Rekordowa oglądalność El Clásico w Eleven Sports

dodano: 2018-10-29 14:09 | aktualizacja: 2018-10-29 16:59
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Eleven Sports

LaLiga Według danych z panelu telemetrycznego firmy Nielsen, niedzielną transmisję hitu LaLiga Santander pomiędzy FC Barceloną a Realem Madryt na antenie Eleven Sports 1 obejrzało średnio 340.074 widzów (AMR Total Individuals), a całkowita widownia meczu przekroczyła 582 tysiące (reach). To rekord w historii relacji z El Clásico w Eleven Sports. Najlepszy wynik, 448.467 oglądających, transmisja osiągnęła o 16:57.

LaLiga Eleven Sports

Wysoka była również oglądalność trwającego kilka godzin studia meczowego. Jego najwyższą widownię odnotowano podczas przerwy między pierwszą a drugą połową – średnio ponad 209 tysięcy w grupie Total Individuals. Dziennikarze i eksperci stacji obecni byli zarówno na legendarnym Camp Nou, jak i w Warszawie. Część studia pokazywana była również na Facebooku Eleven Sports w dwóch 20-minutowych wejściach antenowych. Spotkanie zakończyło się wygraną FC Barcelony 5:1.

Jak informuje nadawca, jest to także najwyższa oglądalność w historii Eleven Sports w Polsce. Również najwyższa jeśli chodzi o polskie telewizje, które pokazywały mecz.