reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Zaprezentowano nowe studio TVP Info [wideo]

dodano: 2018-11-06 11:37 | aktualizacja: 2018-11-06 11:59
autor: Anita Kaźmierska | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP Info nowe studio Zgodnie z zapowiedziami, 6 listopada br. o godz. 5.35 zaprezentowano nowe studio TVP Info. Zasadniczym elementem jego scenografii jest 22-metrowa ściana LED (18 mln pikseli). Ta unikalna konstrukcja pozwala tworzyć różne przestrzenie scenograficzne oraz emitować obraz o rozdzielczości 4x 4K. Ponadto w studiu pracował będzie 100-calowy dotykowy ekran multimedialny (touch screen).

TVP Info nowe studio


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowe studio TVP Info zostało wyposażone w 10 kamer, częściowo sterowanych zdalnie. Oświetlenie w studiu, zarówno scenograficzne, jak i produkcyjne pracujące w technologii LED, jest w pełni zautomatyzowane, programowane z konsolety. Sceny są sterowane automatycznie. Wraz z przestrzenią Studia Plus zmodernizowana została również i podniesiona do najwyższych standardów reżyserka obsługująca studio. Autorką aranżacji scenograficznej jest Regina Wolnicka.

Jak informuje nadawca, Studio Plus będzie sukcesywnie doposażane, m.in. planowane jest zastosowanie technologii Augmented Reality (rzeczywistości rozszerzonej) i Virtual Window.

Nowe studio TVP Info, o powierzchni 230 m2, mieści się w budynku przy Placu Powstańców Warszawy 7, w nieużytkowanych od lat pomieszczeniach produkcyjnych. Prace remontowe trwały od marca 2018 roku. Zamontowano m.in. nowoczesną wentylację opartą na specjalnych kanałach tekstylnych, wykonano profesjonalne wyciszenie miejsca, tak aby uzyskać akustykę 30 dBA. Przebudowano również infrastrukturę zaplecza studia, powstał nowy VIP room i pomieszczenia techniczne.
 

Nowoczesna telewizja, szczególnie telewizja publiczna, to nie tylko znakomity content. To nie tylko dobre, rzetelne informacje, żywa publicystyka, kontakt z widzami, ale przede wszystkim dystrybucja i to przede wszystkim nowoczesna technika i technologia

- powiedział Jacek Kurski, prezes TVP.

Według informacji serwisu wirtualnemedia.pl, Telewizja Polska na zakup nowego sprzętu do studia przeznaczyła około 12 mln zł, a łączny koszt inwestycji wyniósł około 16 mln zł.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,0 m w wersji v2.1...

99 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ADB 5800S + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik ADB5800S + karta na...

129 zł Więcej...
reklama