reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Mediaset sprzedaje do Sky Italia platformę technologiczną

dodano: 2018-11-06 12:53
autor: Anita Kaźmierska | źródło: adtv

Sky Deutschland Sky DE Włoski nadawca telewizyjny Mediaset skorzystał z opcji sprzedaży R2, platformy technologicznej i infrastrukturalnej dla płatnej telewizji Mediaset Premium, do Sky Italia.

Mediaset


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak donosi włoski dziennik „Il Sole 24 Ore”, w R2 zatrudnionych jest 130 pracowników. Firma ma też podpisaną umowę z Nagravision na oprogramowanie szyfrujące i sprzęt.

Opcja sprzedaży została przewidziana w umowie podpisanej przez obie strony w marcu br. Obejmuje również dystrybucję kanałów filmowych Premium oraz flagowych kanałów Mediaset w Sky Italia, a także wprowadzenie oferty Sky Italia do naziemnej telewizji cyfrowej.

Cały proces powinien zostać sfinalizowany do końca tego roku, ponieważ konieczne jest również uzyskanie bezwarunkowej zgody włoskiego urzędu antymonopolowego. W przypadku negatywnej opinii, Sky Italia byłoby w stanie odstąpić od umowy.

Według Mediaset, umowa handlowa ze Sky Italia wygeneruje pozytywny wpływ na EBIT w wysokości 60-70 mln euro rocznie. W 2018 roku pozytywny efekt wyniesie około 30-35 mln euro.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 990 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD Sloth S1

Odbiornik cyfrowy HDTV PVR Ready marki Opticum do współpracy z...

179 zł Więcej...

Gimbal ręczny FeiyuTech AK2000

FeiyuTech AK2000 to następca gimbala a1000. Maksymalny udźwig stabilizatora -...

1 790 zł Więcej...
reklama