reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Premiera „Ekstradycji 2” po rekonstrukcji w TVP HD

dodano: 2018-10-25 17:22
autor: Jerzy Kruczek | źródło: TVP

Ekstradycja 2 9 listopada br. TVP HD zaprasza na premierę drugiego sezonu zrekonstruowanego cyfrowo serialu „Ekstradycja”. Prace nad rekonstrukcją serialu przeprowadził Ośrodek Dokumentacji i Zbiorów Programowych (ODiZP) Telewizji Polskiej SA., w ramach programu POPC „Digitalizacja Polskiej Szkoły Telewizyjnej i Filmowej z Archiwum TVP S.A.”

TVP HD


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Ekstradycja” w reżyserii Wojciecha Wójcika z Markiem Kondratem w roli Komisarza Olgierda Halskiego jest jednym z najbardziej popularnych polskich seriali kryminalnych. Powstawała w latach 1995-1999, składa się z trzech serii (razem 21 odcinków) i opowiada o czasach burzliwej transformacji ustrojowej. Na ulicach i w biznesie rządzą mafiozi, a w policji i urzędach króluje korupcja. W takim klimacie jest również zrealizowana „Ekstradycja 2”. W stronę polskiego rynku narkotykowego swoje macki wyciągają dwie groźne mafie: rosyjska i łotewska. Do gry wchodzą politycy i wysokiej rangi urzędnicy zamieszani w przestępcze machinacje i pranie brudnych pieniędzy.

Ośrodek Dokumentacji i Zbiorów Programowych prowadzi obecnie prace rekonstrukcyjne nad trzecim sezonem „Ekstradycji”.

Czas pracy poświęcony na rekonstrukcję drugiej serii „Ekstradycji” to łącznie 207 dni, w prace przy rekonstrukcji zaangażowano 12 osób. Materiał źródłowy to blisko 13 kilometrów taśmy filmowej – negatywu obrazu i tyle samo nośnika dźwięku magnetycznego. Korekcję barwną wykonała Barbara moRgan Konopka, pod nadzorem autora zdjęć Piotra Wojtowicza. Operator zdecydował się tym razem na bardziej wyrazistą korekcję obrazu, co wiąże się m.in. z uzyskaniem większego kontrastu. Dzięki temu zabiegowi, każda z serii „Ekstradycji” będzie miała inny klimat wizualny.

Rozpoczęty w 2018 roku projekt „Digitalizacja Polskiej Szkoły Telewizyjnej i Filmowej z Archiwum TVP S.A.”, planuje zdigitalizowanie 836 pozycji, w tym dwustu dziesięciu z pełną cyfrową rekonstrukcją obrazu i dźwięku. Na chwilę obecną udało się już przygotować 418 pozycji, w tym 89 po rekonstrukcji. Gotowe są już m.in. filmy „Spokój”, i „Przystań”, seriale: „Ekstradycja 1”, „Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy”, „Sława i chwała”, „Boża podszewka”, „Tygrysy Europy”, „Rodzina Kanderów”, czy dokumenty np.: „Defilada” i „Legenda”. Na ukończeniu są prace nad serialami: „Ekstradycja 3”, „Blisko, coraz bliżej” , „Parada oszustów” czy „Życie na gorąco”. W trakcie prac są takie perełki, jak np.: seriale „Lalka”, „Nad Niemnem”, „Polskie drogi” czy filmy „Party przy świecach” oraz „Bo oszalałem dla niej”.

Emisja drugiego sezonu „Ekstradycji” (9 odcinków) w TVP HD od 9 listopada, w piątki o godz. 21:35.
Odcinki będą dostępne również na TVP VOD (tvp.vod.pl) w dwóch formatach: oryginalnym i 16x9.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

125 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...