reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sky DE: Wyłączenie SD i duże zmiany na transponderach

dodano: 2018-10-31 14:36 | aktualizacja: 2018-10-31 15:04
autor: Anita Kaźmierska | źródło: broadbandtvnews

Sky Deutschland Sky DE Operator platformy satelitarnej Sky Deutschland rozpoczyna ofensywę HD - w najbliższym czasie wyłączy kilkanaście kanałów SD, a także przeprowadzi duże zmiany na swoich transponderach na 19,2°E. Wynika to z nieoficjalnych informacji, do których dotarł serwis „Broadband TV News”.

Sky DE Sky Deutschland


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W pierwszej kolejności, 15 listopada br. Sky planuje włączyć bez dodatkowych opłat wszystkim swoim abonentom wersje wybranych kanałów HD. To z kolei otworzy drogę do zamknięcia 14 kanałów SD w dniu 29 listopada: Disney Junior, Beate-Uhse.TV, National Geographic, Discovery Channel, 13th Street, Fox Series, TNT Series, Syfy, NatGeo Wild, Spiegel Geschichte, Sky 1, TNT Film, Disney Cinemagic i Sky Atlantic. Od 15 listopada kanały te będą emitować informację tekstową o planowanym wyłączeniu SD.

Ponadto Sky umożliwi odbiór kanałów E! Entertainment HD, Eurosport 1 HD, History HD, Sky Arts HD, TNT Comedy HD i Universal HD nowym i obecnym abonentom z pakietem Sky Starter. Natomiast klienci pakietu Cinema będą mieli dostęp do TNT Film HD i Disney Cinemagic HD. Aktywacja odbędzie się automatycznie i bez dodatkowych opłat.

Wyłączenie SD jest częścią dużych zmian na transponderach Sky Deutschland w dniu 29 listopada na pozycji orbitalnej 19,2°E. Wyłączenie SD i inne zmiany umożliwią Sky opuszczenie dwóch transponderów. Nie wiadomo jednak, co Sky zrobi z uwolnioną w ten sposób pojemnością.

Dodatkowo w ramach reorganizacji, Sky wyłączy kanały Sky Select HD, Blue Movie HD i Sky 1+1 HD. Treści Sky Select w jakości HD będą w przyszłości oferowane za pośrednictwem usługi wideo na życzenie Sky Store. Nie będzie to dotyczyło kanałów Select 1-9 i portalu. Treści Blue Movie w HD będą natomiast dostępne za pośrednictwem aplikacji 18+ na Sky Q. Sky 1+1 HD zostanie „zastąpiony” przez Sky On Demand i Sky Go.

W tym samym czasie wiele kanałów Sky zmieni transpondery.

Źródło: broadbandtvnews.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 990 zł Więcej...

'SAT Kurier' abonament 2019 + książka ANTENY SATELITARNE

Promocyjny pakiet: roczna prenumerata SAT Kurier 2019 + książka tematyczna...

99 zł Więcej...

'SAT Kurier' abonament za 2019 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2019 r. z wysyłką...

79 zł Więcej...
reklama