reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukraińscy operatorzy zapłacą więcej za kanały podstawowe

dodano: 2018-11-11 11:02 | aktualizacja: 2018-11-11 14:24
autor: RO | źródło: telekritika.ua

pieniądze biznes Czołowe ukraińskie grupy medialne podały nowe ceny na następny rok. Ogólnokrajowe kanały czterech największych nadawców będą kosztować operatorów 10,5 hrywien (ok. 1,45 zł) od abonenta miesięcznie zamiast dotychczasowych 6,9 hrywien.

Telewizja


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Oficjalnie ceny przedstawiło dwóch nadawców. Kanały telewizyjne StarLightMedia (STB, ICTV, Nowyj, OCE, M1, M2) i 1+1 Media (1+1, 2+2, TET, PlusPlus, Bigudi, Unian TV) będą kosztować po 3 hrywien od abonenta miesięcznie. To dwukrotnie więcej niż w tym roku. Grupy telewizyjne nie zmienią cen po zaszyfrowaniu sygnału satelitarnego w maju 2019 roku. Zapowiadana kwota obowiązuje operatorów, którzy podpiszą umowy do końca grudnia. Później StarLightMedia podniesie opłatę do 4,5 hrywien, a grupa 1+1 Media do około 5 hrywien.

Nieoficjalnie podano, że grupa Inter Media Group ma pobierać kwotę 3 hrywien za kanały Inter, NTN, Mega, Enter Film, Piksel, K1, K2 i Zoom. Cena trzech kanałów Media Group Ukraine (Ukraina, NLO, Indigo) wzrośnie z 0,9 do 1,5 hrywien, co później zostało potwierdzone przez obsługę prasową MGU.

Grupy telewizyjne obiecały, że szyfrowanie sygnału satelitarnego rozpocznie się w maju 2019 roku pomimo możliwej drugiej tury wyborów prezydenckich i zbliżających się wyborów parlamentarnych w październiku. Pierwsze odbiorniki trafią do sprzedaży detalicznej w grudniu tego roku w cenie 35-37 dolarów. W grudniu ma też wystartować kampania reklamowa dla abonentów o przejściu na sygnał szyfrowany, który będzie realizowany w trzech etapach. W szczególności nadawcy ogólnokrajowi uruchomią testowe transmisje dla operatorów płatnej telewizji.

Opłaty za ogólnodostępne kanały telewizyjne, jakie muszą wprowadzać operatorzy płatnej telewizji, wynikają z ustawy „O radiofonii i telewizji”. Ukraiński rząd określił warunki rozpowszechniania usług radiowo - telewizyjnych w formie uniwersalnych usług programowych (UPU). Ustawa nakazuje operatorom płacić za rozpowszechnianie podstawowych kanałów.

Źródło: telekritika.ua

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Twin Inverto Premium

Konwerter marki Inverto (Luksemburg) Universal Premium, został stworzony, aby sprostać...

69 zł Więcej...

Inteligentny kabel iHDMI 1,8m

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 1,8m - działa dobrze z...

199 zł Więcej...

Konwerter Monoblock Single 6° Opticum LMP-04H

Tani, pojedynczy konwerter Universal Monoblock Single (6° - Hot Bird...

39 zł Więcej...
reklama