reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Netia: RGU telewizji na poziomie 202 tys.

dodano: 2018-10-25 20:56
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Netia/satkurier.pl

Netia Netia opublikowała skonsolidowane wyniki finansowe i operacyjne za trzeci kwartał 2018 roku. Grupa wypracowała w tym okresie 341 mln zł przychodów i 94 mln zł skorygowanego zysku EBITDA. Na koniec września br. liczba świadczonych usług (RGU) telewizyjnych Netii wyniosła 202 tys.

Netia wyniki finansowe


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Mamy za sobą kolejny kwartał, w którym odnotowujemy solidne wyniki operacyjne, a także stabilne trendy w zakresie przychodów i poprawy rentowności z zyskiem EBITDA na poziomie ok. 27 proc.

– powiedział Andrzej Abramczuk, prezes zarządu i dyrektor generalny Netia S.A.

Cieszy zwłaszcza długoterminowa stabilizacja przychodów na rynku B2B i - osiągnięty po raz pierwszy od półtora roku - wzrost liczby usług świadczonych na rynku B2C na sieciach własnych, co zawdzięczamy jeszcze bardziej dynamicznie rosnącej liczbie abonentów dostępów szerokopasmowych i usług TV, świadczonych na bazie sieci zmodernizowanych do standardu światłowodowego.

Na przychody w ogólnej kwocie 341 mln zł (-1 proc. kwartał do kwartału) złożyło się 182 mln zł wypracowane na rynku B2B (+1 proc. k-d-k), 153 mln zł (-2 proc. k-d-k) na rynku B2C oraz 6 mln zł wygenerowane przez spółkę Petrotel. Skorygowany zysk EBITDA za III kw. br. wyniósł 94 mln zł (+1 proc. k-d-k), co oznacza marżę na poziomie 27,5 proc. Ze względu na niewielki zakres zdarzeń jednorazowych, zysk EBITDA wyniósł w tym okresie 93 mln zł (+1 proc. k-d-k). Zysk operacyjny (EBIT) wyniósł 21 mln zł i był zbliżony do tego w poprzednich kwartałach. W III kw. 2018 r. spółka osiągnęła dodatnie przepływy wolnych środków pieniężnych na poziomie operacyjnym (OpFCF) w wysokości 19 mln zł, zaś zadłużenie netto wyniosło na koniec września br. 213 mln zł (-10 proc. k-d-k), co stanowi dźwignię finansową w wysokości 0,54x Skorygowanego zysku EBITDA za rok 2017.

Na koniec września br. liczba świadczonych usług (RGU) Netii wyniosła 1,439 mln (-13 tys.). Operatorowi ubyło w tym czasie 17 tys. usług głosowych i 6 tys. usług dostępu do internetu, zwłaszcza na sieci obcej (BSA, LLU na sieci Orange Polska). Przybyło natomiast usług mobilnych (+2 tys., do łącznie 150 tys.) i telewizyjnych (+6 tys., do 202 tys.).

Wskaźnik liczby usług na klienta wzrósł do 1,66x, natomiast średni przychód na klienta (ARPU) utrzymuje się na stabilnym poziomie 56 zł. Już 65 proc. klientów usług dostępu do internetu jest obsługiwanych przy wykorzystaniu sieci własnych.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii IPTV


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,0m w wersji v2.1 dla...

49 zł Więcej...

Nagrywarka HD Velocap Plus

Urządzenie pozwalające na nagrywanie z HDMI materiału wideo wysokiej rozdzielczości...

499 zł Więcej...

Adapter USB-C 8in1 hub wielofunkcyjny

Adapter 8in1 (przejściówka) USB-C do laptopa na HDMI, 2xUSB3.0, SD,...

199 zł Więcej...
reklama