reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Vectra nie przejmie Multimediów Polska

dodano: 2018-11-07 15:55
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Multimedia Polska/satkurier.pl

Vectra Operator sieci Multimedia Polska poinformował, że odstąpił od planowanej transakcji zbycia 100 proc. akcji spółki na rzecz Vectry. Przypomnijmy, że o zamiarze sprzedaży Multimediów poinformowano w sierpniu br.

Multimedia Polska


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Vectra to drugi, a Multimedia Polska to trzeci co do wielkości operator kablowy w Polsce. Wcześniej do kupna Multimediów przymierzała się pierwsza w kraju kablówka, spółka UPC, ale ostatecznie wycofała się z tej transakcji. Nastąpiło to po postawieniu warunków przez UOKiK, które okazały się dla operatora niekorzystne.

UOKiK wyraził swoje obiekcje do transakcji także w przypadku planowanego przejęcia Multimediów przez Vectrę, kierując postępowanie do drugiego etapu. Jak informował we wrześniu UOKiK, uczestnicy koncentracji świadczą usługi telekomunikacyjne, a ich działalność pokrywa się w 39 miastach w zakresie płatnej telewizji, a w 45 miejscowościach rywalizują ze sobą jako dostawcy szerokopasmowego internetu stacjonarnego. Transakcja mogła doprowadzić do ograniczenia konkurencji w kilkunastu miastach, z związku z czym postępowanie uległo przedłużeniu.
 

Komunikat spółki Multimedia Polska z 7 listopada br.:

W nawiązaniu do informacji z dnia 28 sierpnia br. dotyczącej potencjalnego zbycia 100% akcji Multimediów na rzecz Vectra S.A. informujemy, że minął okres wyłączności dla spółki Vectra na ustalenie kluczowych warunków oraz zawarcie przedwstępnej umowy sprzedaży akcji. Po przeanalizowaniu ryzyk rynkowych i transakcyjnych związanych z planowanym zbyciem 100% akcji Multimedia Polska na rzecz spółki Vectra – akcjonariusze większościowi oraz Zarząd spółki zdecydowali w dniu dzisiejszym o nieprzedłużaniu okresu wyłączności oraz odstąpieniu od planowanej transakcji.

Po ewentualnym połączeniu z Multimediami Polska, sieć Vectra stałaby się liderem rynku operatorów kablowych z ponad 1,72 mln klientów, wyprzedzając UPC Polska (Grupa Liberty Global), który ma 1,43 mln abonentów.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polskie kablówki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Twin UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Twin UHD 4K S2X - odbiornik UHD 4K...

519 zł Więcej...

Antena sat dla TIR-a 60 cm

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę dla TIR-owców.

139 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,0 m w wersji v2.1...

99 zł Więcej...
reklama