reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Pejzaż bez Ciebie - Zbigniew Wodecki” - koncert w TVP1

dodano: 2018-10-26 16:08
autor: Jerzy Kruczek | źródło: TVP

TVN Gwiazdy dla Zbyszka. Tribute to Zbigniew Wodecki 1 listopada TVP1 zaprasza na wyjątkowy koncert poświęcony twórczości Zbigniewa Wodeckiego. Na scenie wystąpią zaprzyjaźnieni z artystą muzycy, m.in.: Olga Bończyk, Katarzyna Cerekwicka, Małgorzata Kożuchowska, Grażyna Łobaszewska, Andrzej Krzywy, Krzysztof Respondek, Sławek Uniatowski i Mateusz Ziółko.

Pejzaż bez Ciebie Zbigniew Wodecki


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zbigniew Wodecki odszedł niespełna półtora roku temu. Do końca swoich dni był jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Tegoroczny, XIV już Festiwal Twórczości Niezapomnianych Artystów „Pejzaż bez Ciebie”, przypomniał postać artysty. W czwartkowe popołudnie 1 listopada widzowie Telewizji Polskiej będą mogli obejrzeć w Jedynce finałową galę festiwalu, która została zarejestrowana 18 października w Toruniu.

Wszyscy zaproszeni do wykonania utworów Zbigniewa Wodeckiego artyści znali go, cenili i szanowali. Tegoroczny „Pejzaż bez Ciebie” to bardzo osobisty koncert zarówno dla wykonawców, jak i prowadzącej Marii Szabłowskiej, która wielokrotnie spotykała się ze Zbigniewem Wodeckim na scenie i przez lata się z nim przyjaźniła.

Podczas koncertu zabrzmią m.in. „Zacznij od Bacha” w wykonaniu Andrzeja Krzywego, „Lubię wracać tam, gdzie byłem” zaśpiewa Katarzyna Cerekwicka, Krzysztof Respondek „Tak bardzo wierzę w nas”, Olga Bończyk „Nauczmy się żyć obok siebie”, Mateusz Ziółko „Nad wszystko uśmiech Twój”, a Sławek Uniatowski „Izoldę”, Na scenie pojawią się również Małgorzata Kożuchowska, która wykona „Opowiadaj mi tak” i Grażyna Łobaszewska z piosenką „Piękna”. W niezwykłym finale zaśpiewają wszyscy uczestnicy gali.

W trakcie widowiska widzowie delektować się będą nie tylko doskonałą muzyką. Prowadzącej koncert Marii Szabłowskiej „towarzyszyć” będzie Zbigniew Wodecki, którego zobaczymy i usłyszymy na materiałach archiwalnych. Nie zabraknie więc osobistych wypowiedzi artysty, anegdot oraz wzruszających rozmów. Autorką scenariusza i reżyserką wydarzenia jest Beata Szymańska-Masny, a kierownikiem muzycznym koncertu Zygmunt Kukla.

Koncert „Pejzaż bez Ciebie – Zbigniew Wodecki”, TVP1, 1 listopada, godz. 16:00.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

49 zł Więcej...

Transmiter HDMI Megasat Premium do max. 100m

Bezprzewodowy transmiter HDMI firmy Megasat. Urządzenie pozwala na przesłanie sygnału...

669 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,5m w wersji v2.1 dla...

39 zł Więcej...
reklama