reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Dynastie” z narracją Davida Attenborough w listopadzie na BBC [wideo]

dodano: 2018-11-07 13:39
autor: Jakub Sulisz | źródło: BBC World Wide

Dynastie BBC Earth „Dynastie” to najnowsza przyrodnicza produkcja BBC Studios z narracją Davida Attenborough. Pięć odcinków, pięć najbardziej reprezentacyjnych i zagrożonych gatunków zwierząt na świecie. Nigdy jeszcze nie prezentowaliśmy serii o tak potężnym ładunku fabularnym - opowieści o rodzinach, przywódcach i bohaterach. 

Dynastie BBC Earth


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nigdy wcześniej żadna tego typu produkcja nie oferowała widzowi możliwości tak wnikliwego obserwowania życia zwierząt, z których każde walczy o własne przetrwanie i przyszłość swoich rodzin w obliczu przytłaczających przeciwieństw losu. Są to jedne z najbardziej dramatycznych i emocjonujących opowieści, jakie kiedykolwiek przedstawiono. 
 

Każdy odcinek serii wymagał spędzenia setek dni w jednym, niepowtarzalnym miejscu, stanowiącym dom dla naszych zwierząt. Dołączamy do nich i ich rodzin w krytycznym momencie ich życia. Przywódca szympansów walczy o swoją pozycję i życie na skraju Sahary. Dynastia tysięcy pingwinów cesarskich gromadzi się na skutych lodem pustkowiach Antarktydy, aby stawić czoła najzimniejszej i najokrutniejszej zimie na kuli ziemskiej. Potężna lwica, porzucona przez swych męskich obrońców, prowadzi swą rodzinę przez największe zagrożenia afrykańskiej sawanny. Tocząca się na rozlewiskach Zimbabwe waśń między likaonami, matką i córką, zagraża przyszłości jednego z ostatnich wielkich rodów tego gatunku. Tygrysica w indyjskiej dżungli Indii, stara się wychować swoją rodzinę mimo rosnącej presji rywali i człowieka.  

Kiedy ekipa BBC zaczęła filmowanie, nie mieli pojęcia, jak rozwinie się każda z tych historii, co sprawiało, że „Dynastie” były przedsięwzięciem wysoce ryzykownym. Spędzając ze zwierzętami tak długi czas, zyskali możliwość uchwycenia niezwykłych historii rodzin i przywódców, bohaterów i łotrów, triumfów i tragedii - zawsze jednak licząc się z ewentualnością, że skończą nie mając żadnej historii do opowiedzenia.... Bądź co bądź, natura jest notorycznie nieprzewidywalna.
 

Realizacja tej serii wiązała się z ryzykiem - ale było to ryzyko kontrolowane. Aby zapewnić sobie powodzenie, zespoły BBC ściśle współpracowały z ekspertami, którzy badali te zwierzęta od wielu lat. Ci naukowcy, przewodnicy i tropiciele umożliwili zbliżenie się do obserwowanych zwierząt bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki temu można zrozumieć, kto był kim w każdej rodzinie, a także zinterpretować znaczenie każdego ich ruchu. Pod koniec nagrywania ekipy BBC same stały się ekspertami. Potrafili uchwycić chwile i zachowania nigdy wcześniej niewidziane - nawet naukowcy nie spędzają tyle czasu oglądając te same zwierzęta równie intensywnie. Determinacja i wytrwałość zaowocowały wspaniałymi historiami, które mamy przywilej oglądać. Rezultatem jest pięć opowieści ukazujących siłę i szlachetność zwierząt, które nigdy się poddają, nawet jeśli wszystko wydaje się stracone. Ryzyko się opłaciło.
 

Premiera produkcji przyrodniczej „Dynastie” już 22 listopada o godz. 19:55 na kanale BBC Earth.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Przełącznik HDMI 5x1 4K/60Hz z pilotem

Sumator HDMI: 5 wejść - 1 wyjście tzw. HDMI switcher...

175 zł Więcej...

Inteligentny kabel iHDMI 1,8m

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 1,8m - działa dobrze z...

199 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Duo 4K S2X FBC

Vu+ Duo 4K - nowa propozycja z segmentu sprzętu Ultra...

1 550 zł Więcej...
reklama