reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Mediaset sprzedaje do Sky Italia platformę technologiczną

dodano: 2018-11-06 12:53
autor: Anita Kaźmierska | źródło: adtv

Sky Deutschland Sky DE Włoski nadawca telewizyjny Mediaset skorzystał z opcji sprzedaży R2, platformy technologicznej i infrastrukturalnej dla płatnej telewizji Mediaset Premium, do Sky Italia.

Mediaset


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak donosi włoski dziennik „Il Sole 24 Ore”, w R2 zatrudnionych jest 130 pracowników. Firma ma też podpisaną umowę z Nagravision na oprogramowanie szyfrujące i sprzęt.

Opcja sprzedaży została przewidziana w umowie podpisanej przez obie strony w marcu br. Obejmuje również dystrybucję kanałów filmowych Premium oraz flagowych kanałów Mediaset w Sky Italia, a także wprowadzenie oferty Sky Italia do naziemnej telewizji cyfrowej.

Cały proces powinien zostać sfinalizowany do końca tego roku, ponieważ konieczne jest również uzyskanie bezwarunkowej zgody włoskiego urzędu antymonopolowego. W przypadku negatywnej opinii, Sky Italia byłoby w stanie odstąpić od umowy.

Według Mediaset, umowa handlowa ze Sky Italia wygeneruje pozytywny wpływ na EBIT w wysokości 60-70 mln euro rocznie. W 2018 roku pozytywny efekt wyniesie około 30-35 mln euro.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kamera SJCAM SJ8 PRO

979 zł Więcej...

Dron wyścigowy Hubsan H122D X4 Storm FPV

Potężne silniki, kamera HD i mnogość funkcji przekonują, że Hubsan...

429 zł Więcej...

Antena sat dla TIR-a 60 cm

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę dla TIR-owców.

139 zł Więcej...
reklama