reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Dynastie” z narracją Davida Attenborough w listopadzie na BBC [wideo]

dodano: 2018-11-07 13:39
autor: Jakub Sulisz | źródło: BBC World Wide

Dynastie BBC Earth „Dynastie” to najnowsza przyrodnicza produkcja BBC Studios z narracją Davida Attenborough. Pięć odcinków, pięć najbardziej reprezentacyjnych i zagrożonych gatunków zwierząt na świecie. Nigdy jeszcze nie prezentowaliśmy serii o tak potężnym ładunku fabularnym - opowieści o rodzinach, przywódcach i bohaterach. 

Dynastie BBC Earth


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nigdy wcześniej żadna tego typu produkcja nie oferowała widzowi możliwości tak wnikliwego obserwowania życia zwierząt, z których każde walczy o własne przetrwanie i przyszłość swoich rodzin w obliczu przytłaczających przeciwieństw losu. Są to jedne z najbardziej dramatycznych i emocjonujących opowieści, jakie kiedykolwiek przedstawiono. 
 

Każdy odcinek serii wymagał spędzenia setek dni w jednym, niepowtarzalnym miejscu, stanowiącym dom dla naszych zwierząt. Dołączamy do nich i ich rodzin w krytycznym momencie ich życia. Przywódca szympansów walczy o swoją pozycję i życie na skraju Sahary. Dynastia tysięcy pingwinów cesarskich gromadzi się na skutych lodem pustkowiach Antarktydy, aby stawić czoła najzimniejszej i najokrutniejszej zimie na kuli ziemskiej. Potężna lwica, porzucona przez swych męskich obrońców, prowadzi swą rodzinę przez największe zagrożenia afrykańskiej sawanny. Tocząca się na rozlewiskach Zimbabwe waśń między likaonami, matką i córką, zagraża przyszłości jednego z ostatnich wielkich rodów tego gatunku. Tygrysica w indyjskiej dżungli Indii, stara się wychować swoją rodzinę mimo rosnącej presji rywali i człowieka.  

Kiedy ekipa BBC zaczęła filmowanie, nie mieli pojęcia, jak rozwinie się każda z tych historii, co sprawiało, że „Dynastie” były przedsięwzięciem wysoce ryzykownym. Spędzając ze zwierzętami tak długi czas, zyskali możliwość uchwycenia niezwykłych historii rodzin i przywódców, bohaterów i łotrów, triumfów i tragedii - zawsze jednak licząc się z ewentualnością, że skończą nie mając żadnej historii do opowiedzenia.... Bądź co bądź, natura jest notorycznie nieprzewidywalna.
 

Realizacja tej serii wiązała się z ryzykiem - ale było to ryzyko kontrolowane. Aby zapewnić sobie powodzenie, zespoły BBC ściśle współpracowały z ekspertami, którzy badali te zwierzęta od wielu lat. Ci naukowcy, przewodnicy i tropiciele umożliwili zbliżenie się do obserwowanych zwierząt bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki temu można zrozumieć, kto był kim w każdej rodzinie, a także zinterpretować znaczenie każdego ich ruchu. Pod koniec nagrywania ekipy BBC same stały się ekspertami. Potrafili uchwycić chwile i zachowania nigdy wcześniej niewidziane - nawet naukowcy nie spędzają tyle czasu oglądając te same zwierzęta równie intensywnie. Determinacja i wytrwałość zaowocowały wspaniałymi historiami, które mamy przywilej oglądać. Rezultatem jest pięć opowieści ukazujących siłę i szlachetność zwierząt, które nigdy się poddają, nawet jeśli wszystko wydaje się stracone. Ryzyko się opłaciło.
 

Premiera produkcji przyrodniczej „Dynastie” już 22 listopada o godz. 19:55 na kanale BBC Earth.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Karta USB WiFi Vu+ 300Mbps

Karta USB WiFi specjalna wersja do tunerów Vu+. Działa również...

89 zł Więcej...

Moduł Conax Smit CAM

Tania wersja modułu CI dla skandynawskiego systemu Conax marki Smit....

139 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...
reklama