Sky podpisał w marcu umowę z OpenFibre, aby zaoferować fibre to the home (FTTH) - ale termin jest wcześniejszy niż oczekiwano. Usługi mobilne to zupełna nowość - informują analitycy Deutsche Bank.

Sky Q Sky Italia


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Chociaż jest to dobra wiadomość dla Sky Italia i odzwierciedla to, co już zrobiono na brytyjskim rynku, bank sugeruje, że może to być zła wiadomość dla operatora satelitarnego Eutelsat.
 

- Sugeruje to, że Sky podąża za przykładem z Wielkiej Brytanii, gdzie agresywnie obniżono ilość pojemności satelitarnej wynajmowanej od SES (bank radzi inwestorom trzymanie udziałów SES). Jest to poważne zagrożenie dla Eutelsatu, który jest dostawcą [DTH] we Włoszech. Sky Italia jest największym klientem Eutelsatu - 6 proc. przychodów i ~15 proc. EBIT - i ma zamiar przedłużyć umowę [na dystrybucję] w ciągu najbliższych 12 miesięcy - czytamy w notce Deutsche Bank do inwestorów.

Usługa OpenFibre obejmuje swoim zasięgiem około 2,8 mln gospodarstw domowych, głównie w Mediolanie, a celem jest 1 mln użytkowników do końca tego roku. Deutsche Bank twierdzi, że plan OpenFibre ma na celu zwiększenie zasięgu do potencjalnych 9,5 mln gospodarstw domowych w ciągu pięciu lat i około 7 mln użytkowników.
 

- Jednak OpenFibre ma także uprawnienia do wdrażania na obszarach wiejskich i podał możliwe pokrycie 18,8 mln gospodarstw domowych, jeśli zostanie to zrealizowane - czytamy w raporcie banku.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 890 zł Więcej...

Kamera SJCAM SJ8 PRO

980 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

469 zł Więcej...
reklama