reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sky DE: Wyłączenie SD i duże zmiany na transponderach

dodano: 2018-10-31 14:36 | aktualizacja: 2018-10-31 15:04
autor: Anita Kaźmierska | źródło: broadbandtvnews

Sky Deutschland Sky DE Operator platformy satelitarnej Sky Deutschland rozpoczyna ofensywę HD - w najbliższym czasie wyłączy kilkanaście kanałów SD, a także przeprowadzi duże zmiany na swoich transponderach na 19,2°E. Wynika to z nieoficjalnych informacji, do których dotarł serwis „Broadband TV News”.

Sky DE Sky Deutschland


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W pierwszej kolejności, 15 listopada br. Sky planuje włączyć bez dodatkowych opłat wszystkim swoim abonentom wersje wybranych kanałów HD. To z kolei otworzy drogę do zamknięcia 14 kanałów SD w dniu 29 listopada: Disney Junior, Beate-Uhse.TV, National Geographic, Discovery Channel, 13th Street, Fox Series, TNT Series, Syfy, NatGeo Wild, Spiegel Geschichte, Sky 1, TNT Film, Disney Cinemagic i Sky Atlantic. Od 15 listopada kanały te będą emitować informację tekstową o planowanym wyłączeniu SD.

Ponadto Sky umożliwi odbiór kanałów E! Entertainment HD, Eurosport 1 HD, History HD, Sky Arts HD, TNT Comedy HD i Universal HD nowym i obecnym abonentom z pakietem Sky Starter. Natomiast klienci pakietu Cinema będą mieli dostęp do TNT Film HD i Disney Cinemagic HD. Aktywacja odbędzie się automatycznie i bez dodatkowych opłat.

Wyłączenie SD jest częścią dużych zmian na transponderach Sky Deutschland w dniu 29 listopada na pozycji orbitalnej 19,2°E. Wyłączenie SD i inne zmiany umożliwią Sky opuszczenie dwóch transponderów. Nie wiadomo jednak, co Sky zrobi z uwolnioną w ten sposób pojemnością.

Dodatkowo w ramach reorganizacji, Sky wyłączy kanały Sky Select HD, Blue Movie HD i Sky 1+1 HD. Treści Sky Select w jakości HD będą w przyszłości oferowane za pośrednictwem usługi wideo na życzenie Sky Store. Nie będzie to dotyczyło kanałów Select 1-9 i portalu. Treści Blue Movie w HD będą natomiast dostępne za pośrednictwem aplikacji 18+ na Sky Q. Sky 1+1 HD zostanie „zastąpiony” przez Sky On Demand i Sky Go.

W tym samym czasie wiele kanałów Sky zmieni transpondery.

Źródło: broadbandtvnews.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...

Konwerter Twin Inverto Premium

Konwerter marki Inverto (Luksemburg) Universal Premium, został stworzony, aby sprostać...

69 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 990 zł Więcej...
reklama