reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Pierwszy film 8K z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej [wideo]

dodano: 2018-11-06 14:46
autor: Anita Kaźmierska | źródło: NASA/satkurier.pl

ISS Międzynarodowa Stacja Kosmiczna 8K Amerykańska agencja kosmiczna NASA i Europejska Agencja Kosmiczna ESA zamieścili na YouTube pierwszy materiał wideo w rozdzielczości 8K pokazujący astronautów przebywających na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Ci sami inżynierowie, którzy wysłali do stacji kamery HD, 3D i 4K, dostarczyli teraz do ISS nową kamerę zdolną do nagrywania obrazów 8K.

ISS Międzynarodowa Stacja Kosmiczna 8K NASA


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kamera Helium 8K firmy RED jest w stanie nagrywać materiały w rozdzielczościach od HD do 8K, a konkretnie do 8192 x 4320 pikseli. Dla porównania, HD ma rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli, a kina cyfrowe zwykle wyświetlają obraz 2K lub 4K. Kamera 8K została dostarczona do stacji kosmicznej w kwietniu br. w ramach misji SpaceX.

Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że 2 listopada br. Międzynarodowa Stacja Kosmiczna obchodziła 18. rocznicę odkąd na pokładzie nieprzerwanie przebywają ludzie.

RED to ta sama marka kamer, które zostały użyte do nagrań kinowych, takich jak trylogia „Hobbit”, „Strażnicy Galaktyki vol. 2”, oraz seriali Netflixa, w tym „Stranger Things”, „Maniac” i „Zagubieni w kosmosie”.

Poniżej zamieszczamy materiał wideo NASA w rozdzielczości 8K. Dla uzyskania pełnego efektu wymagany jest ekran o rozdzielczości 8K.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 8K


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Twin GT-SAT kołowy

Podwójny konwerter Twin Circular 40mm GT-TCIR40M firmy GT-Sat do odbioru...

69 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

499 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

630 zł Więcej...
reklama