reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

18 lat serialu „M jak Miłość”

dodano: 2018-11-05 10:15
autor: Jerzy Kruczek | źródło: TVP

TVP2 TVP 2 Dwójka „M jak miłość” 18 lat 4 listopada 2000 roku o godzinie 16:30 na antenie TVP2 zadebiutował serial „M jak Miłość”. Od osiemnastu lat to najbardziej popularny i najbardziej lubiany przez widzów serial obyczajowy w Polsce. Nagrodzony Platynową Telekamerą od lat przyciąga do Dwójki wielomilionową widownię.

TVP2 TVP 2 Dwójka „M jak miłość” 18 lat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Rekord oglądalności serialu padł 1 marca 2005 roku. Odcinek obejrzało aż 12,6 mln widzów przy ponad 67,6% udziałach w rynku. Serial „M jak Miłość” jest wielowątkową opowieścią o kilku pokoleniach pochodzącej z Grabiny rodziny Mostowiaków. Odzwierciedla realne troski, pozwala utożsamiać się widzom z bohaterami i ich codziennymi problemami. Od osiemnastu lat Polacy z niezmiennym zainteresowaniem śledzą perypetie głów rodu Mostowiaków, oraz ich dzieci, wnuków i przyjaciół ciesząc się sukcesami i dzieląc troski ulubionych postaci.

W role głównych bohaterów serialu Dwójki wcielają się m.in. Teresa Lipowska, Małgorzata Pieńkowska, Barbara Kurdej-Szatan, Rafał i Marcin Mroczkowie, Anna Mucha, Katarzyna Cichopek, Dominika Ostałowska, Robert Moskwa, Krystian Wieczorek, Mikołaj Roznerski, Magdalena Walach i wielu innych znanych i lubianych przez widzów aktorów. Serialowe rodziny Mostowiaków i rodziny ich przyjaciół przez lata dochowali się całkiem pokaźnej gromadki dzieci, kreując gwiazdy najmłodszego pokolenia.

Ulubiony serial Polaków został nagrodzony trzykrotnie Telekamerą dla najlepszego serialu, otrzymał również Telekamerę Złotą i Platynową. „M jak Miłość” zdobył też zainteresowanie widzów zagranicznych. W 2006 r. w rosyjskim kanale Pierwyj wystartował serial pod tytułem „Lubow kak lubow”.

Pierwszą scenarzystką „M jak Miłość” była Ilona Łepkowska, obecnie jest nią Alina Puchała. W ciągu 18 lat serial reżyserowali m.in.: Ryszard Zatorski, Natalia Koryncka-Gruz, Maciej Dejczer, Piotr Wereśniak, Waldemar Szarek, Roland Rowiński, Mariusz Malec.

W poniedziałek, 5 listopada Dwójka zaprasza widzów o 20:55 na 1395. odcinek serialu.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Twin Inverto Premium

Konwerter marki Inverto (Luksemburg) Universal Premium, został stworzony, aby sprostać...

69 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

630 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD60 S2X

AX 4K HD60 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

450 zł Więcej...
reklama